Yeni Zelanda Son ODI’yi Kazandı Ama Pakistan Seriyi 4-1 Kazandı


PAK vs NZ 5. ODI: Yeni Zelanda, Pakistan’a karşı son ODI maçını kazandı: Yeni Zelanda final One Day International’ı kazandı (ODI) Pakistan’a karşı 47 koşuyla, Maçı kazandıran performans, Pakistan’ın üç önemli kalesini alan Henry Shipley’den geldi, oysa Will Young, takımlarının 300 koşu hedefine ulaşmasına yardımcı olmak için 87 tur attı. Pakistan, ODI serisini 4-1 kazandı.

İlk Vuruşta, Yeni Zelanda sopaya geldi, Will Young 87 turluk sorumlu bir vuruş yaptı, oysa Tom Latham formunu sürdürdü ve 57 turda yarım yüzyıl daha devirerek Yeni Zelanda’nın Young ve Mark Chapman ile küçük bir ortaklık kurmasına yardımcı oldu. takımlarını büyük bir toplama götürmek için.

Bowling Departmanından Shaheen Afridi harika bir büyü yaptı ve üç wicket seçti ve ortağı Usama Mir ve Shadab Khan, Yeni Zelanda için iki wicket aldı. Pakistan’ın bowlingi son fazlalarda iyiydi ve Kiwi vurucularını toplam 299 koşuyla sınırladı.

İkinci vuruşta, Pakistan’ın üst düzey vurucuları bu kez maçta bir etki yaratamadılar, maçın erken aşamasında küçük kapılarını kaybettiler, bu da Yeni Zelandalı bowling oyuncularının oyuna hakim olmasına yardımcı oldu, ancak Pakistan’ın orta sırası gösterdi. Kiwi bowling oyuncularına karşı iyi direnç.

94 turluk vuruş yapan Iftikhar Ahmed, Agha Salman ise 57 tur vuruş yaptı ve Iftikhar ile çok önemli bir ortaklık kurdu ve bu da Pakistan’a 26 turla mağlup oldu. Iftikar Ahmed 94 * turluk bir vuruş yaptı ve bir tarafta durdu, ancak diğer tarafta küçük kapılar düzenli olarak düştü ve bu da Pakistan’ın ODI serisindeki ilk yenilgisiyle sonuçlandı.

NZ bowling oyuncuları, Pakistanlı Üst düzey vuruculara hakim oldu:

PAK vs NZ 5. ODI: Pakistan Seriyi 4-1 kazandı
Yeni Zelanda Bowling Oyuncuları | Resim Kredisi: Twitter

Pakistanlı Batsman, ikinci Vuruşta Kiwi Pace saldırısına karşı acı çekti. Maçın başlarında Fakhar, Masood, Babar ve Rizwan’ın kalesini kaybettiler. Sonuç olarak, Pakistan 300 koşu hedefini takip edemeyecekti.

Çok yönlü Iftikhar Ahmed, 94* koşu vuruşları oynayarak takımlarının toplama ulaşmasına yardımcı oldu, ancak bunu başaramadı. Agha Salman, 57 turluk harika bir vuruş yaptı, ancak toplamda 300’e ulaşmak için yeterli olmadı.

Henry Shipley Yeni Zelanda için parladı ve takımlarının ODI serisinin son maçını kazanmasına yardım etti. Pakistan için üç önemli kaleyi seçti ve Pakistan’ın en yüksek vuruş sırasını alt üst etti. Ortağı Rachin Ravindra üç kaleyi aldı ve Yeni Zelanda’nın ODI serisinin 5. ve son maçını kazanmasına yardım etti.

PAK vs NZ 5. ODI maç Kadroları:

Pakistan Yeni Zelanda
Fahar Zaman Tom Latham(C & Hafta)
Muhammed Rızvan(hafta) Tom Blundell
Babar Azam(C) genç olacak
Shan Mesud Henry Nicholls
Shadab Khan Henry Shipley
Salman Ali Ağa Mark Chapman
İftihar Ahmed Cole McConchie
Usame Mir raçin ravindra
Şahin Afridi Matt Henry
Muhammed Vasim ish sodhi
Haris Rauf Adam Milne

Bunu da Oku: KKR – PBKS Dream11 Tahmini | Kolkata Knight Riders vs Punjab Kings Fantezi Takım Tahmini, IPL 2023 Saha Raporu

Daha Fazlası İçin Resmi Siteyi Kontrol Edin: ICC


Kaynak : https://sportsdanka.com/cricket/pak-vs-nz-5th-odi-new-zealand-won-the-last-odi-but-pakistan-won-the-series-by-4-1/

Yorum yapın

SMM Panel PDF Kitap indir