Vikings 2023 Takviminden 5 ÇıkarımCevaplanan Sorular: Jefferson'ın Sıradaki Anlaşması, Patrick Jones, Bears Anlaşması Nedir?
2 Ekim 2022; Londra, Birleşik Krallık; Minnesota Vikings geniş alıcı Justin Jefferson. Zorunlu Kredi: Kirby Lee-USA TODAY Sports.

Minnesota Vikings 2023 programı Perşembe günü resmi olarak yayınlandı ve bu yıl takımın bu yeni oyun listesinde heyecanlanacak pek çok şey var. Bugün, bu programdan beş çıkarım ve bunun nasıl düzenlendiğini ele alacağız.

Çok Parlak Işıklar

Vikings 2023 Takviminden 5 Çıkarım
9 Şubat 2023; Phoenix, Arizona, ABD; Minnesota Vikings geniş top alıcısı Justin Jefferson, Symphony Hall’daki NFL Honors ödül şovu sırasında AP Offensive Player ödülünü aldıktan sonra bir fotoğraf için poz veriyor. Zorunlu Kredi: Kirby Lee-USA TODAY Sports

Kevin O’Connell’in baş antrenör olarak ikinci NFL sezonu, ilk sezonundan çok daha parlak ışıklar altında olacak. 2022 boyunca Vikingler, 13-4 olmasına rağmen tüm yıl boyunca sadece iki maç oynadı.

NFL, 2023’te bu mor takımı kimsenin kaçırmamasını sağlamaya kararlı görünüyor çünkü Vikingler, bir çift Pazar Gecesi Futbolu ve Pazartesi Gecesi Futbolu maçları da dahil olmak üzere ilk kez beş maç oynayacak.

Minnesota, NFC Şampiyonası Maçını yaptıkları 2017 sezonunun ardından ışıklar altında beş maç oynadıkları 2018’den beri bu kadar ilgi görmemişti. Nihayetinde, o 2018 sezonu hayal kırıklığı yaratan bir 8-7-1’lik bitişle sona erdi, ancak umarım Vikingler bu sefer farklı bir sonuç alır.

Philadelphia’da Kısa Hafta

Vikingler 2023 Takvimi
Vikings oyun kurucusu Kirk Cousins, Eagles’a karşı. Lincoln Finans Alanı. © Bill Streicher-USA BUGÜN Spor.

Art arda ikinci sezonda Vikingler, yılın ilk maçları için 2. Haftada Philadelphia’ya gidecek. Ancak bu sefer, eşleşme uzun bir hafta yerine kısa bir haftada gerçekleşiyor. 2022’de oyun Pazartesi gecesi oynanırken, 2023’te Perşembe gecesi oynanacak. Geçen yılki maç 24-7 mağlubiyetle sona erdi.

Yıl Sonunda Bölüm İçin Bir Mücadele mi?

Cevaplanan Sorular: DET sonrası panik,
5 Aralık 2021; Detroit, Michigan, ABD; Minnesota Vikings oyun kurucusu Kirk Cousins. Zorunlu Kredi: David Reginek-USA TODAY Sports.

Tipik olarak, NFL’de normal sezonun sonu, bölüm rakipleriyle maç planlamak için ayrılır. Bu, özellikle birden fazla takımın play-off pozisyonu için mücadele edebileceği rekabetçi bir bölümde drama için en büyük şansı yaratır.

Lig, Vikinglerin 2023’te bir kez daha NFC Kuzey tacı için tamamen karışıma girmesine güveniyor çünkü programlarındaki son üç maçın her biri NFC Kuzey rakiplerine karşı. 17. Haftada Green Bay Packers’a karşı bir Pazar Gecesi Futbol maçı ve 16. ve 18. Haftalarda Detroit Lions’a karşı iki maçları var.

Uluslararası Oyun Yok

Yanıtlanan Sorular: Nihai WR2 Olarak Osborn, Kicker Savaşı Yok, Hairston Geri Döndü
20 Aralık 2021; Şikago, İllinois, ABD; Minnesota Vikings geniş alıcı KJ Osborn. Zorunlu Kredi: Jon Durr-USA TODAY Sports.

Bunu dün zaten biliyorduk, ancak Vikinglerin 2023’teki programlarında uluslararası bir maç yok. Londra’da New Orleans Saints’e karşı ‘ziyaretçi’.

Ancak bunun gelecek için de bazı yansımaları var. NFL 17 maçlık bir programa genişlediğinden, her takımın sekiz yılda bir uluslararası bir maça ev sahipliği yapacağına dair yeni bir kural çıkardılar. Vikingler bunu henüz yapmadı. 2024’ün döngünün dördüncü yılı olmasıyla, Minnesota’nın US Bank Stadyumu dışında bir iç saha maçı oynama ihtimali artmaya devam ediyor.

geç bir güle güle

Vikings at Bills için 8 Büyük Hikâye
9 Ekim 2022; Minneapolis, Minnesota, ABD; Minnesota Vikings geniş alıcı Justin Jefferson (18) ve oyun kurucu Kirk Cousins. Zorunlu Kredi: Jeffrey Becker-USA TODAY Sports.

2020’den bu yana geçen üç sezonun her birinde, Vikingler 7. Hafta bayları yaşadı. Bu, programın özellikle başında, özellikle yeni 18 haftalık formatta. Bununla birlikte, 2023 bunu tersine çevirir ve Vikingler bu sezon 13. Hafta’da gerçekleşerek aslında geç bir güle güle yaşayacak. Bu, playofflar için son bir hamle yapmadan önce yeniden bir araya gelme şansı olabilir.

ESPN Analisti, Vikings Pass-Rushers'ı NFL'nin En İyisi Olarak Adlandırdı

Josh Frey, The College of Idaho’dan 2020 Sınıfı mezunu ve PurplePTSD.com’un yönetici editörüdür.. Josh, NFL hakkında yazmadığı zamanlarda koşmaktan, oyun oynamaktan veya Milwaukee Brewers and Bucks için destek vermekten hoşlanıyor. Twitter hesabına göz atın: @Freyed_Chicken.
Kaynak : https://purpleptsd.com/2023/vikings/vikings-analysis/5-takeaways-vikings-2023-schedule/

Yorum yapın

SMM Panel PDF Kitap indir