Yeni Rapor, Za’Darius Smith’in Vikingler İçin Ticaretini Sağlıyor
Cuma gecesi, Minnesota Vikings’in Za’Darius Smith’i Cleveland Browns’a takas ettiği haberi geldi. Minnesota, Smith ile birlikte 2025 Draftında bir altıncı tur ve bir yedinci tur seçimi gönderdi. Buna karşılık, Browns, Vikinglere biri 2024’te ve biri 2025’te olmak üzere iki beşinci tur seçimi gönderdi.

Görünüşe göre bu ticaret büyük ölçüde Smith’in artık Minnesota’da olmak istememesi nedeniyle gerçekleşti. Mart ayında Vikinglerden serbest bırakılmak istediği haberi geldi, ancak bu takasa kadar her iki taraf da konuyla ilgili telsiz sessizliği içindeydi.

Smith, 2022’de sadece 34 çuval kaydeden bir Cleveland Brown kadrosuna katıldı ve Packers ile ligde en az beşinci sırada yer aldı.

Yeni Rapor Za’Darius Smith’in Vikingler İçin Ticaret Yaptığını Sağladı

Yeni Rapor Ekşi Za'Darius Smith Ticaret
20 Ağustos 2022; Minneapolis, Minnesota, ABD; Minnesota Vikings defans oyuncusu Za’Darius Smith. Zorunlu Kredi: Matt Krohn-USA TODAY Sports.

Ticaretin hem bu yıl hem de 2024’te Minnesota için bir miktar sermaye boşluğu açması gerekirken, Vikingler açısından ticarete biraz kötü bir not veren yeni bir rapor var. Buna göre Mary Kay Cabot Cleveland.com, Vikingler, ticaret koşullarının bir parçası olarak Smith’in yeni sözleşmesinin bir kısmını almaya hazırlanıyor. İşte raporunun söylemesi gereken şey:

Over the Cap’e göre, takastan önce Vikinglerin NFL’de sondan ikinci için yaklaşık 1.096 milyon dolarlık sermaye alanı vardı. Hareket, yaklaşık 3,33 milyon dolarlık bir ölü sınır ücreti ile 12,156 milyon doları temizledi, ancak Vikingler tüm birikimi fark etmedi. Bir lig kaynağına göre, Browns, Smith’in sözleşmesini ona 2023’te garantili 11,75 milyon dolar ödemek için yeniden düzenlediğinde, faturanın bir kısmını Vikingler karşıladı.

Smith’in anlaşması, bu takası gerçekleştirmek için elden geçirildi, yani 2023’te yalnızca 5 milyon dolar garantiye sahip olmak ve 2024 sezonuna kadar sözleşmesi olmak yerine, bu sezon 11.75 milyon dolar alacak. 2023 için faturanın ne kadarının Vikingler sekmesine gideceği tam olarak bilinmiyor.

Za'Darius Smith Serbest Bırakılmak İstiyor
20 Kasım 2022; Minneapolis, Minnesota, ABD; Minnesota Vikings defans oyuncusu Za’Darius Smith (55), dördüncü çeyrekte US Bank Stadyumu’nda Dallas Cowboys’a bakıyor. Zorunlu Kredi: Brace Hemmelgarn-USA TODAY Sports.

Vikinglerin Smith için bu kadar az getiri sağladıkları düşünüldüğünde, 2023’te maaşın bir kısmını ödemek zorunda kalacak olmaları oldukça hayal kırıklığı yaratan bir haber. Smith, 2022’de 10 çuval kaydetti ve sezonunun son yedi maçında yalnızca yarım çuval kaydetmesine rağmen (18. Hafta oturdu), NFL’de yıllık baskılarda 80, Profesyonel Futbol Odağı. Bu baskıların 23’ü, 11-17. Haftalardaki son yedi maçta geldi.

Genel olarak bu kalitede bir oyuncunun kadrodan ayrıldığını görmek üzücü, ancak karşılığında fazla bir şey alamamak ve buna ek olarak maaşının bir kısmını ödemek zorunda kalmak, onu yutması zor bir hap haline getiriyor.

Ne olursa olsun, Vikingler 2024’te bu ticaretten yine de bazı büyük tasarruflar görecek. Kapak Üzeri onlara sahip 20 milyon dolar tasarruf edecek bir sonraki sezon ondan ayrılarak.

Bu aynı zamanda Minnesota’nın daha genç pas atan bir grupla kendinden emin bir şekilde ilerlediğini ve Marcus Davenport’un Vikings forması giyen bir başlangıç ​​oyuncusu olarak neler yapabileceğini resmi olarak gösterme şansını yakalayacağını gösteriyor. Smith’in prodüksiyonunun bir kısmının yerini almasına yardımcı olmak için daha fazla Patrick Jones II, Luiji Vilain ve belki biraz Andre Carter II görmeyi bekleyin.

Vikinglerin 2024'te Yeni Bir Başlangıç ​​QB'si Olacak mı?

Josh Frey, The College of Idaho’dan 2020 Sınıfı mezunu ve PurplePTSD.com’un yönetici editörüdür.. Josh, NFL hakkında yazmadığı zamanlarda koşmaktan, oyun oynamaktan veya Milwaukee Brewers and Bucks için destek vermekten hoşlanır. Twitter hesabına göz atın: @Freyed_Chicken.
Kaynak : https://purpleptsd.com/2023/vikings/top_news/report-sours/

Yorum yapın

SMM Panel PDF Kitap indir