Vikings Tarihi, Ekibin Derin Playoff Koşusu İçin Hazırlandığını SöylediVikings Tarihi, Ekibin Derin Playoff Koşusu İçin Hazırlandığını Söyledi
4 Aralık 2022; Minneapolis, Minnesota, ABD; Minnesota Vikings geniş alıcı Justin Jefferson. Zorunlu Kredi: Jeffrey Becker-USA TODAY Sports.

2022 Minnesota Vikings sezonunun kaderi belirsiz olsa da, bir sezona 10-2’lik veya daha iyi bir rekorla başladığında takımda iyi şeyler oluyor.

Aslında, Vikinglerin 10-2’lik bir sezona başlamasından ve NFC şampiyonluk maçına ulaşamamasından bu yana 47 yıl geçti.

Vikingler, 13. Hafta’da New York Jets karşısında 20-3 öne geçti, küçük bir çöküş gerçekleştirdi ve ardından Pazar günü US Bank Stadyumu’nda 27-22 galibiyet elde etti.

Vikings Tarihi, Ekibin Derin Playoff Koşusu İçin Hazırlandığını Söyledi
4 Aralık 2022; Minneapolis, Minnesota, ABD; Minnesota Vikings güvenliği Harrison Smith. Zorunlu Kredi: Matt Krohn-USA TODAY Sports.

Bunlar, bir oyunu birden fazla farkla kazanmayı reddeden 2022 Vikingleri, bu yüzden modeli kabul etmenin zamanı geldi. Kevin O’Connell’in takımı rakibini ezmekten aciz görünüyor ve sadece bir ay sonra yapılacak olan playofflarla bunun iyi mi yoksa kötü mü olduğuna seyirci karar vermelidir.

Ama kehanetler var.

Minnesota, 1961’deki başlangıcından bu yana dokuz kez 10-2 veya daha iyi bir rekorla normal sezonlara başladı. İnsanlar bu hızlı trenin nasıl biteceğini bilmiyor, ancak önceki sekiz sezon, altı kez veya daha iyi bir NFC Şampiyonası görünümüyle sonuçlandı:

Vikings ile Geçmiş Sonuçlar 10-2 veya Daha İyi Sezonlara Başlıyor:

2017: NFC Şampiyonasına Ulaştı
2009: NFC Şampiyonasına Ulaştı
2000: NFC Şampiyonasına Ulaştı
1998: NFC Şampiyonasına Ulaştı
1975: Tümen Turuna Ulaşıldı
1973: Super Bowl’a Ulaştı
1970: Tümen Turuna Ulaşıldı
1969: Super Bowl’a Ulaştı

10-2'ye Giden Vikingler Yolu, Playoff Futbolu için Savaş Testini Yaptırdı
4 Aralık 2022; Minneapolis, Minnesota, ABD; Minnesota Vikings başantrenörü Kevin O’Connell. Zorunlu Kredi: Jeffrey Becker-USA TODAY Sports.

Bu arada, özellikle NFL’nin ikinci en iyi rekoruna sahip 10-2’lik bir takım için birkaç tuhaf şey oluyor. Her şeyden önce Minnesota, rakiplerine izin verilen yarda başına NFL’de 31. sırada yer alıyor. Aklı başında bir savunma ölçüsü olarak izin verilen yardaların etkinliğine inanılırsa, o zaman Vikingler ligin en kötü ikinci savunmasıyla 10-2. Ve bu, bir suçla övünürken terbiyeli ama gangsterler değil – 1998 veya 2009 sezonları gibi.

Ayrıca, NFL tarihinde yalnızca bir takım sonunda bir Super Bowl kazandı, 12 maçta 2022 Vikings’ten daha kötü bir puan farkı olacak. Bu, 12 yıl önce 6-6 olan 2011 New York Giants’dı. Şu anda Minnesota, rakiplerini toplu olarak 10 sayı geride bıraktı – evet, 10-2’lik bir rekorla 10 puan. 2011 Giants o sırada takvimde .500’dü ve -28 puanla su altındaydı.

Vikingler elverişli bir playoff sıralamasına sahip olacak ve bir veya iki iç saha playoff maçına ev sahipliği yapacak. Tarihsel olarak, franchise 12 maç boyunca “bu kadar iyi” olduğunda, sezon sonrasında zarar verir. Ancak istatistiksel olarak, Minnesota gerçekten hiçbir şey yapmıyor İyi – yakın maçları kazanmanın yanı sıra.

göreceğiz ne oluyor Ocak ayında.


Vikingler Pazar Günü Daha da Karışık Oldu

Dustin Baker 2007 yılında Minnesota Üniversitesi’nden mezun olan bir siyaset bilimcidir. Günlük YouTube Kanalına abone olun, VikesNow. O bir podcast’e ev sahipliği yapıyor ile her Çarşamba yayınlanan Bryant McKinnie ile Raun Sawh ve sal baharat. Viking fandomu 1996 yılına kadar uzanıyor. Listelenen suçlu zevkler: Fıstık Ezmeli Dondurma, ‘The Sopranos’ ve The Doors (grup).
Kaynak : https://vikingsterritory.com/2022/top_news/vikings-history-says-team-poised-for-deep-playoff-run

Yorum yapın

SMM Panel PDF Kitap indir