Vikings LB Durumunu Değerlendirme
2023 normal sezonuna doğru ilerlerken, Minnesota Vikings’in hücum tarafında ne yapması gerektiği konusunda farklı görüşler var. İnsanların mor takımın oyun kurucu, geniş alıcı, geri koşma ve hücum hattında ne yapması gerektiğine dair bir dizi fikri var.

Bununla birlikte, özellikle Vikinglerin defans oyuncusu durumunda, savunmada iyileştirmeye ihtiyaç duyan bir birlik var.

Vikinglerin savunmanın her yerinde çözmesi gereken sorunları var. Kadroda gerçek bir CB1 yok. İkincil kademeleri – Lewis Cine, Andrew Booth, Akayleb Evans – arasında potansiyel var ama bu sadece potansiyel bu aşamada. Vikingler gerçekten de Danielle Hunter ve Za’Darius Smith ile birlikte ilerlemek istiyorsa, “Uç Departmanı”na yardım etmek için içeriden geçiş acelesine de ihtiyaç var.

Ancak savunmanın geçen sezon en çok mücadele ettiği alan defans oyuncusuydu.

Vikings LB Durumunu Değerlendirme

Vikings LB Durumunu Değerlendirme
2 Ekim 2022; Londra, Birleşik Krallık; Minnesota Vikings defans oyuncusu Eric Kendricks (54), Tottenham Hotspur Stadyumu’ndaki NFL International Series maçında. Zorunlu Kredi: Peter van den Berg-USA TODAY Sports.

Ed Donatell’in savunma planında, Vikingler defans oyuncularına ikili olarak ortada devriye gezme görevi verildi. Eric Kendricks ve Jordan Hicks’in başlangıç ​​ikilisi göreve uygun değildi. İkisi de iyi oyuncular oldu. Gerçekten de Kendricks, 2019’da birinci takım All-Pro’ydu. Ancak ikisi de 31 yaşında olacak ve kariyerleri düşüşte. Devam etmek için doğru zaman olabilir.

Geçen sezon Vikinglerin defans pozisyonunda daha genç, daha hızlı ve daha atletik olması gerektiği duygusu vardı. Elbette Donatell, Minnesota’da geçirdiği bir sezonun ardından görevinden alındı ​​ve Brian Flores yeni savunma koordinatörü oldu. Eski Dolphins baş antrenörü, cansız bir takımı tersine çevirmekle görevlendirildi, ancak bu, Vikinglerin defans oyuncusu durumunu değerlendirirken ne anlama geliyor? Flores deneyimli erkeklerde değer görüyor mu? Onlardan Donatell’in aldığından daha fazlasını alabilir mi?

O zaman büyük soru – büyük kapak vuruşlarına değer mi? Hem Kendricks hem de Hicks, sözleşmelerinin son yılındalar ve sırasıyla 11.43 milyon $ ve 6.5 milyon $’lık bir üst sınıra sahipler. Bunun sadece 1,93 milyon doları (Kendricks) ve 1,5 milyon doları (Hicks) ölü paradır. Sadece eşitlemek için 24 milyon dolar bulması ve ardından kadrodaki sayısız boşluğu doldurmak için daha fazlasını bulması gereken bir takım için, yaşlanan iki oyuncudan yola çıkıp 14,5 milyon dolar tasarruf etme olasılığı cazip olmalı.

Linebacker’da Gelecek

Yapabilecek 2 Oyuncu
Brian Asamoah.

Brian Asamoah, hayal kırıklığı yaratacak kadar düşük sayıda fırsatta parladıktan sonra defans oyuncusu olarak gelecek olarak kaleme alındı. Vikinglerin sahip olmadığı hızı ve atletizmi gösterdi ve Kendricks, Hicks veya yeni birinin yanında başlayacak adam olabilir.

Geçen yıl üçüncü turdan bir seçim, o soyağacına ve görünüşe göre Vikingler örgütünün inancına sahip. Kwesi Adofo-Mensah, Kevin O’Connell ve yeni DC Flores, heyecanlandıkları genç oyunculardan bahsederken onun adından bahsettiler.

Asamoah’ın arkasında Vikings’in dördüncü sezonuna Viking olarak giren ve çaylak kontratının son yılında olacak olan Troy Dye var. Bu, Minnesota’daki son yılı olabilir, ancak özel takımları avantajlı olan bir derinlik oyuncusu olarak, özellikle özel takımların yiğitlerinden Kris Boyd’un sözleşmesinin bitmesi ve CJ Ham’ın olası bir kap zayiatı ile muhtemelen kadroya giriyor.

Bir de geçen yıl Kamerunlu draft dışı kaldıktan sonra Vikinglerin aldığı William Kwenkeu var. Kwenkeu, kadroya girecek kadar etkilendi ve altı maçta oynadı. Sezon finalinde Chicago’ya karşı savunmada oynama süresi aldı ve bir mağlubiyet mücadelesi de dahil olmak üzere 2 müdahale yaptı. Gelişimini görmek istediğim ve sezonun sürprizi olabilecek bir oyuncu.

Yeni yüzler

Vikings LB Durumunu Değerlendirme
Clemson defans oyuncusu Trenton Simpson, 11 Ekim 2022 Salı, Clemson’daki Poe Indoor Facility’de hafta ortası röportajları sırasında medyayla konuşuyor. © Ken Ruinard / USA Today Network / USA TODAY NETWORK.

Bu, birini aramak için iyi bir yıl. serbest oyuncu döneminde topsuz defans oyuncusu. Bu yılki FA’da en çok yığılmış pozisyon grubunda olabilecek çok sayıda yetenek var.

Vikingler, Tremaine Edmunds, David Long veya TJ Edwards gibi üst düzey yeteneklere para bulmak için sert bir şeyler yapmak zorunda kalacaktı. Bununla birlikte, bundan sonra Vikings fiyat aralığında daha fazla olabilecek ve pozisyonda gençleşmelerine izin verebilecek çok sayıda yetenek var – Germaine Pratt, Bobby Okereke, Leighton Vander Esch ve Drue Tranquill gibi oyuncular.

Diğer seçenek, taslağı kullanmaktır, belki bir Bir defans oyuncusu adayında 2. Gün seçimi, kim bir başlangıç ​​noktası için rekabet edebilir. Trenton Simpson, Noah Sewell, Drew Sanders veya Henry To’o To’o gibi biri iyi seçenekler olabilir. Vikinglerin hangi yolu seçecekleri, ne kadar serbest bırakabileceklerine ve bu alanı en iyi nasıl kullanacaklarına bağlı olacaktır.

Vikinglerin defans oyuncusu durumunu değerlendirirken, FA’nın defans oyuncusunu Asamoah ile ortak olmak için satın alma rotasını seviyorum. Ardından, rütbelere eklemek için 3. Gün draft seçimini kullanın ve 1. ve 2. günleri korner veya geniş alıcı gibi daha premium konumlar için bırakın.


Vikings, Serbest Oyunculukta Eski Bir Söylentinin Peşinde Olabilir


Kaynak : https://vikingsterritory.com/2023/news/opinion/assessing-the-vikings

Yorum yapın

SMM Panel PDF Kitap indir