Vikings Cornerback Swagger’ını Geri AldıMor Söylenti Değirmeni: Vikings Secret Süperstarı, Anthony Barr'ın DAL Flirtasyonu, Moss' Rekoru

9 Ocak 2022; Minneapolis, Minnesota, ABD; Minnesota Vikings köşe oyuncusu Patrick Peterson (7) ve defansif arka Parry Nickerson (39) ve köşe oyuncusu Cameron Dantzler (27) ve güvenlik Harrison Smith. Zorunlu Kredi: Jeffrey Becker-USA TODAY Sports.

Vikingler, 2020 sezonunda ilk üç köşe oyuncusunu kaybetti. Uzun süredir dış kornerler Trae Waynes ve Xavier Rhodes ve nikel korner Mackensie Alexander, hepsi serbest oyuncu olarak ayrıldı.

Minnesota’nın yeni bir köşe oyuncusuna umutsuzca ihtiyacı vardı. 2018 birinci tur oyuncusu Mike Hughes kadrodaydı ve 2020’deki ilk turda eski genel müdür Rick Spielman bir başka köşe oyuncusu Jeff Gladney’i seçti.

Üçüncü turda ikiye katlandı ve Cameron Dantzler’ı seçti. Gladney ve Hughes sonuçta farklı nedenlerle Minnesota’da işe yaramadı. Ancak Dantzler hala takımda. Şimdiye kadar inişli çıkışlı bir kariyeri oldu.

Vikings Cornerback Swagger'ını Geri Aldı
20 Aralık 2020; Minneapolis, Minnesota, ABD; Minnesota Vikings köşe oyuncusu Cameron Dantzler (27) dördüncü çeyrekte US Bank Stadyumu’nda Chicago Bears’a karşı yaptığı müdahaleyi kutluyor. Zorunlu Kredi: Brace Hemmelgarn-USA TODAY Sports

Çaylak yılında, harika bir eğitim kampından hemen sonra başladı. Adam Thielen, çaylağa karşı sıraya girmesi gerektiğinde hemen etkileniyordu. Dantzler’in ilk NFL sezonu karışıktı. Bazen, gerçek bir numaralı kilitli köşe oyuncusu gibi görünüyordu. Diğer zamanlarda en iyi ihtimalle yedek gibi görünüyordu. Genel olarak, oldukça iyi bir sezon geçirdi. Özellikle bir sarsıntıdan döndükten sonraki beş maçlık uzatma umut vericiydi.

Sonraki sezonda genç savunmacı için beklentiler bir kez daha yüksekti. Vikingler, bir tarafta köşe görevi üstlenmesi için Patrick Peterson’ı imzaladı. Ama orada durmadılar. Beshaud Breeland’ı da getirdiler. Açıklanamayan nedenlerle, diğer başlangıç ​​işi için Dantzler’i dövdü. İlk maçtan itibaren kötü oynadı. Aynı oyun sırasında Dantzler, bilinmeyen ve açıklanamayan nedenlerle bir kez daha etkin değildi. Zimmer’ın köpek kulübesine indi.

Ancak pes etmedi. Her hafta Breeland’in feci şekilde dövüldüğünü izledi. Peterson bir bacak yaralanması nedeniyle zaman kaybettiğinde, Dantzler hazırdı ve tıpkı Breeland’ın yerine onun ayrılmasından sonra olduğu gibi iyi oynadı. Yine de, Zimmer’ın köpek kulübesi onun güvenini sarstı. Tüm sorunlara rağmen, o PFF’nin en iyi dereceli Vikings CB’siydi ve NFLNextGenStats onu kapak oyuncularının ilk 10’unda sıraladı.

Cameron Dantzler / Patrick Peterson
Twitter’da @camdantzler3’ün izniyle

Rejim değişti, Zimmer işini kaybetti ve Vikingler yeni baş antrenör Kevin O’Connell ve yeni bir savunma koordinatörü Ed Donatell’i getirdi. Dantzler yeni bir şans elde eder.

Sorumlu yeni insanlar Peterson’ı yeniden imzaladı. Bir kez daha, Peterson, Dantzler için tek rakip değil, aynı zamanda ikinci turda Andrew Booth Jr.’ı da seçtiler. Booth birinci turda bir yetenekti ancak sakatlık sorunları nedeniyle ikinci tura düştü. Şimdi, üçü de iki başlangıç ​​işi için savaşıyor, Peterson’ın zaten kilitli görünmesine rağmen.

Bu arada Booth kampa geldi ve etkileyici. Rakiplerini düzenli olarak alt ettiği için her oyunda tamamlayıcı doğasını gösteriyor. Ve kimseden korkmuyor. Justin Jefferson’a karşı çıktığında da aynı özgüvene sahip. Önemli olan, konuşmasını sağlam bir oyunla desteklemesi.

Dantzler zorlu bir rekabetle karşı karşıya. Çaylakla savaşta kıdemlidir, bu yüzden işi kazanmak için ilk fırsatı yakalar. Artık Zimmer ‘köpek kulübesinde’ değil, bu da güvenini yeniden kazanmasına yardımcı oluyor.

Havalılık veya güven, herhangi bir köşe oyuncusu oyununun temel parçalarından biridir. En iyinin en iyisine karşı sıraya girerler ve tereddüt edemezler. Bir köşe oyuncusu tereddüt ettiğinde, temsilcisini kaybeder ve potansiyel olarak bir yakalamaya, hatta büyük bir oyuna izin verir. Bununla birlikte, kendine güvenen bir köşe oyuncusu, topla oynama yapar ve herhangi bir alıcı için zorlu bir eşleşmedir.

Dantzler, geçen sezonda yaptığı gibi, sezon dışında da kilo aldı. Artık düşük ağırlığının artık sorun olmadığı bir noktada.

Dantzler ayrıca son zamanlarda en büyük zayıflıklarından biri olan daha hızlı olduğunu söyledi. Üçüncü NFL sezonunun başlamasından önce, Vikings köşe oyuncusu, kaslılığını geri aldı ve vücudunu harika bir şekle soktu. Andrew Booth üzerindeki başlangıç ​​noktasını korumak için savaşması gerekiyor, ancak şimdiye kadar onu kaybetmek için hiçbir şey yapmadı.


Janik Eckardt sayıları ve istatistikleri seven bir futbol taraftarıdır. Vikingler, o zamanki oyun kurucuları Christian Ponder’a rağmen favori takımı oldu. Yürüyen bir futbol ansiklopedisidir, sitcom izlemeyi sever ve Klasik rock onun tercih ettiği müzik türüdür. Vikingleri seviyorsanız onu Twitter’da takip edin: @JanikEckardt

Vikingler Eğitim Kampında Mini Dramanın İlk Parçasıyla Karşılaştı
Kaynak : https://vikingsterritory.com/2022/top_news/vikings-cornerback-got-his-swagger-back

Yorum yapın

SMM Panel PDF Kitap indir