Vikings Gündemi 2023 için Marcus Davenport’a KayıyorNFL: New Orleans Saints'te Uluslararası Seri-Minnesota Vikings
Kirby Lee-USA BUGÜN Spor

Son zamanlarda, Za’Darius ve Danielle’e o kadar çok odaklanıldı ki, Vikinglerin diğer yıldız geçiş koşucusu biraz gözden kaçtı. Evet, 2018’in ilk tur seçimi olan Marcus Davenport, Za’Darius Smith’in Cleveland’a taşınması nedeniyle çok daha önemli bir rol olan Vikingler’in dikkatlerini üzerine çekecek.

Eski Packer’ın resmi olarak başka bir yere yöneldiğini görmek, Davenport’un net, tartışmasız, kilitlenmiş EDGE2 haline geldiği anlamına geliyor. Bu rolü baltalayacak tek şey sakatlıktır (bu, şimdiye kadar Davenport’un NFL kariyerinin talihsiz bir parçası olmuştur). Yetenekli pas koşucusundan ne bekleyebiliriz?

Marcus Davenport ve Vikingler Gündemi

İyimserlik için basit nedenlerle başlayalım.

26 yaşında, Davenport’un bacaklarında hala çok fazla gençlik var, nispeten mütevazı miktarda NFL çıtçıtının daha da vurgulandığı bir gerçek. 6’6 ″, 265 pound ile ideal boyuta ve 4.58 kırk koşarak sansasyonel hıza sahip.

2018 NFL Draftında genel klasmanda 14. oldu ve New Orleans’ın onu bir Aziz yapmak için yapması gerekenleri unutmamalıyız. Azizler, 2018 1, 2018 5, Ve 2019 1’inci onu kapmak için atlamak. Gelecekteki bir birinciyi taşımak genellikle sadece bir QB taslağı hazırlamak içindir. Açıkçası, Azizler, Davenport’un seçkin bir potansiyele sahip olduğuna inanıyorlardı.

NFL: New Orleans Saints'te Uluslararası Seri-Minnesota Vikings
2 Ekim 2022; Londra, Birleşik Krallık; Minnesota Vikings oyun kurucusu Kirk Cousins ​​(8), Tottenham Hotspur Stadyumu’ndaki NFL International Series maçında New Orleans Saints defans oyuncusu Cameron Jordan (94) ve defans tarafı Marcus Davenport (92) tarafından baskı altında. Zorunlu Kredi: Kirby Lee-USA TODAY Sports

Zaman zaman bu potansiyeli NFL düzeyinde gerçekleştirdi. Davenport, ligde geçirdiği beş yıl boyunca 21,5 çuval biriktirdi. En etkileyici tek sezon 2021’de geldi.

2021 sezonunda Davenport elit sayılara sahipti. Toplam 39 mücadelesine 9 çuval, 16 QB vuruşu, 9 TFL, 3 FF ve bir FR eşlik etti. Başka bir katman ekleyen, dikkate alınan 110 üzerinden 8’inci bitirdiği sezon için 88,8’lik seçkin bir puan olan PFF derecesidir.

Bu kayda değer sayıları, 9’dan başlayarak sadece 11 maçta oynarken elde ettiğini unutmayın. Sadece 437 snap’i vardı. Başka bir deyişle, hem etkileyici hem de endişe verici olan, sınırlı aksiyonda üst düzey bir oyun ortaya koydu.

Bir yandan, Marcus Davenport’un takımı için bir fark yaratması için sahada çok uzun süre kalmasına gerek yok. Öte yandan, Marcus Davenport nadiren sahada çok uzun süre kalabildi.

Vikinglerin Sezon Dışı En İyi Hareketi
25 Eylül 2022; Charlotte, Kuzey Karolina, ABD; New Orleans Saints defans tarafı Marcus Davenport (92), Bank of America Stadyumu’nda ikinci yarıda Carolina Panthers’a karşı sahadan fırladı. Zorunlu Kredi: James Guillory-USA TODAY Sports

Davenport’un NFL kariyerinde şimdiye kadar oynadığı oyunlar ve toplam enstantane için tabloya bir göz atın:

Yıl Oyunlar başlar enstantane
2018 13 0 416
2019 13 13 532
2020 11 1 374
2021 11 9 437
2022 15 9 490
bağırmak Profesyonel Futbol Referansı

Oldukça açık bir şekilde, Marcus Davenport konu müsait olduğunda arzulanan bir şey bırakmış.

Kwesi Adofo-Mensah yetenekli pası sadece bir sezon için imzaladı. Anlaşma, 2023’te 6 milyon doların biraz altında bir üst sınır ücreti taşıyor, Davenport’un sahip olduğu avantaj göz önüne alındığında göreceli bir pazarlık. Takas, sözleşmesi olmadığında üst sınırın bir kısmını 2024’e itiyordu. Davenport, önümüzdeki sezon serbest oyuncu olarak ayrılabilir ve defterlerde 6,8 milyon dolarlık ölü para bırakabilir. Olmayan yetenek için para ödemek her zaman acı verir.

Bir risk/ödül imzası olan Adofo-Mensah, potansiyel ve olumlu yönde bahse giriyor.

EDGE’deki Yarışma

Danielle Hunter ve Marcus Davenport’tan sonra Vikings, DJ Wonnum, Patrick Jones II, Andre Carter II, Luiji Vilain (Canadian!) ve diğer derinlik seçeneklerinin bazı kombinasyonlarına yaslanacak.

Ayrıca serbest oyuncu kadrosunda kalan bazı yetenekler de akla geliyor – Leonard Floyd? – konumu güçlendirmek için potansiyel seçenekler olarak.

NFL.com, 2023'te Yeni Vikings Koçunu Köklendirecek Kişi Olarak Adlandırdı
9 Ocak 2022; Miami Bahçeleri, Florida, ABD; Miami Dolphins baş antrenörü Brian Flores, Hard Rock Stadyumu’nda New England Patriots’a karşı oynanan maçın ikinci çeyreği boyunca kenar çizgiden izliyor. Zorunlu Kredi: Sam Navarro-USA TODAY Sports

Bu noktada çoğu Vikings hayranı, Brian Flores’in agresif bir savunma uygulayacağını anlıyor. DC, QB’leri rahatsız etmek için Hunter ve Davenport’a yaslanacak, ancak yaygın beklenti, bolca yıldırım göreceğimiz yönünde. Bu gerçekleşirse, Davenport kendisini uygun durumlarda bulacaktır. Bir ton ısı getirmek, OL’nin yalnızca tek geçişli bir aceleciyi etkisiz hale getirmeye odaklanamayacağı anlamına gelir.

Oradayken üretkenken sahada kalabilmek, Minnesota’nın defansif saygınlığa doğru yolculuğuna yardım etmede uzun bir yol kat edecek. Mükemmel bir dünya, oyunu daha fazla ödeme gerektirdiğinden, Minnesota’nın uzatma ile pas koşucusu taahhüdünü bile içerecektir.

Vikinglerin 1. Hafta rakibi Tampa Bay Buccaneers olacak.

Editörün Notu: Bilgiler Profesyonel Futbol Referansı, PFF, Ve Kapak Üzeri bu parça ile yardımcı oldu.

Bu Hafta NFL'de İyi Hissettiren Bir Hikaye Yaşandı
Kaynak : https://purpleptsd.com/2023/vikings/vikings-analysis/the-vikings-spotlight/

Yorum yapın

SMM Panel PDF Kitap indir