Vikings Savunması Ayakta Kalabilir mi?Vikings Savunması Ayakta Kalabilir mi?
17 Aralık 2022; Minneapolis, Minnesota, ABD; Minnesota Vikings defans oyuncusu Harrison Phillips ile mücadele ediyor. Zorunlu Kredi: Matt Krohn-USA TODAY Sports.

Minnesota Vikings, Cumartesi öğleden sonra NFL tarihindeki en büyük geri dönüşü gerçekleştirdi ve kendilerini 33-0’lık bir çukurda bulsalar da, daha fazla olmamasının nedeni savunmaydı. Ed Donatell’in grubu bundan sonra değişiklik yapmaya devam edebilir mi?

Minnesota için Cumartesi günkü mucizenin ilk yarısında Vikingler sadece tek bir hücum golünden vazgeçti. Bu, bir sonraki oyunda topu elinden kaçırdığı 40 yarda Dalvin Cook koşusunun ardından geldi. Indianapolis, Deon Jackson’ın bir yarda resepsiyonunda bir touchdown yapmak için kendi 34 yarda çizgisinden sürdü. Bu durumun dışında Minnesota, Colts hücumunu dört sahada tuttu.

Özel timler Vikingler dışında her şey olsa da, Ed Donatell’in birimi için gelişmeden başka bir şey görmek zor.

Vikings Savunması Ayakta Kalabilir mi?

Her şeyden önce, Kirk Cousins ​​ve hücumun kanama durdurulmadan bir geri dönüş düzenlemesi mümkün değildi. Kıdemli korner oyuncusu Patrick Peterson devre arasında hücuma sadece beş gol atmaya ihtiyaçları olduğunu söyledi. Minnesota, Matt Ryan’ı maçın son 39 dakika 57 saniyesinde üç sayıya kadar durdurduğundan, bu daha doğru olamazdı.

Vikings Savunması Ayakta Kalabilir mi?
4 Aralık 2022; Minneapolis, Minnesota, ABD; Minnesota Vikings oyun kurucusu Kirk Cousins. Zorunlu Kredi: Jeffrey Becker-USA TODAY Sports.

Sonra Colts’un kendilerine sağlanan fırsatlardan büyük ölçüde avantajlı olduğu gerçeği vardı. Vikingler sürekli olarak kendilerini ayaklarından vururken, Indianapolis sahadaki gol sayısı sayesinde minimumdan biraz fazlasını yaptı. Ryan oyunda 200 yarda geçmedi ve deneme başına sadece 5,5 yarda vardı. Jonathan Taylor bu sefer erken kaybolmuş olsa da, geri koşan hiçbir Colt 100 yarda zirveye ulaşmadı ve Zack Moss 81 sayı üretti, yine de onun 24 taşıma yapmasını gerektirdi.

Arka arkaya beş maçta 400 yarda izin veren Vikingler, ortalık yatıştığında kendi lehlerine yaklaşık 200 yarda bir fark vardı. Indianapolis sadece 341 yarda toplam hücum üretirken, Minnesota 518 yarda kendi hücumunu yaptı. Üçüncü düşüşte Vikingler, Indianapolis’i sadece %31,6’lık bir başarı oranıyla (6-19) tutma ayarına da boyun eğdi.

Adil olmak gerekirse, şu anda Colts kadar kötü bir takımı 314 yarda tutmak pek kayda değer değil. Hala 33 sayı ürettiler ve sahadaki goller Minnesota’yı içeride tutsa da, birkaç stop daha zorlamak bunu daha erken kontrol altında tutabilirdi. Bununla birlikte, Minnesota kadar sert bir şekilde düşen bir takım için, üç çuval toplayıp topu ters çevirirken sadece üç ikinci yarı puanına izin vermek büyük bir galibiyettir.

Vikings Savunması Ayakta Kalabilir mi?
30 Ekim 2022; Minneapolis, Minnesota, ABD; Minnesota Vikings baş antrenörü Kevin O’Connell sıkı son Johnny Mundt’u tebrik ediyor. Zorunlu Kredi: Brad Rempel-USA TODAY Sports.

Bu yarışmaya öncülük ederken, hem O’Connell hem de Donatell’den ileriye dönük işleri sıkılaştırma planının nasıl olacağını duyduk. Kapsama alanında çok fazla alana izin vermek yerine, ikincil ayarlamalar görecek ve oyun kurucuyu devirmeye çalışırken cephe daha agresif hale gelecekti. Bunu denemek için, Matt Ryan’ın bu versiyonunun liderliğindeki, diğer birçok organizasyon için başlamak için mücadele edecek geniş alıcılara sahip olandan daha iyi bir rakip yoktur.

Sezonun bitimine üç maç kala, Cumartesi günkü çaba Donatell için harika bir başlangıç ​​noktası. Her hafta şematik iyileştirmeler yapmaya devam etmesi gerekiyor ve birimin ince ayarlı bir makine olduğundan emin olmak, playofflara girerken bir zorunluluktur. Indianapolis onlara büyük bir fırsat verdi ve bir oluk bulmaları 30 dakika sürse de iş başarıldı.

Vikingler En İyiden En Kötüye En İyi Oyuncular: 15. Haftadan Sonra
17 Aralık 2022; Minneapolis, Minnesota, ABD; Minnesota Vikings geniş alıcı Justin Jefferson. Zorunlu Kredi: Jeffrey Becker-USA TODAY Sports.

Şu andan itibaren, Minnesota için devam eden fırsatlar olmalı. New York Giants, odak noktasının her zaman Saquon Barkley olacağı için öncelikle tek boyutludur. Green Bay, Christian Watson’ın ileriye doğru adımlar attığını gördü, ancak bu ekip hala bir karmaşa. Şikago, Justin Fields’ın yerleşmesi ile büyüyor, ancak burada yine, tümendeki bir düşman, önlerinde uzanan daha büyük oyunlarla engellenmelidir.

Vikingler bir gecede savunmada yetkin hale gelmeyecekler, ancak su seviyesini biraz yükseltmek bile güçlü bir hücuma oldukça iyi hizmet edecek.


ESPN, Kirk Cousins ​​vs. Colts'tan Hiç Etkilenmedi

Ted Schwerzler, Minnesota Twins ve Minnesota Vikings ile ilgili her şeye odaklanan Twin Cities’den bir blog yazarıdır. O aktif twitter ve haftalık olarak yazıyor İkizler Günlük. Eski bir kolej atleti ve hevesli bir spor hayranı olarak, profesyonel takımlarımızı tutkuyla takip etmek her zaman çok doğal bir çıkış yolu gibi göründü.
Kaynak : https://vikingsterritory.com/2022/general-news/can-the-vikings-defense

Yorum yapın

SMM Panel PDF Kitap indir