Yarışan 4 kız basketbol takımını önizleyin


MaxPreps sıralamasındaki ilk iki takım da dahil olmak üzere ülkedeki en iyi kız basketbol takımlarından dördü, yarışmada hünerlerini sergileyecek. GEICO Vatandaşları Bu hafta.

McDonogh (Md.), Long Island Lutheran (NY), Westtown (Penn.) ve Montverde Academy (Fla.), 31 Mart ve 1 Nisan tarihlerinde Cuma günü yapılacak açılış oyunlarıyla prestijli şampiyona için yarışacak.

Bu dört takım arasında, dokuz oyuncu ESPN’nin 2023 ve 2024 sınıfları listelerinde yer alıyor.

İşte oyun eyleminin önündeki takımların hızlı bir özeti.

GEICO Nationals programını bulun Burada. Erkek GEICO Nationals basketbol turnuvası önizlemesini okuyun Burada.

Montverde Akademisi
Kayıt: 24-1
MaxPreps sıralaması: 1

Montverde sadece hakimiyet kurmadı – Kartallar çok iyi rekabetlerini ortadan kaldırdı. 25 maçın 18’i en az 20 galibiyet alan takımlara karşı geldi ve Montverde 17’sini kazandı. Sezon boyunca bu dört GEICO takımından herhangi biri arasındaki tek kafa kafaya karşılaşma olan Long Island Lutheran’ı yendikleri için MaxPreps’te sezonu 1 numara olarak tamamladılar.

Montverde’nin ESPN’de derecelendirilen dört oyuncusu var: Baylor, Letycia Vasconcelos, Güney Carolina, Sahnya Jah, Mississippi Eyaleti, Mjracle Sheppard ve 2024 yıldızı Vivian Iwuchukwu. Grup ürkütücü ve 1. sıralarından kolay kolay vazgeçmeyecekler.

Long Island Lutheran
Kayıt: 21-2
MaxPreps sıralaması: 2

Long Island Lutheran’ın Montverde kadar acımasız bir programı vardı ve Haçlılar neredeyse kusursuz bir şekilde ayrıldılar. 20’den fazla galibiyet alan takımlara karşı 14 galibiyet aldılar ve sadece iki mağlubiyetleri yukarıda belirtilen Eagles ve 32-1 St. John Vianney oldu. LuHi bu turnuvayı kazanırsa, ikna edici bir şekilde ülkenin en iyi takımı olduklarını söyleyebilecekler.

Hazır yıldız yetenekleriyle gelecekler. Beş yıldızlı Kate Koval, Gatorade New York Yılın Kız Basketbol Oyuncusu seçildi ve dört yıldızlı Kayleigh Heckel, 2024 sınıfının en iyi oyuncuları arasında yer alıyor. Kanada’yı temsil eden Nike Hoop Summit’te World Select Team’de yer alan oyuncu, aynı zamanda turnuvanın en iyi oyuncuları arasında yer alıyor.

Mcdonog
Kayıt: 23-2
MaxPreps sıralaması: 25

Arka arkaya Maryland A Konferansı şampiyonları Interscholastic Athletic Association, bölgenin ve ülkenin en iyi takımı olarak cesaretlerini kanıtlamaya çalışacak. McDonogh, COVID ile kısaltılmış 2020-21 sezonunda 8-0’a gidip 2021-22 ve 2022-23’te 45-6’lık birleşik bir rekor kırdığından beri büyük ölçüde durdurulamaz oldu.

IAAM tüm konferans ekibi, listede Anaiah Jenkins, dört yıldızlı Kennedy Ume ve Paris Locke ve Wake Forest taahhüdü Makaela Quimby ile esasen McDonogh oyuncularından oluşuyordu. Bu yıldızlarla dolu grup, 2024 Maryland taahhüdü Ava McKennie tarafından da destekleniyor. Bu derin yetenek havuzuyla Eagles, GEICO Ulusal Yarışmalarına damgasını vurmayı umacak.

Westtown
Kayıt: 21-4
MaxPreps sıralaması: Sıralanmamış

Westtown’ın bu sezonki 1.780-983’lük saçma puan farkı, hem bu turnuvadaki diğer üç takımın herhangi birinden daha fazla sayı atıldı hem de diğerlerinden daha az sayıya izin verildi. Savunmaları on beş kez rakiplerini 40 puanın altında tuttu; beş kez, rakipleri 20’den fazla puan alamadı. Westtown bu turnuvada hasar verecekse, bu muhtemelen savunma çabasının arkasında olacaktır.

Westtown’un Friends Schools League birinci takımında beş kızı vardı: Grace Sundback’e bağlı üç yıldızlı Delaware, Joniyah Bland Fitzpatrick’e bağlı Seton Hall, Zahra King, Savannah Curry ve Jordyn Palmer. Bu sezon birden fazla 30’dan fazla puanlı maça çıkan sekizinci sınıf öğrencisi Palmer’a göz kulak olun. Tüm sezon boyunca eski rekabete karşı parıldayan bir şekilde üstesinden geldi; Aynısını burada da yapabilirse, Westtown biraz gürültü yapabilir.


Kaynak : https://usatodayhss.com/lists/gieco-nationals-preview-girls-2023

Yorum yapın

SMM Panel PDF Kitap indir