Vikings Bears’ı Yendi, Normal Sezonu 13. Galibiyetle KapattıVikings Bears'ı Yendi, Sezonun 13. Oyununu Kazandı
8 Ocak 2023; Şikago, İllinois, ABD; Minnesota Vikings geri koşarken Alexander Mattison (2), Soldier Field’da Chicago Bears’a karşı oynanan maçın ardından taraftarları selamlıyor. Zorunlu Kredi: Matt Marton-USA TODAY Sports

Minnesota Vikings, NFC playofflarında 2 numaralı sırayı almak için dışarıdan bir şutla 18. Haftaya girdi ve bu nedenle, oyunun başında başlangıç ​​oyuncularını geride bıraktılar. Bu arada, Bears’ın bu oyunu kazanmak için hiçbir nedeni yoktu ve oyunun çoğunu, QB Nathan Peterman’ı başlatmak da dahil olmak üzere yedeklerini oynayarak geçirdiler.

Bu nedenle Minnesota erken bir liderliğe sıçradı ve Vikingler, Bears’ı 29-13 yenerek normal sezonunu 13-4’lük bir rekorla kapattı. Franchise tarihinde en az 13 galibiyetle üçüncü sezonu (1998, 2017).

Bears savunmasının haftasonuna ligdeki en kötü skorlu savunma olarak girmesiyle (27.1 sayının 18. Haftaya girmesine izin veriyor) ve ardından ikincildeki birkaç ilk oyuncu dışarıdayken, Kirk Cousins ​​topu pas atan bir alev makinesi olmayı başardı.

Cevaplanan Sorular: DET sonrası panik,
5 Aralık 2021; Detroit, Michigan, ABD; Minnesota Vikings oyun kurucusu Kirk Cousins. Zorunlu Kredi: David Reginek-USA TODAY Sports.

1. yarının sonunda kırmızı bölgede garip bir sekans dışında, Cousins ​​Pazar günü harikaydı. Vikings QB, Minnesota devre arasında 16-6 öne geçerken, 225 yarda boyunca 20 pasın 17’sini ve bir golü tamamladı. Cousins’in geçen yardalarının çoğu, yine 100 yardadan fazla karşılama yapan KJ Osborn’a gitti. Osborn, gününü 117 yarda 5 resepsiyonla noktaladı. Sezon toplamı, 2021 toplamının sadece 5 altında, 650’de sona eriyor.

İkinci yarıda Vikingler, QB’de enstantane çekmek için Nick Mullens’i dışarı çıkardı. O da iyi performans gösterdi, 116 yarda 11’den 13’e pasları ve bir engellemeyi tamamladı. O ve çaylak Jalen Nailor, Minnesota’nın 2022 altıncı tur seçimi 62 yarda 4 pas yakaladığında, o ikinci yarıda bir kez daha bağlantı kurdu.

Nailor’a bu sezon çok fazla fırsat verilmedi ama eline geçtiğinde üretken oldu. Geçen hafta sonu, kariyerindeki ilk golünü yakaladı ve taraftarlar, 4. Haftada New Orleans Saints’e karşı Ryan Wright’tan çok önemli bir sahte degaj pası yakalayanın o olduğunu hatırlayacaklar. Michigan State ürünü, normal sezonunu 179 yarda 9 resepsiyon ve bir gol ile bitiriyor.

Vikings Bears'ı Yendi, Normal Sezonu 13. Galibiyetle Kapattı
24 Kasım 2022; Minneapolis, Minnesota, ABD; Minnesota Vikings geniş alıcısı Jalen Nailor (83), dördüncü çeyrekte US Bank Stadyumu’nda New England Patriots’a karşı durduktan sonra kutlama yapıyor. Zorunlu Kredi: Matt Krohn-USA TODAY Sports

Alexander Mattison, 2023 sezonunda bir yerde geri koşmaya başladığını da iddia etti. Vikings RB2, günü 54 yarda 10 şut ve bir çift golle tamamladı. Mattison’ın geçtiğimiz yaz döneminde Minnesota ile uzatma sözleşmesi imzalamamasının ardından serbest oyuncu döneminde seçeneklerini değerlendirmesi bekleniyor.

Bears’a gelince, oyun boyunca oyuncuları içeri ve dışarı döndürdüler. Peterman oyuna QB’de başladı, ancak Tim Boyle da esnemelerde enstantane aldı. Peterman aslında koşullar göz önüne alındığında oldukça iyi oynadı, 114 yarda 19 pasın 11’ini ve bir golü tamamladı. Boyle ise 8 denemede sadece 2 tamamlama ve bir çift müdahale ile zor bir gün geçirdi. Bu müdahalelerden biri, NFL kariyerinin ilk müdahalesi olan Duke Shelley’e gitti. Chicago Bears, bu sezonun başlarında onu keserek Vikinglerin onu CB2 olarak ortaya çıktığı yerden almasına izin verdi.

Nathan Peterman Ayılar İçin Başlayacak Setle Vikinglere Doğru Oranlar Daha da Sallanıyor
18 Ağustos 2022; Seattle, Washington, ABD; Chicago Bears oyun kurucusu Nathan Peterman (14), Lumen Field’da dördüncü çeyrekte Seattle Seahawks’a pas veriyor. Zorunlu Kredi: Joe Nicholson-USA TODAY Sports

Teksaslılar Indianapolis Colts karşısında kahramanca kazandıktan sonra Chicago’nun kaybı, onlara 2023 NFL Draftında 1 numaralı genel seçimi sağladı. 1947’den beri ilk kez genel olarak birinci seçecekler. Birçoğu onlardan bu seçimi QB’ye ihtiyaç duyan bir takıma takas etmelerini bekliyor, ancak sınıftaki önde gelen savunuculardan birini de seçebilirler.

Bu arada, Minnesota Vikings şimdi ilk playoff maçlarının kime karşı olacağını öğrenmek için bekliyor. 49ers bu öğleden sonra Cardinals’ı yenerse, o maç New York Giants’a karşı olacak. 49ers kaybederse Detroit Lions ve Green Bay Packers arasında Pazar Gecesi Futbolu bitene kadar beklememiz gerekecek.

Eski Vikings Yıldızı, Playofflar İçin Dallas'a Gidiyor

Josh Frey, The College of Idaho’dan Yaratıcı Yazarlık alanında lisans derecesi ile 2020 Sınıfı mezunudur. Ayrıca Tarih, İnsan Biyolojisi ve Gazetecilik alanlarında yan dal kazandı. Josh, NFL hakkında yazmadığı zamanlarda maraton antrenmanlarından, video oyunları oynamaktan veya Milwaukee Brewers and Bucks’ı desteklemekten hoşlanır. Görüşlerinden daha fazlası için Twitter hesabına göz atın: @Freyed_Chicken.
Kaynak : https://purpleptsd.com/2023/vikings/top_news/vikings-beat-the-bears/

Yorum yapın

SMM Panel PDF Kitap indir