Vikings, Ed Donatell ile Yolları AyırdıVikingler Güncelleme Sağlar
17 Aralık 2022; Minneapolis, Minnesota, ABD; Minnesota Vikings savunma koordinatörü Ed Donatell, US Bank Stadyumu’nda Indianapolis Colts ile oynanan maçtan önce bakıyor. Zorunlu Kredi: Matt Krohn-USA TODAY Sports.

Minnesota Vikings, Giants’a karşı playoff mağlubiyetinin ardından Perşembe günü yaptığı açıklamada, savunma koordinatörü Ed Donatell ile sadece bir sezonun ardından yollarını ayırdıklarını duyurdu.

Minnesota’daki zamanı, çok fazla korkunç savunma performansı nedeniyle kısa kesildi. Sezonun son maçı, Giants’a karşı sezon sonrası yarışma, ayrılışı için bardağı taşıran son damla oldu.

Daniel Jones bir kariyer günü geçirdi, iki gol attı ve tüm maç boyunca sahada bir aşağı bir yukarı yürüdü. 379 yarda bitirdi. Yetmiş sekiz yardası yere indi. Jones normal sezonda 700 yarddan fazla koşmasına rağmen, Donatell’in birimi hazırlıksız görünüyordu ve koşma yeteneği nedeniyle hazırlıksız yakalandı.

Vikings, Ed Donatell ile Yolları Ayırdı

Vikingler Yolları Ayırdı
15 Ocak 2023; Minneapolis, Minnesota, ABD; Minnesota Vikings savunma koordinatörü Ed Donatell, US Bank Stadyumu’nda New York Giants’a karşı oynanan bir joker kart oyunundan önce bakıyor. Zorunlu Kredi: Matt Krohn-USA TODAY Sports

Sekiz yıllık Mike Zimmer’den sonra savunmadan Donatell sorumluydu. Eric Kendricks, Harrison Smith ve Patrick Peterson gibi yaşlanan birçok gazi de dahil olmak üzere eski baş antrenörün oyuncularını miras aldı. Yaş, azalan atletizme yol açtı.

Giants ve saldırgan kafalı baş antrenörleri Brian Daboll, bu hız eksikliğini ortaya çıkardı. İlk ikisi – ve ilk beş drafttan dördü – defans oyuncuları için kullanıldı, ancak çaylak kampanyalarına pek katkıda bulunmadılar.

Vikings, Ed Donatell ile Yolları Ayırdı
9 Ocak 2022; Minneapolis, Minnesota, ABD; Minnesota Vikings baş antrenörü Mike Zimmer, savunma oyuncusu Dalvin Tomlinson ile el sıkışıyor. Zorunlu Kredi: Jeffrey Becker-USA TODAY Sports.

Personelle ilgili sorunlara ek olarak Donatell, Vikings organizasyonunda neredeyse kırk yıldır ilk kez üs savunmasını Zimmer’in 4-3’ten 3-4’e değiştiren yeni bir plan uyguladı. Bu değişiklik, özellikle ön yedideki birden fazla oyuncunun tüm kariyerlerini Zimmer’ın sisteminde oynadıktan sonra mücadele etmesi nedeniyle bazı büyüyen sancılara yol açtı.

Donatell’in savunması, izin verilen yardada 31. sırada yer aldı. Sadece Detroit Lions daha fazlasına izin verdi. Puan için sadece Bears ve Cardinals, Vikings 427’den daha fazlasına izin verdi. Takımın korkunç bir savunma birimiyle nasıl 13-4’lük bir rekorla bitirdiğini ve daha iyi bir savunmayla ne olabileceğini merak etmek adil. Vikingler, 18 maçın onunda en az 400 toplam yardaya izin verdi, diğer takımlardan iki fazla.

Vikings'te Vatanseverler İçin Personel Tahminimiz
13 Kasım 2022; Orchard Parkı, New York, ABD; Minnesota Vikings köşe bağı Kris Boyd (29) ve defans oyuncusu Jordan Hicks (58), Highmark Stadyumu’nda ikinci yarıda Buffalo Bills’e karşı bir touchdown için fumble’ı kurtaran defans oyuncusu Eric Kendricks (54) ile kutlama yapıyor. Zorunlu Kredi: Gregory Fisher-USA TODAY Sports.

Göre DVOAVikingler sezon boyunca savunmada 27. sırada yer aldı. Savunma koordinatörünü değiştirme hamlesini personel hamleleri izlemelidir, çünkü tek sorun şema ve oyun çağrıları değildir. Önde hız eksikliği ve en iyi koruma oyuncularının eksikliği, işini daha da kolaylaştırmadı. Ayrıca, tüm bu eski oyuncular gelecek sezon yaklaştığında bir yaş daha yaşlanacak ve hızları bir anda düzelmeyecek.

Vikings ön ofisi, 2023’te etkili bir birlik oluşturmak için savunmayı tamamen yenilemeli. Birden fazla başlangıç ​​oyuncusu serbest oyuncu olacak veya kaptanlık alanından tasarruf etmek için potansiyel kadro dışı adaylar olacak.

Minnesota, Miami Dolphins ve Atlanta Falcons ile birlikte NFL’nin üç açık savunma koordinatörlüğü görevinden birine sahip.


Vikings Sezon Dışı için 10 Cesur Tahmin

Janik Eckardt, sayıları ve istatistikleri seven bir futbol fanatiğidir. Vikingler, o zamanki oyun kurucuları Christian Ponder’a rağmen favori takımı oldu. Yürüyen bir futbol ansiklopedisi, sitcom izlemeyi seviyor ve tercih ettiği müzik türü Klasik rock. Vikingleri seviyorsanız onu Twitter’da takip edin: @JanikEckardt
Kaynak : https://vikingsterritory.com/2023/top_news/vikings-part-ways

Yorum yapın

SMM Panel PDF Kitap indir