Vikings NFC Düşmanlarından Biri Sezon İçin QB’sini KaybettiVikings NFC Düşmanlarından Biri Sezon İçin QB'sini Kaybetti
4 Aralık 2022; Santa Clara, Kaliforniya, ABD; San Francisco 49ers’ın oyun kurucusu Jimmy Garoppolo (10), Levi’s Stadyumu’nda Miami Dolphins’e karşı oynanan maçtan önce. Zorunlu Kredi: Sergio Estrada-USA TODAY Sports

NFC playoff resmi birkaç haftadır şekilleniyor ve kaçınılmaz görünmeye başlayan bir eşleşme, Minnesota Vikings’in bölüm turunda San Francisco 49ers’ı ele geçirmesi, iki takımın bu kadar ileri gittiğini varsayarsak.

Ancak, 49ers sezonun geri kalanında ilk QB Jimmy Garoppolo’yu kaybettiğinde bu planlar yakında değişmeye başlayabilir. 49ers’ın Miami Dolphins ile 13. Hafta karşılaşması sırasında, Garoppolo’nun ayağı kırıldı ve bu durum sezonunu resmen sonlandıracak.

Onun yerine, oyunun geri kalanında onun yerini yedinci turda çaylak bir seçim olan Brock Purdy aldı. Purdy, kolej topunu 2018-2021 yılları arasında Iowa Eyaletinde oynadı ve 48 kariyer maçında 12.170 pas yarda, 81 tank avcısı ve 33 INT kaydetti.

13. Haftaya girerken, Purdy 3 maçta yer almıştı, ancak pas attığı tek zaman, 7. Hafta’nın Kansas City Chiefs’e yenilmesiydi. Bu oyunda, çaylak QB, 66 yarda 9’dan 4’e pasları ve bir engellemeyi tamamladı.

Ancak bu hafta Purdy, Garoppolo’nun rölyefinde oldukça iyi oynadı. Dolphins’e karşı 33-17 galibiyetinde, yedinci tur seçimi 210 yarda için 37 pasın 25’ini, bir çift golü ve bir araya girmeyi tamamladı. Niners bu hafta serbest bir oyuncuyla sözleşme imzalamaya karar vermezse, görünüşe göre Purdy yılın geri kalanında ilk beşte olacak.

Tüm bu sezon boyunca, QB pozisyonu San Francisco için bir tartışma konusu oldu. Başlangıçta bunun nedeni, kadrolarında Jimmy Garoppolo olmasına rağmen Niners’ın 2021 NFL Draftında genel olarak üçüncü seçtiği Trey Lance idi.

Lance, sezona San Francisco’nun ilk oyuncusu olarak başladı, ancak 2. Haftada Seattle Seahawks karşısında bileğini kırdı; sezonunu da sonlandıran bir sakatlık. Garoppolo geldi ve o zamandan beri, bir kez daha QB’ye başlayan 49ers oldu ve kendi sezon sonu sakatlığına yol açtı.

Yedinci rauntta bir çaylağın, özellikle QB’de ilk 11’e girmesi yeterince nadirdir, ancak Vikingler Purdy ve 49ers ile playofflarda karşılaşırsa, bu aslında ikinci kez karşılaşacakları bir şey olacak. bir QB. İlki, 5. Haftada Minnesota’ya karşı Skylar Thompson ile başlayan Miami Dolphins ile geldi.

Her iki durumda da, 8-4’lük rekorlarına rağmen, playofflara giden yol 49ers için önemli ölçüde zorlaştı. Vikingler için de kolaylaşmış olabilir.

1998 ve 2022 Vikingleri Bir Açıdan Aynı

Josh Frey, The College of Idaho’dan Yaratıcı Yazarlık alanında lisans derecesi ile 2020 Sınıfı mezunudur. Ayrıca Tarih, İnsan Biyolojisi ve Gazetecilik alanlarında yan dal kazandı. Josh, NFL hakkında yazmadığı zamanlarda maraton antrenmanlarından, video oyunları oynamaktan veya Milwaukee Brewers and Bucks’ı desteklemekten hoşlanır. Görüşlerinden daha fazlası için Twitter hesabına göz atın: @Freyed_Chicken.
Kaynak : https://vikingsterritory.com/2022/general-news/one-of-the-vikings-nfc-foes-has-lost-their-qb-for-the-season

Yorum yapın

SMM Panel PDF Kitap indir