Yuvraj, Andhra Pradesh amatörlerini kazanmak için play-off’ta Harimohan’ı geçti


Visakhapatnam: Hindistan’ın en iyi amatörlerinden biri olan Yuvraj Singh, East Point Golf Kulübü’nde IGU’nun Andhra Pradesh amatör unvanını alarak geçen Eylül ayından bu yana ilk büyük etkinliğini kazandı. Harimohan Singh’i dört çukur süren bir play-off’ta yendi ve her ikisi de 72 çukur için 279’un altında 9’a ulaştı.

Diğer etkinliklerin yanı sıra Nomura Kupası’nda ve Avustralyalı amatörlerde Hindistan’ı temsil eden Punjab delikanlı Yuvraj, Harimohan Singh (70) ile bir play-off’u zorlamak için beş vuruşluk bir açığı aşarak 7-65’te final turunu parladı. Yuvraj daha sonra araya girdi ve dördüncü play-off çukurunda Hari’yi yendi.

2022’de Yuvraj, Güney Hindistan’da bir galibiyetle ve Kuzey ve Batı Hindistan’da ikinci bitirerek ve Doğu Hindistan’da beşinci olarak muhteşem bir yıl geçirdi.

Yuvraj 72-70-72’lik rauntlarla bitirdi ve ardından 10 birdies ve üç umacı ile tüm haftanın en iyisi olan 65’lik bir atış yaptı. Yuvraj’ın çabası, 4’ün altında 32 için arka dokuzda beş kuş ve bir öcü içeriyordu. Ön dokuzda, 3’ün altında 3 için iki öcüye karşı beş kuş vardı.

69-70-70’ten sonra Harimohan, son üç deliğe iki bogey içeren bir tane daha ekledi. Harimohan verdi ve 12’de Par-5’te dokuzun arkasında iki kartal vardı.inci ve 14., ancak eşit ön dokuzu onu aşağı itti. Üç kuşu ve iki kartalı vardı ama aynı zamanda 70’inde beş umacı da verdi.

Shaurya Bhattacharya (68), Milind Soni (68) ile birlikte 5-under 283 ile üçüncü olurken, Sandeep Yadav (71) 287 altında 1 ile beşinci ve 72 şut ile çift umacı bitiren Shat Mishra eşit seviyede altıncı oldu. 288.
Kaynak : http://www.indiansportsnews.com/golf-news/48470-yuvraj-edges-past-harimohan-in-play-off-to-win-andhra-pradesh-amateurs

Yorum yapın

SMM Panel PDF Kitap indir