Vikings Oyuncuları Şimdi SorumluDevler Aynen
24 Aralık 2022; Minneapolis, Minnesota, ABD; Minnesota Vikings savunma koordinatörü Ed Donatell. Zorunlu Kredi: Matt Krohn-USA TODAY Sports.

Vikingler’in üç yıl aradan sonra ilk playoff müsabakasını ve beş yıl sonra kendi sahasında oynayacağı ilk sezon sonrası maçına, Case Keenum’un Azizleri ortadan kaldırmak için mucize bir son için Stefon Diggs’i bulduğu maça birkaç gün kala gerilim yükseliyor.

Minnesota’nın takımı, tüm sezon boyunca durumsal farkındalığı vaaz eden eski bir oyun kurucu olan birinci sınıf baş antrenörü Kevin O’Connell tarafından yönetiliyor. Bu, tek skorlu oyunlarda 11-0’lık bir rekorla karşılığını verdi.

Vikings Oyuncuları İçeride
4 Aralık 2022; Minneapolis, Minnesota, ABD; Minnesota Vikings başantrenörü Kevin O’Connell. Zorunlu Kredi: Jeffrey Becker-USA TODAY Sports.

Binadaki enerji ve kültür, sorumlu genç koçla sadece bir yıl içinde tamamen değişti. Birçok sezon dışı değişiklikten biri, savunma koordinatörü Ed Donatell altında yeni bir savunma planı uygulamaktı. Ancak savunma, sezon sonrasına kadar büyük bir endişe kaynağıdır. 2022’de sadece Detroit Lions daha fazla yarda verdi.

Vikings Oyuncuları Şimdi Sorumlu

Rakip oyun kurucular, Mac Jones ve Mike White gibi düşük kaliteli başlangıçlar da dahil olmak üzere tüm sezon boyunca mor takıma karşı saha günleri geçirdi. Giants oyun kurucusu Daniel Jones, özellikle 2022’de ikisinden çok daha iyi bir oyuncu.

13 Önemli Kişi Seçiyor
24 Aralık 2022; Minneapolis, Minnesota, ABD; New York Giants oyun kurucusu Daniel Jones (8), US Bank Stadyumu’nda ikinci çeyrekte Minnesota Vikings’e karşı top koşturuyor. Zorunlu Kredi: Matt Krohn-USA TODAY Sports

Noel arifesinde Vikinglere karşı çıktı ve sezonun en iyi ikinci pas çıkışını 334 ve 34 hızlı yarda ile kaydetti. Vikingler, sezon sonrasında bazı iyi savunma oyunları bir araya getirdiğinden emin olmalı.

Minnesota’nın savunma oyuncuları mücadelelerin ve playoff oyununun öneminin farkında. Donatell Perşembe günü maç öncesinde medyaya konuştu ve oyuncuların liderlik rolü üstlendiğini vurguladı.

Vikings’in güçlü yönlerinden biri, savunmada çok sayıda deneyimli oyuncu olmasıdır. Eric Kendricks ve Danielle Hunter, tıpkı 2022’de Za’Darius Smith ve Jordan Hicks’in serbest oyuncu transferleri gibi 2015’te lige girdiler. Bundan üç yıl önce, Vikings güvenliği Harrison Smith, eski GM Rick Spielman tarafından askere alındı.

Basit Vikingler Planı
4 Aralık 2022; Minneapolis, Minnesota, ABD; Minnesota Vikings güvenliği Harrison Smith (22), New York Jets oyun kurucusu Mike White’ın (resimde yok) korner Patrick Peterson olarak yaptığı bir müdahaleye karşılık veriyor. Zorunlu Kredi: Jeffrey Becker-USA TODAY Sports.

Cornerback Patrick Peterson, 2011’in ilk tur seçimiydi. Her iki savunma oyuncusu Harrison Phillips ve Dalvin Tomlinson, Vikingler ile ikinci kariyer sözleşmelerini imzaladılar. Çok az NFL takımı savunmada Vikingler kadar deneyimlidir. Olumsuz etkisi, bazı oyuncuların artık fiziksel olarak hazır durumda olmaması ve bir adım kaybetmesidir.

Donatell uzun süredir ligde ve deneyimli liderliğin ne kadar hayati olduğunu biliyor. Oyuncular maçtan önceki günlerde gerginleşebilir ve deneyimli oyuncuların harekete geçmesi gerekir. Peterson, sekiz kez Pro Bowling oynayan ve ligin sunduğu her şeyi görmüş olan 32 yaşındaki oyuncu.

Vikings hayranları, 2022’de Vikings savunmasının pek çok oyununu beğenmedi, bu nedenle, insanların savunma biriminin nasıl oynayacağını beğeneceğini söylemesi ilginç. Sorumluluk alan ve oyunun hazırlanmasına daha fazla dahil olmaya çalışan oyuncular, gelecek şeylerin cesaret verici bir işaretidir.

Vikings Oyuncuları Şimdi Sorumlu
8 Ocak 2023; Şikago, İllinois, ABD; Minnesota Vikings köşe bağı Patrick Peterson (7), ikinci çeyrekte Soldier Field’da Chicago Bears’a karşı takım arkadaşlarıyla yaptığı engellemeyi kutluyor. Zorunlu Kredi: Daniel Bartel-USA TODAY Sports

Vikingler, rakiplerini 24 sayının altında tuttuklarında 6-0’dır, bu her savunma için ulaşılması gereken bir sayıdır. Sadece iki takım Vikinglerden daha fazla puana izin verdi ve sadece Aslanlar ve Ayılar oyun başına daha fazla yarda izin verdi.

Vikinglerin iyi yaptığı şeylerden biri top kaybı yaratmaktır. 25 top kaybı, Vikingleri ligde sekizinci sırada yer alıyor. Daha iyi sonuçlar almak için ekibin değiştirmesi gereken her neyse, tam olarak yapmaları gereken şey budur. Oyuncuları daha fazla dahil etmek, iyileştirmeye yönelik bir adım olabilir.


Devler, Vikingler Kadar

Janik Eckardt, sayıları ve istatistikleri seven bir futbol fanatiğidir. Vikingler, o zamanki oyun kurucuları Christian Ponder’a rağmen favori takımı oldu. Yürüyen bir futbol ansiklopedisi, sitcom izlemeyi seviyor ve tercih ettiği müzik türü Klasik rock. Vikingleri seviyorsanız onu Twitter’da takip edin: @JanikEckardt
Kaynak : https://vikingsterritory.com/2023/general-news/the-vikings-players-are-in

Yorum yapın

SMM Panel PDF Kitap indir