Vikings İç Saha Avantajı Düşlerinin Henüz Bitmesine İzin VermeyinBryant McKinnie, Luke Braun ve Dustin Baker 2022 Vikings hakkında sohbet ediyor
11 Haziran 2019; Eagan, MN, ABD; Bir Minnesota Vikings kaskı, TCO Performance Center’da sahada duruyor. Zorunlu Kredi: Harrison Barden-USA TODAY Sports

İster inanın ister inanmayın, 2022 NFL normal sezonu sona yaklaşıyor. Takımlar artık haftaya kadar “avdan” ayrılan takımlar ile playoff sıralaması için yarışıyor. Hâlâ AFC’nin 1 numaralı seri başı için savaşan birkaç takım var. Philadelphia Eagles’ın NFC’nin 1 numaralı tohum ve iç saha avantajını güvence altına alması neredeyse kaçınılmaz görünüyor.

Ancak, yarış bitene kadar bitmediğini görmek için favori takımımızın NFC Şampiyonası koşularındaki geçmişine bakmamız yeterli. Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, Minnesota Vikings belli bir iç saha avantajının parmaklarının arasından kayıp gitmesine izin verdi. Ayrıca, bir noktada yakalanamaz gibi görünen bir düşmandan iç saha avantajını çalmanın kapısını da çaldılar.

NFL sezonu uzun ve tahmin edilemez. Vikinglerin kaderinde NFC’nin ikinci (veya üçüncü) tohumu olmak varmış gibi görünse de, gıpta ile bakılan ilk tohumluk yarışından henüz tamamen çıkmış değiller. Yaralanmalar Kartalları etkiliyor ve tarihin bize öğrettiği gibi aynadaki nesneler göründüklerinden daha yakın olabilir. Bugün, Vikingler yarışın ortasındayken NFC’nin 1 numaralı tohumunun kilitli göründüğü iki zamana bakıyoruz.

2000 İç Saha Avantajı

Perşembe Gecesi Futbolunda Detroit Lions’a karşı 24-17’lik bir galibiyetin ardından, 2000 Minnesota Vikings 11-2’de oturuyordu. Üç yılda ikinci kez NFC playoff’larında iç saha avantajı için sürücü koltuğundaydılar. Vikinglere karşı üç maçlık bir mağlubiyetle karşılaşmaya girecek olan savunan Super Bowl şampiyonu St. Louis Rams ile oynamadan önce 10 gün dinlenme ile Minnesota, yarışı kilitlemek için birinci sınıf bir konumdaydı. En kötü ihtimalle, Aralık ayına 5-7’lik bir rekorla giren tutarsız Green Bay Packers’ı ertesi hafta devirebilirler.

New York’ta, Giants seri bir sezon geçiriyordu. Arka arkaya iki mağlubiyetle 3-0’lık bir başlangıç ​​izlediler. 7-2’ye yükseldikten sonra, Rams ve Detroit Lions’a toplam 69-45’lik bir skorla kaybettiler. O zaman baş antrenör Jim Fassel, Giants’ın yapacağını söyledi. playoff yapmak. Devler cevap verecek ve Arizona Cardinals’ı 31-7 dağıtacaktı, ancak 8-4 Aralık’a girdiler. Devlerin aklında, iç saha için yarışmak, o noktada NFC Doğu’yu kazanmak kadar değildi, çünkü onlar hala 9-4 Philadelphia Eagles’ın gerisindeydiler.

Ne yazık ki Vikingler için, en iyi ihtimalle ortalama savunmaları sezonun son üç haftasında başarısız oldu. Rams, önceki iki maçında 300 yarda gölgede kalmayı başaramayınca, The Greatest Show On Turf 508 yarda yükseldi ve Vikingleri 40-29 yendi. Bir hafta sonra, Metrodome’un rahat sınırları içinde Vikingler, deli Antonio Freeman’ın intikamını almak isteyen Packers’ı ağırladı. Pazartesi Gecesi Futbolunu bir ay önce yakalayın. Bunun yerine Packers, sezonun ikinci en yüksek notu olan 434 yarda hücum yaptı ve geç bir Cris Carter golü 2:38 kala açığı 33-28’e indirmeden önce 33-21 öne geçti. Geriye koşan Packers, Ahman Green oyunu dondurmak için 16 ve 28 yarda galibiyetler toplarken Vikingler topu geri alamazdı.

Bu arada Meadowlands’da Giants, son dört maçında sadece 55 sayıya izin vererek galibiyet yollarına devam etti. 23 Aralık’ta Jaguarlara karşı 28-25 galibiyetleri, rekorlarını 12-4’e yükseltti ve Vikinglerden daha iyi bir tümen rekoruna sahip oldukları için NFC playoffları boyunca iç saha avantajını garantiledi. Noel Arifesinde Vikingler, ilk beşte bir çeyreklik oyundan çıkacaktı ama sonunda oyunun geri kalanında sakatlığı nedeniyle Daunte Culpepper’a oturdu. Vikingler, NFC’nin 2 numaralı sırasını ancak Packers o gün 17-14 erken saatlerde Tampa Bay Buccaneers’ı yendikten sonra 11-5 bitirecekti.

14 Ocak 2001’de Vikingler, Devleri alt etmek için Meadowlands’a gidecekti. Vikingler tercih edilmelerine rağmen, hücumları topa dokunmadan önce 14-0 gerideydiler. Giants, takım tarihindeki üçüncü Super Bowl’a ilerleyerek 41-0 yuvarlanacaktı. Minnesota, 2004’e kadar playofflara geri dönmeyecekti.

2009 İç Saha Avantajı

Vikingler, 2009’da New Orleans Saints ile NFC’nin 1 numaralı seri başı için bir yarış içindeydi ve her iki takım da Aralık ayına sıcak girdi. Vikingler, 29 Kasım’da Chicago Bears’ı 36-10 yeni dağıtmıştı ve Azizler, Pazartesi Gecesi Futbolunda New England Patriots’u 38-17’lik bir skorla utandırmıştı. Azizler 11-0’dı, ancak Vikingler hemen peşlerindeydi ve 10-1’de oturuyordu.

Ancak birdenbire her takım aklını kaybetmeye başladı. Azizler, 6 Aralık’ta 3-8’lik bir takım olan Washington ile oynayarak başladı. Washington oyunun çoğunu kontrol etti ve kuralın bitimine 1:56 kala 30-23 önde gitti. Ancak şut atan Shaun Suisham, esasen zaferi mühürleyecek olan 23 yardlık bir golü kaçırdı. Bunun yerine, Azizler maçı beş oyun sonra eşitler ve sonunda uzatmada kazanırdı.

Vikingler o gece 7-4 Arizona Cardinals ile oynayacak ve oynamaya devam edecekti. onların sezonun en kötü maçı. Arizona galip geldi, Vikingler sezon boyunca orta savunma oyuncusu EJ Henderson’ı kaybetti ve Minnesota 30-17 kaybedecekti.

Her takım bir sonraki hafta geri dönecekti, ancak daha sonra her takım 15. Hafta karşılaşmalarını kaybedecekti. Azizler, evinde 8-5 Dallas Cowboys’a yenildi ve onları 13-1’e düşürdü. Bir gün sonra Vikingler, Pazar Gecesi Futbolunda 26-7 – 5-8 Carolina Panthers kaybedecekti. Vikingler 11-3’te oturdu ve Azizler’e zemin hazırlamak için bir kez daha altın bir fırsatı kaçırdı.

Ve bir hafta sonra, NFC’nin en iyi tohumunu perçinleme şansı ile Saints’in uzatmada 20-17’lik bir skorla 2-12 Tampa Bay Buccaneers’a yenileceğini bilmiyor muydunuz? Sahayı kapatmak için başka bir olgun fırsatla Vikingler, bir ay önce yok ettikleri 5-9 Bears ile oynamak için Chicago’ya gitti.

Ayılar devre arasında 16-0 öne geçtikten sonra, Vikingler ikinci yarıda şiddetli bir ralli düzenledi. Brett Favre, Sidney Rice’ı dördüncü ve golde altı yarda gol için buldu ve 16 saniye kala oyunu uzatmaya gönderdi. Robbie Gould uzatmada maç kazandıran 45 yarda vuruşunu kaçırdığı için her şey Vikinglerin istediği gibi gidiyor gibiydi. Ancak iki sürüş sonra, Adrian Peterson futbolu beceremedi ve Bears iyileşecekti. Bir oyun sonra Jay Cutler, Bears’a galibiyet ve Saints’e playofflar boyunca iç saha avantajı sağlamak için Devin Aromashodu’yu buldu.

Azizler, sezonun son maçında ilk beşte oynamayacaktı. Vikinglere karşı galibiyetlerini Giants’a karşı 41-9 galibiyetle takip eden Carolina Panthers’a 23-10 kaybettiler. Sersemlemiş Azizleri anlamlı bir oyunda yenemeyeceklerini kim söyleyebilir?

Bu arada Vikingler, Devleri 44-7 yok edecekti. O öğleden sonra Kovboylar Kartalları 24-0 yendiğinde 2 numaralı sırayı aldılar. 24 Ocak 2010’da Vikingler, NFC Şampiyonası Maçı için New Orleans’a gidecek ve uzatmada az farkla 31-28 kaybedecekti. Metrodome’daki o oyun ne kadar farklı olabilirdi?

Çözüm

Şu anda 2022 sezonu için otururken, Vikingler, Kartallardan NFC’nin 1 numaralı tohumunu çalacak konumda değil gibi görünüyor. Ancak Philadelphia, en azından bu haftaki Cowboys maçında oyun kurucu Jalen Hurts’suz olacak. Son iki maç için uygunluğu hala belirsiz.

Vikingler, Green Bay ve Chicago’ya gitmeden önce Giants’a karşı bir iç saha maçına çıkacak. Bunlar, hayal gücünün herhangi bir uzantısıyla “ver” oyunları değildir. Ancak tarih bir şeyi kanıtladıysa, o da NFL’de hiçbir şeyin garanti edilmediğidir. 33 sayılık fark bile yok.

Sevgili Noel Baba: Viking Yazarları Mor ve Altın İçin Bir Noel Dileği Tutuyor


Kaynak : https://purpleptsd.com/2022/vikings/analysis/vikings-homefield-advantage/

Yorum yapın

SMM Panel PDF Kitap indir