West Indies, CWC Elemeleri Öncesinde BAE’ye Karşı ODI Serisini Açıkladı


West Indies, CWC Elemeleri öncesinde BAE’ye karşı ODI serisini duyurdu

West Indies, CWC Elemeleri öncesinde BAE’ye karşı ODI serisini duyurdu: West Indies kriket kurulu, 5 Haziran – 9 Haziran tarihleri ​​arasında Sharjah’da Birleşik Arap Emirlikleri’ne karşı Üç maçlık bir ODI serisini duyurdu. West Indies, Kriket Tarihinde ilk kez BAE’ye karşı ikili bir seri oynayacak.

BAE, Dünya Kupası Elemelerinden hemen önce Sharjah’da ikili bir seriye ev sahipliği yapacak. Görünüşe göre büyük olaydan hemen önce bir ısınma maçı oynuyorlardı. West Indies oyuncuları sürekli olarak T20 maçları oynuyor.

Formatı benimsemek ve kuru koşullarda kriket oynama deneyimi kazanmak için BAE’ye karşı bir seri duyurdular, bu da ICC Dünya Kupası Elemeleri sırasında Zimbabve’de onlara yardımcı olacak.

İki kez Dünya Kupası kazananları, CWC 2023 için otomatik kalifikasyon alamayacak ve BAE dahil 10 takım turnuvasına katılacaktı. CWC Elemelerinin ilk iki takımı, Hindistan’da düzenlenecek 2023 Kriket Dünya Kupası için yerlerini ayırtacak.

Her iki takımın bazı yeni oyuncuları, kendi ülkeleri için ilk Bir Günlük Uluslararası maçlarını oynayacaklar ve bu, yabancı koşullarda ikili seriler konusunda biraz deneyim kazandıracak.

Sharjah, 5 Haziran, 7 Haziran ve son olarak 9 Haziran’da West Indies’e karşı ODI serisinin üç maçına da ev sahipliği yapmak üzere seçildi. İkili serinin tamamlanmasının ardından her iki takım da Dünya Kupası Elemeleri için Zimbabve’ye gidecek.

WI Direktörü Jimmy Adams, “Bu, BAE’ye karşı ilk İkili serimiz olacak” diyor:

West Indies Cricket Board Direktörü Jimmy Adams, “Bu, BAE’ye karşı ilk İkili serimiz olacak ve bu, BAE’ye karşı Üç maçlık ODI serisini oynamak için tarihi bir hamle.”

“Bu seri, Batı Hint Adaları oyuncularının Zimbabwe’deki ICC Dünya Kupası Elemelerine hazırlanmalarına yardımcı olacak. Zimbabve’ye gitmeyecek oyuncular için bu iyi bir fırsat olacak. Kendilerini hazırlayabilirler ve bazı uluslararası maç deneyimlerini alabilirler.”

“Bu ODI serisini düzenleyen England Cricket Board (ECB) ile çalışmaktan mutluyuz ve bu ortaklık gelecekte büyüyecek.”

BAE – WI ODI Takvimi:

Tarih Kibrit mekan
5 Haziran BAE vs WI 1. ODI Sharjah Kriket Stadyumu
7 Haziran BAE vs WI 2. ODI Sharjah Kriket Stadyumu
9 Haziran BAE vs WI 3. ODI Sharjah Kriket Stadyumu

Bunu da Oku: ICC 2023: Fakhar Zaman, ICC Ayın Erkek Oyuncusu ödülünü kazandı

Daha Fazlası İçin Resmi Siteyi Kontrol Edin: ICC


Kaynak : https://sportsdanka.com/cricket/west-indies-announced-the-odi-series-against-uae-ahead-of-cwc-qualifiers/

Yorum yapın

SMM Panel PDF Kitap indir