Vikings Seçmeleri İlginç Yeni QBVikings Seçmeleri İlginç Yeni QB
7 Eylül 2019; Pittsburgh, PA, ABD; Ohio Bobcats’in oyun kurucusu Nathan Rourke. Zorunlu Kredi: Charles LeClaire-USA TODAY Sports.

Vikings Seçmeleri İlginç Yeni QB

Minnesota Vikings, oyun kurucu olarak Kirk Cousins ​​ve Nick Mullens’ı çalıştırıyor, QB3 David Blough geçen hafta Arizona Cardinals tarafından çalındı. Muhtemelen Minnesota, sezon sonrası için kadroda acil bir QB3 isteyecektir.

Ve bu göze çarpan CFL oyun kurucu olabilir Nathan Rourke, bu hafta takım için deneyen. Rourke, bu yıl BC Lions ile CFL’nin ‘En Seçkin Kanadalı’ ödülünü kazandı.

Vikings Seçmeleri İlginç Yeni QB

Rourke’nin Vikings noktalı çizgisine imza atıp atmayacağı belli değil. Yine de yaparsa, makul bir şekilde 2022 için bir plan olarak kabul edilebilir – ve öte. Minnesota, Rourke’u sadece 2022’de tutmak ve bundan sonra onu atmak zorunda değil. Rourke, yolun aşağısındaki sezon öncesi dönemde etkileyici olursa, uzun vadeli QB3 veya belki QB2 Vikingler olabilir.

Vikings Seçmeleri İlginç Yeni QB
7 Eylül 2019; Pittsburgh, PA, ABD; Ohio Bobcats’in oyun kurucusu Nathan Rourke. Zorunlu Kredi: Charles LeClaire-USA TODAY Sports.

İşin garibi, Rourke NFL’de hiç oynamadı ve takımın antrenman takımının, bahar kadrosunun veya herhangi bir şeyin parçası bile olmadı. 2021 New York Giants için geniş bir alıcı olarak denedi, ancak 24 yaşındaki oyuncu için asla gerçekleşmedi.

Rourke, 2017’den 2019’a kadar Ohio Üniversitesi’ne gitti, 2020 Draftının 2. Turunda CFL’ye seçildi ve 2021 NFL Draftı için de havuza girdi. Ohio’da Rourke, 39 maçta 7.457 pas yardası, 60 gol geçişi ve 20 müdahale kaydetti. Ayrıca son derece hareketli, zaman diliminde 2.034 hızlı yarda ve 49 gol attı. 146.5 üniversite geçme notu son derece etkileyici.

Vikings Seçmeleri İlginç Yeni QB
13 Kasım 2022; Winnipeg, Manitoba, CAN; BC Lions oyun kurucusu Nathan Rourke. Zorunlu Kredi: James Carey Lauder-USA TODAY Sports.

Ardından, BC Lions ile Rourke, 23 maçta 4.103 pas yarda, 28 touchdown pas, 15 seçim, 415 hızlı yarda ve 12 hızlı touchdown tabloladı. Bir CFL MVP’sinin statüsü böyle görünüyor. Rourke’s Lions, 2022’de CFL yarı finaline yükseldi ancak nihai Gri Kupa şampiyonu Winnipeg Blue Bombers’a yenildi.

Son zamanlarda, Vikinglerin olası bir QB3 ilişkisi için eski Green Bay Packers oyun kurucusu Kurt Benkert’e ulaştığı iddia edildi, ancak Benkert reddetti. Vikingler ayrıca bu hafta CFL sıkı sonu Kian Schaffer-Baker üzerinde çalıştı.

10-2'ye Giden Vikingler Yolu, Playoff Futbolu için Savaş Testini Yaptırdı
4 Aralık 2022; Minneapolis, Minnesota, ABD; Minnesota Vikings başantrenörü Kevin O’Connell. Zorunlu Kredi: Jeffrey Becker-USA TODAY Sports.

Ağustos ayında Vikingler, QB3 kalibreli yoldan geçenler Kellen Mond ve Sean Mannion ile bağlarını kesti. Mond, Cleveland Browns için bir QB3 olarak yaralanırken, Mannion, Seattle Seahawks ile aynı işe sahip.

Vikingler 11-3 ila 15 hafta arasında ve NFC’nin yaklaşmakta olan playoff turnuvasında en az 3 numaralı seribaşı olmayı garanti ediyor. Şimdilik, Minnesota 2. sırayı elinde tutuyor ve yerini korumak için San Francisco 49ers’tan (10-4) bir maç önde bitirmesi gerekiyor. Herhangi bir Vikings kaybı, muhtemelen üç numaralı sıraya düşmekle sonuçlanacaktır. Ancak Minnesota, geçen hafta sonu Indianapolis Colts karşısında 33 sayılık bir farkı şaşırtıcı bir şekilde atlattığı ve Tampa Bay Buccaneers, Cincinnati Bengals’a yenildiği için, Vikingler 3. sıradan daha kötü bitiremez.

Rourke Kanadalı ve Mayıs ayında 25 yaşına girecek. O 1,85 boyunda ve 210 pound, ki bu da Baker Mayfield veya Case Keenum’un boyuna denk geliyor. Ayrıca bu ay yaklaşık altı NFL takımı için daha çalıştı.


ESPN, Kirk Cousins ​​vs. Colts'tan Hiç Etkilenmedi

Dustin Baker 2007 yılında Minnesota Üniversitesi’nden mezun olan bir siyaset bilimcidir. Günlük YouTube Kanalına abone olun, VikesNow. O bir podcast’e ev sahipliği yapıyor ile her Çarşamba yayınlanan Bryant McKinnie ile Raun Sawh ve sal baharat. Viking fandomu 1996’ya kadar uzanıyor. Listelenen suçlu zevkler: Fıstık Ezmeli Dondurma, ‘The Sopranos’ ve The Doors (grup).
Kaynak : https://vikingsterritory.com/2022/general-news/vikings-interesting-new-qb

Yorum yapın

SMM Panel PDF Kitap indir