Vikings, Güney Illinois’den Yeni Antrenör Kiraladı
Minnesota Vikings, savunma koordinatörü Ed Donatell ile zirveye yakın başlayarak bu sezon dışında çok sayıda koç kaybetti. Bu hamle isteğe bağlıydı, ancak diğer birçok koçluk ayrılışı Minnesota’nın 13-4’lük rekorunun sonucuydu – herkes bölümü kazanan bir futbol takımından müreffeh genç koçlar ister.

Yani, Vikingler son zamanlarda koçluk kadrosunu anında yeniliyor ve Cuma günü başka bir adam gruba girdi – Dalmin Gibson Güney Illinois Üniversitesi’nden.

Vikings, Güney Illinois’den Yeni Antrenör Kiraladı

On3Spor muhabir Matt Zenitz tweet attı Cuma günü, “Minnesota Vikings, Güney Illinois özel takımlar koordinatörü ve savunma uçları koçu Dalmin Gibson’ı özel takımlar koçu yardımcısı olarak işe almaya hazırlanıyor, kaynaklar söylüyor On3Spor. Gibson daha önce Michigan State’te analist ve Colorado’da GA’ydı.

Güneyli Koç
Güney Illinois Üniversitesi’nden Dalmin Gibson. Gibson, Minnesota Vikings’e 3 Mart 2023’te Ben Kotwica’nın yerine özel takım koordinatörü olarak katıldı. Görüntü izniyle SIUSalukis.com.

Bir Güney Dakotalı olan Gibson, Şubat ayında Sean Payton’ın dağlardaki yeni kadrosunda terfi alarak Denver Broncos’a koşan Ben Kotwica’nın yerini alacak. Gibson, 2022’de Kevin O’Connell şehre geldiğinde görevi devralan özel ekipler koordinatörü Matt Daniels’a rapor verecek.

Gibson, 2022 kampanyasını Southern Illinois Üniversitesi’nde özel takımlar koordinatörü ve savunma uçları koçu olarak geçirdi. Ve ondan önce, Michigan Eyaletinde iki yıl özel ekip analisti olarak çalıştı.

Vikings, Güney Illinois'den Yeni Antrenör Kiraladı
15 Ocak 2023; Minneapolis, Minnesota, ABD; Minnesota Vikings taraftarları, US Bank Stadyumu’nda New York Giants’a karşı oynanan bir joker oyunun ikinci çeyreğinde tezahürat yaptı. Zorunlu Kredi: Jeffrey Becker-USA TODAY Sports.

Gibson, 2014 yılında Kuzey Dakota’daki Dickinson Eyalet Üniversitesi’nden kinesiyoloji ve egzersiz bilimi alanında lisans derecesi alarak mezun oldu. Ayrıca Chadron Eyalet Koleji’nden spor yönetimi alanında yüksek lisans derecesine sahiptir. Dickinson Eyaletinden mezun olduktan bir yıl sonra, mezun olduğu okulda özel takım koordinatörü ve defans koçu olarak kaldı.

Ardından, 2017’de Gibson, 2017’den 2019’a kadar çeşitli savunma koçluğu gösterileri düzenlediği Colorado Üniversitesi’ne girdi.

Vikings ile Gibson, 2023 vuruşunun kimliği belirsiz olsa da oldukça istikrarlı bir özel ekipler grubuyla karşılaşacak. Greg Joseph gelecek sezon geri dönecek olan lider ancak serbest bir oyuncu ve 15 Mart’ta ligin herhangi bir yerinde sözleşme imzalayabilir. Vikings şutörü 2022’de tatlı ve tuzluydu, NFL’ye maç kazandıran vuruşlarda liderlik ediyor, ancak ekstra puanlar ve “sıradan” saha golleriyle mücadele ediyor.

Vikings, Güney Illinois'den Yeni Antrenör Kiraladı
24 Kasım 2022; Minneapolis, Minnesota, ABD; Minnesota Vikings şutörü Greg Joseph (1), US Bank Stadyumu’nda New England Patriots’a karşı oynanan maçtan önce ısınıyor. Zorunlu Kredi: Matt Krohn-USA TODAY Sports.

Matt Daniels ve Ben Kotwica kombosu altında Minnesota, sıralamada 30. sırada yer aldı. özel timler DVOAkötü bir not, 2022’de yalnızca New England Patriots ve Tampa Bay Buccaneers’ı geride bıraktı. Vikingler özel ekipleri asla keçe çok çürümüş, ancak rakamlar aksini gösteriyor.

bu Salukis’in web sitesi açıklandı Gibson’ın kökenleri, “Güney Dakota, Rapid City’de doğdu ve futbol ve basketbol dallarında yazdığı Güney Dakota, Buffalo’daki Harding County Lisesi’nden mezun oldu. Gibson ve karısı Sammy’nin Rua adında bir kızı var.

Neyse ki Gibson, Ryan Wright’ta ligin en iyi genç bahisçilerinden biri ve en ölümcül vuruş yapan Kene Nwangwu ile çalışacak.

Kevin O'Connell, Adam Thielen'in Durumunu Vikings ile Güncelliyor

Dustin Baker 2007 yılında Minnesota Üniversitesi’nden mezun olan bir siyaset bilimcidir. Günlük YouTube Kanalına abone olun, VikesNow. O bir podcast’e ev sahipliği yapıyor ile her Çarşamba yayınlanan Bryant McKinnie ile Raun Sawh Ve sal baharat. Vikings takıntısı 1996’ya kadar uzanıyor. Listelenen suçlu zevkler: Fıstık Ezmeli Dondurma, ‘The Sopranos’ ve The Doors (grup).

tarafından sağlanan tüm istatistikler Pro Futbol Referansı / Stahead; tarafından sağlanan tüm sözleşme bilgileri OverTheCap.com.
Kaynak : https://vikingsterritory.com/2023/news/top_news/coach-from-southern

Yorum yapın

SMM Panel PDF Kitap indir