Vikings, Eski İlk 10 Seçimi Olan QB Josh Rosen’ı Antrenman Kadrosuna AldıVikings, Eski İlk 10 Seçimi Olan QB Josh Rosen'ı Antrenman Kadrosuna Aldı
12 Ağustos 2022; Jacksonville, Florida, ABD; Cleveland Browns oyun kurucusu Josh Rosen (19), TIAA Bank Field’da Jacksonville Jaguars’a karşı oynanan bir sezon öncesi maçın üçüncü çeyreğinde topu atmak istiyor. Zorunlu Kredi: Douglas DeFelice-USA TODAY Sports

Arizona Cardinals, Kyler Murray’in sezon sonu ACL yırtılmasının ardından QB David Blough’u Minnesota Vikings antrenman takımından kaptıktan sonra, Vikingler, Kirk Cousins ​​ve Nick Mullens’ın arkasında QB3’süz kaldı. Kwesi Adofo-Mensah, bu ihtiyacı karşılamak için yakın geçmişte en çok tercih edilen isimlerden birine yöneldi: Josh Rosen.

Rosen, UCLA ile oldukça başarılı bir kolej kariyerinin ardından 2018 NFL Draftında Arizona Cardinals tarafından genel klasmanda 10. sırada seçildi. Üç yıl boyunca toplam 9340 yard, 59 tank avcısı ve 26 INT attı.

Uzun süredir QB Carson Palmer’ın kısa süre önce ayrılmasıyla Arizona, bir sonraki QB franchise’ını arıyordu ve Rosen seçimdi.

Ancak Rosen’in profesyonel kariyeri, Arizona’nın umduğu kadar iyi başlamadı. 2018 çaylak sezonunda 13 maça çıktı ve bu maçlarda Kardinaller 3-10 galip geldi. 2278 yarda, 11 tank avcısı ve 14 INT attı. Özellikle ilk 10 seçim için yıldız sayılarından daha az.

Kardinaller de etkilenmemiş görünüyordu çünkü neredeyse eşi görülmemiş bir hareketle, sadece bir sezonun ardından QB’lerini Miami Dolphins’e takas ettiler. Ardından, 2019 Draftında 1 numara genel seçimle bir kez daha QB’yi seçtiler. Bu sefer Kyler Murray’i alarak çok daha başarılı oldular.

Miami’deki o 2019 sezonunda Rosen, üçü başlama dahil altı maç oynadı. Bu üç başlangıçta, Dolphins 0-3’e gitti ve genel olarak, ikinci yıl QB 567 yarda, bir gol ve 5 müdahale için geçti. Bir kez daha, o, pek iç açıcı olmayan bazı istatistiklerin ürünüydü.

Vikings QB Josh Rosen ile anlaştı
2 Ocak 2022; Orchard Parkı, New York, ABD; Atlanta Falcons oyun kurucusu Josh Rosen (16), Highmark Stadyumu’nda Buffalo Bills’e karşı oynanan maçtan önce. Zorunlu Kredi: Rich Barnes-USA TODAY Sports

Rosen, 2019 sezonundan bu yana San Francisco 49ers, Atlanta Falcons ve Cleveland Browns ile zaman geçirdi. 2020 boyunca herhangi bir normal sezon maçında yer almadı, ancak 2021’de Falcons için dört maçta yer aldı. O sezonda 11 pasın 2’sini 19 yarda, gol atmadan ve bir çift müdahalede tamamladı.

2022 sezon öncesi döneminde, Browns ile Jacoby Brissett’i desteklemek için bir savaşın içinde buldu. Browns, cezası nedeniyle ilk 11 maçı kaçıracak olan Deshaun Watson’ı takas ettikten ve Cleveland hoşnutsuz QB Baker Mayfield’ı Carolina Panthers’a takas ettikten sonra Brissett kendini bir başlangıç ​​rolünde buldu.

Vikings, Eski İlk 10 Seçimi Olan QB Josh Rosen'ı Antrenman Kadrosuna Aldı
21 Ağustos 2022; Cleveland, Ohio, ABD; Cleveland Browns oyun kurucusu Josh Rosen (19), FirstEnergy Stadyumu’nda Philadelphia Eagles’a karşı ikinci yarıda bir pas attı. Zorunlu Kredi: Ken Blaze-USA TODAY Sports

Üç sezon öncesi maçında, Rosen’in isabet sorunları devam etti (normal sezon kariyerinde paslarının sadece %54’ünü tamamladı), ancak herhangi bir top kaybına neden olmadı. Genel olarak, 186 yarda 33 pasın 17’sini tamamladı. Bir kez daha, herhangi bir touchdown pasosu yoktu, ancak hiçbir müdahale doğru yönde atılmış bir adım gibi görünmüyordu.

Sonunda Cleveland ondan feragat etti ve sahipsiz kaldıktan sonra onu antrenman takımlarına sakladılar. 10 Ekim’de Browns, Rosen’i antrenman takımından çıkardı ve Vikingler onu imzalayana kadar 20 Aralık’a kadar serbest kaldı.

Şimdi, Rosen kendisini potansiyel olarak kıdemli QB Cousins’in yanı sıra Vikings baş antrenörü ve eski NFL QB Kevin O’Connell’in arkasında gelişimine devam edebileceği bir durumda buluyor. Hem Cousins ​​hem de Mullens’ta feci sakatlıklar olmadıkça Vikinglerin onu bu sezon herhangi bir maça koyması pek olası değil, ancak belki de 2023 sezonu öncesinde başka bir eğitim kampı gövdesi olabilir.

Editörün notu: İstatistikler Profesyonel Futbol Referansı ve Futbol Veritabanı bu parça ile yardımcı oldu.

16. Hafta NFL Playoff Resmi: Sahanın Neredeyse Yarısı Hazır

Josh Frey, The College of Idaho’dan Yaratıcı Yazarlık alanında lisans derecesi ile 2020 Sınıfı mezunudur. Ayrıca Tarih, İnsan Biyolojisi ve Gazetecilik alanlarında yan dal kazandı. Josh, NFL hakkında yazmadığı zamanlarda maraton antrenmanlarından, video oyunları oynamaktan veya Milwaukee Brewers and Bucks’ı desteklemekten hoşlanır. Görüşlerinden daha fazlası için Twitter hesabına göz atın: @Freyed_Chicken.
Kaynak : https://purpleptsd.com/2022/vikings/top_news/vikings-sign-josh-rosen/

Yorum yapın

SMM Panel PDF Kitap indir