Vikings Yangın Savunma Koordinatörü Ed DonatellBağış Tahmini
30 Eylül 2022; Thunder, Birleşik Krallık; Hanbury Malikanesi’ndeki antrenman sırasında Minnesota Vikings savunma koordinatörü Ed Donatell. Zorunlu Kredi: Kirby Lee-USA TODAY Sports

Pekala, bu çok da şaşırtıcı gelmemeli. Vikingler, Ed Donatell’i kovmaya karar verdi. Kevin O’Connell, ekibin sosyal medyasının paylaştığı bir açıklama yaptı:

Kısa ve öz bildirim, bunun zor bir karar olduğunu ve O’Connell’in motivasyonunun “futbol takımımızın geleceğinde” yattığını gösteriyor. Playoffların açılış turunda, Daniel Jones, Saquon Barkley, Isaiah Hodgins ve Darius Slayton liderliğindeki Giants, 431 yarda hücum ve 31 sayı attı. Hayranlara göreceklerine dair güvence veren Donatell’in hafta başında yaptığı bazı cesur açıklamaların ardından savunma için zor bir gündü. playofflarda daha iyi bir çaba.

Vikinglerin Devlere Karşı Değiştirmesi Gereken Üç Şey
17 Aralık 2022; Minneapolis, Minnesota, ABD; Minnesota Vikings savunma koordinatörü Ed Donatell, US Bank Stadyumu’nda Indianapolis Colts ile oynanan maçtan önce bakıyor. Zorunlu Kredi: Matt Krohn-USA TODAY Sports

Kıdemli DC’den ayrılma kararı, savunma için çalkantılı bir sezonun ardından geldi. Minnesota’nın savunması, NFL’de maç başına sayı için 28. ve yarda için 31. oldu. Çeşitli noktalarda, rakip QB, gördüğü hiçbir şeyden tamamen etkilenmemiş görünüyordu. QB’lerin geçişleri kolaylıkla tamamlarken ilerlemeleri boyunca tam bir güvenle çalışmasını izlemek, biraz düzenli bir olay haline geldi.

Hafta başındaki basın toplantısında O’Connell, DC’de ne yapılacağına hâlâ kendisinin karar verdiğini öne sürdü. Oyuncular hakkında konuşmaktan, koçluk ekibiyle ilgili değerlendirmesini nasıl ele aldığına geçti. “Tüm koçluk ekibimle aynı şeyi yapıyorum” diye açıkladı O’Connell, “Yaptığımız her şeyi değerlendirme modundayım.” Daha sonra “futbol takımımızın ve teknik kadromuzun her yönüne baktığını” söyledi.

Donatell, Minnesota’ya gelmeden önce Denver’da Vic Fangio’nun yanında çalıştı. Umut, Broncos’un savunma parlaklığının bir kısmını getirebileceğiydi, ancak bu gerçekleşmedi.

Vikings Yangın Savunma Koordinatörü Ed Donatell
28 Temmuz 2021; Englewood, CO, Amerika Birleşik Devletleri; Denver Broncos savunma koordinatörü Ed Donatell. Zorunlu Kredi: Isaiah J. Downing-USA TODAY Sports.

Minnesota’daki savunma koordinatörü pozisyonu arzu edilen bir pozisyon olacak. O’Connell çok saygı görüyor, Kwesi Adofo-Mensah da öyle. Takım, NFC Kuzey tacını savunacak ve 13-4’lük bir rekor kırıyor. HC’nin hücuma öncelik veren bir baş antrenör olduğu göz önüne alındığında, DC’nin savunmayı tasarlama ve çağırma söz konusu olduğunda muhtemelen çok fazla özerkliği olacaktır.

Değeri ne olursa olsun, Fangio’nun yakın zamanda röportaj yapması dikkate değer. Falcons için DC. Dikkate alınması gereken bir diğer isim de Rams’ın defans koçu olan ancak kısa süre önce bırakılan Jonathan Cooley. Geçen yıl, Sean McVay onu engelledi. O’Connell’in kadrosunda bir yer için görüşme. Son olarak, Mike Pettine’in baş antrenör yardımcılığından DC sorumluluklarını üstlenmeye geçiş yapması düşünülebilir.

Daha fazlası gelecek millet. Savunma revizyonu resmen başladı.

Patrick Peterson, Podcast'te Vikingler, Playoff Kaybı ile Geleceği Konuşuyor
Kaynak : https://purpleptsd.com/2023/vikings/top_news/fire-ed-donatell/

Yorum yapın

SMM Panel PDF Kitap indir