Vikings WR, Yeni NFL Trendiyle Bir Sonraki Maaş Günü için StoklandıVikings WR, Yeni NFL Trendiyle Bir Sonraki Maaş Günü için Stoklandı

Adam Thielen

Minnesota Vikings’in geniş alıcısı Justin Jefferson için yeni bir sözleşme önümüzdeki sezon çılgınlığı olacak, ancak uzun süredir pas tutmayı başaran Adam Thielen, maaş gününün de geleceğini biliyor.

22 yaşındaki Jefferson’ın, 2025 sezonu başladığında sezon başına 30-35 milyon dolarlık devasa bir anlaşma için planlanan çaylak sözleşmesinin bitmesine üç yıl kaldı. 31 yaşındaki Thielen, yakın zamanda anlaşmasını yeniden yapılandırdı ve 2024 sezonundan sonra sona ermesi planlanan bir anlaşmayla yılda 16 milyon dolar kazanıyor.


Thielen bu yaz 32 yaşında olacak, 30’lu yaşlarının sonlarında yüksek bir performans sergileyen bazı girişimciler için geniş alıcılar için hassas bir yaş. Ve diğerleri, genellikle yaralanma nedeniyle söner. yaptığı son yorumlarla kanıtlanmıştır. NFL AğıThielen, üretimini eski kategoride hayal ediyor.

Thielen, WR sözleşmeleri için patlayan pazar hakkında şunları söyledi:

“Evet, bu oyunu birkaç yıl daha oynamak istememi sağlıyor. Geniş alıcılar için oldukça iyi gidiyor, [I’m} excited for [the guys that are getting paid] ve ayrıca gelecekteki fırsatlarıma hiç zarar vermiyor.”

– Adam Thielen

Mart ayında, Christian Kirk’ün yeni Jacksonville Jaguar’ları, serbest oyuncu sözleşmesiyle sezon başına 18 milyon dolar kazandı; bu, tek bir sezonda asla 1.000 yarda’dan fazla konuşmamış bir pas yakalayıcı için astronomik bir rakam. Ondan sonra, WR piyasası tıpkı bir yangın gibi patladı ve Mart ayında Kansas City Chiefs’ten Miami Dolphins’e takas edilen Tyreek Hill gibi bir oyuncu için yıllık 30 milyon dolar getirdi.

Vikings WR, Yeni NFL Trendiyle Bir Sonraki Maaş Günü için Stoklandı
21 Kasım 2021; Minneapolis, Minnesota, ABD; Minnesota Vikings geniş alıcı Justin Jefferson ve Adam Thielen. Zorunlu Kredi: Brace Hemmelgarn-USA TODAY Sports.

Thielen, şu anda NFL’de ortalama yıllık maaş, Cooper Kupp, Allen Robinson ve Robert Woods gibi erkeklerle yatak arkadaşı olarak 18. sırada. Bu nedenle, sağlıklı kalırsa ve bir deli gibi gol atmaya devam ederse – bu onun yeni çalışma şekli – yakında Christian Kirk gibi ödüllendirilecek.

2019’un başlangıcından bu yana, Thielen NFL’de sahalarda 41. sırada, ancak gol atmada dördüncü sırada. Profesyonel futboldaki en tuhaf istatistiklerden biri.

Ayrıca, 2018’den bu yana tam bir sezon oynamadı veya bir sezonda 1.000’den fazla karşılama yardası almadı. Bu bağlamda, 2022 kampanyası, 32 yaşındaki yeteneği konusunda bir referandum işlevi görecek.

Yine de ona bırakıldığında, diğer WR akranlarıyla uyumlu olarak yepyeni bir ödeme gününe giderken 1.000’den fazla yarda ve 10-12 touchdown yapacak.

Thielen, güvenlik Harrison Smith’ten sonra en uzun süre görev yapan Viking.


Dustin Baker, 2007 yılında Minnesota Üniversitesi’nden mezun olmuş bir siyaset bilimcidir. Günlük YouTube Kanalına abone olun, VikesNow. O bir podcast barındırır ile her Çarşamba yayınlanan Bryant McKinnie ile Raun Testere ve Minneapolis konumundan Sally. Viking fandomunun geçmişi 1996’ya kadar uzanıyor. Suçlu zevkler listeleniyor: Fıstık Ezmesi Dondurma, ‘The Sopranos’ ve The Doors (grup).

Karanlıkta Geceleri Keşfedilen Vikingler Çaylak
Kaynak : https://vikingsterritory.com/2022/general-news/vikings-wr-stoked-for-next-payday-with-new-nfl-trend

Yorum yapın

SMM Panel PDF Kitap indir