Yeni Bir Viking Kahramanı Ortaya ÇıkıyorYeni Bir Viking Kahramanı Ortaya Çıkıyor
24 Aralık 2022; Minneapolis, Minnesota, ABD; Minnesota Vikings şutör Greg Joseph. Zorunlu Kredi: Matt Krohn-USA TODAY Sports.

Vikinglerin kadrosunda birkaç yıldız oyuncu var. Justin Jefferson, potansiyel olarak ligdeki en iyi oyuncu. En azından, şu anda en baskın olan o. Wideout, NFL tarihindeki tek sezonluk karşılama rekorunu kırma hızında ve bir sezonda 2.000 karşılama yardasına sahip ilk oyuncu olabilir.

O şüphesiz serinin yüzü ve oyundaki en popüler oyunculardan biri. 133 karşılama yardası ve bir golü, Vikinglerin Noel arifesinde New York Giants’ı yenmesine yardımcı oldu. Ancak farklı bir Viking, zaferde kahraman oldu.

Greg Joseph

yeni bir viking kahramanı
24 Aralık 2022; Minneapolis, Minnesota, ABD; Minnesota Vikings şutör Greg Joseph. Zorunlu Kredi: Matt Krohn-USA TODAY Sports.

Vikings şutörü, geçen haftaki tarihi maçın uzatmasında maçın galibini tatbik etti. Tam olarak bir hafta sonra, yarışmayı bitirmek için inanılmaz bir vuruş daha yaptı. İnanılmaz kısım, Vikings franchise tarihindeki en uzun süre olan 61 yarda uzaktan vurması. Daha önce rekor 56 yardaydı.

Joseph’in antrenmanı 60 yarda veya daha fazla uzaktan yapılan bir tekme ile bitirdiğine dair her gün yeni haberler çıktığında, Joseph eğitim kampında sıcak bir konuydu. Yıllarca süren mücadelelerden sonra, vuruş pozisyonunda cevap olarak görüldü. Ancak sezona birkaç hafta kala taraftarlar sabrını yitirdi ve onun gitmesini istedi.

Yeni Bir Viking Kahramanı Ortaya Çıkıyor

Kulağa sert gelen şey, rakamlara baktıktan sonra adil bir eleştiriye dönüşüyor. Joseph, ekstra sayı yüzdesi ve şut yüzdesinde ligde sonuncuydu. Tüm saha golü ıskalamaları 50 yarddan fazla geldi. Günümüzde, vurucuların bu mesafeden vuruş yapması bekleniyor. Sezon boyunca Joseph, tümü 50 yarda veya daha fazla mesafeden beş vuruş kaçırdı.

Yeni Bir Viking Kahramanı Ortaya Çıkıyor
24 Aralık 2022; Minneapolis, Minnesota, ABD; Minnesota Vikings şutör Greg Joseph. Zorunlu Kredi: Matt Krohn-USA TODAY Sports.

Ek olarak, fazladan beş puan kaçırdı, bu yalnızca bir puana mal olan ama son derece sinir bozucu ve sonuçta takım oyunlarına mal olabilecek bir şey. Son dört maç boyunca Joseph, arka arkaya yürüme oyunu galipleri de dahil olmak üzere altı şut denemesinin hepsini vurdu. 18 vuruşunun hepsini vurarak 12 ekstra sayı ekledi.

Joseph artık güvenle bir debriyaj vurucu olarak görülebilir. Geçmişlerine bakılırsa, Vikings hayranlarının maçın sonlarına doğru sahadan şut atmak için öne çıkan bir oyuncuda sakin olmaları pek olası değil ama Joseph biraz güven kazandı. Son iki normal sezon maçındaki galibiyet serisini ve ardından sezon sonrası maçlarını sürdürmek istiyor.

İlginç Durum
26 Aralık 2021; Minneapolis, Minnesota, ABD; Minnesota Vikings, Greg Joseph’i şutladı. Zorunlu Kredi: Jeffrey Becker-USA TODAY Sports.

Özel ekipler birimi mükemmeldi. Tekme toplayan Kene Nwangwu, Patriots’a karşı yüksek kaldıraçlı bir durumda bir tekme döndürürken, uzun snap yapan Andrew DePaola ilk Pro Bowl’a gidiyor. Çaylak bahisçi Ryan Wright, sektördeki en iyilerden biri ve satın alınması, genel menajer Kwesi Adofo-Mensah tarafından harika bir hamle oldu.

Joseph’in ortaya çıkışı, Vikinglere yakın oyunları kazanmak için daha da fazla güven verecektir. 2022 kampanyasındaki 11 tek skorlu maçın hepsini kazandılar, bu, NFL tarihinde bir sezonda en fazla galibiyet.


Justin Jefferson Ödül Takdirini Kesinlikle Hak Ediyor

Janik Eckardt, sayıları ve istatistikleri seven bir futbol fanatiğidir. Vikingler, o zamanki oyun kurucuları Christian Ponder’a rağmen favori takımı oldu. Yürüyen bir futbol ansiklopedisi, sitcom izlemeyi seviyor ve tercih ettiği müzik türü Klasik rock. Vikingleri seviyorsanız onu Twitter’da takip edin: @JanikEckardt
Kaynak : https://vikingsterritory.com/2022/general-news/a-new-viking-hero

Yorum yapın

SMM Panel PDF Kitap indir