Vikinglerin Yeni Bir Laneti Var mı?Blair Walsh

Blair Walsh, 2016’da Seahawks’a karşı.

Sporda ve NFL’de birden fazla lanet var gibi görünüyor. Vikingler ikisi ile ünlüdür ve 2022 sezonu üçüncü sezondan kaçmak için son şanstır.

Kirk Kuzenleri Laneti

Sosyal medyada Kirk Cousins, NFL’deki en kutuplaştırıcı oyunculardan biri. İyi istatistikleri ve takımlarının sürekli kazanmaması ile tanınır. Her iki gerçek de tartışılamaz. Bununla birlikte, tartışılabilecek olan, iki şey arasındaki korelasyondur.

Vikinglerin Yeni Bir Laneti Var mı?
18 Kasım 2018; Chicago, IL, ABD; Minnesota Vikings oyun kurucu Kirk Cousins. Zorunlu Kredi: Quinn Harris-USA TODAY Sports.

Oyun kurucu sadece kutuplaştırıcı bir figür değil, aynı zamanda tek başına NFL takımlarının sezonlarını lanetiyle mahvediyor. Kirk Cousins ​​tarafından mağlup edilen takımlar aynı sezonda Superbowl’u hiç kazanmadı.

Bu nedenle önümüzdeki sezon Green Bay Packers’ı rekabetten çıkarmak için iki şansı var. Packers, son iki sezonun her birinde Cousins ​​liderliğindeki Vikings tarafından dövüldü ve sonuç olarak 2020’de Buccaneers’a karşı üç Tom Brady müdahalesine rağmen ve 2021’de tek bir hücum vuruşuna izin vermemesine rağmen 49ers’a karşı yürek burkan playoff maçlarını kaybetti. Her iki oyun da evde, Lambeau Field’da gerçekleşti.

Tekme Laneti

Minnesota Vikings tekmelerinde bir sorun var. Bir lanet için kanıt gövdesi ezici. Vikingler, ekstra puan denemelerinin yüzdesinde sadece %94,9 ile son 20 sezonda son sırada yer alıyor ve neredeyse her zaman diliminde ligdeki en kötü takımlar arasında. Ortalama şut yüzdesi kabul edilebilir ancak yıllar içinde yürek burkan bazı kayıplarla sonuçlandı.

2015’te Vikingler, TCF Bank Stadyumu’ndaki sahada sadece bir puan gerideyken yürüdüler. Kicker Blair Walsh, takımı playoffların tümen turuna atma fırsatı buldu. Walsh şimdiden üç gol attı. Şimdiye kadarki en soğuk oyunlardan birinde 27 yarda bir fiş atışını kaçırdı ve Vikingler oyunu kaybetti. Bu Teddy Bridgewater’ın Vikingler için son başlangıcıydı.

1998 yılı, Vikings hayranlarını bugüne kadar rahatsız ediyor. Takım normal sezonu 15-1 bitirdi ve bu da on profesyonel bowling oyuncusuyla sonuçlandı. Hücum rekor kıran bir birimdi. Beş yüz elli altı sayı, bir sezonda bir takım tarafından şimdiye kadar en çok atılan sayıydı. Randy Moss, bugün hala geçerli olan tek sezonluk bir çaylak rekoru elde etti – 17 touchdown. Ancak sadece hücum harika değildi, aynı zamanda savunma da NFL’de izin verilen puanlarda altıncı sırada yer aldıkları için ilk ona giren birlikti. NFL tarihinde şampiyonluk kazanamayan, tartışmasız en iyi takım.

NFC Şampiyonası Oyununda Vikingler, Falcons’a karşı 7 puan öndeydi. Saatin iki dakikası kaldı ve vurucu Gary Anderson oyunu erişilemez hale getirme şansını yakaladı. 38 metreden golü kaçırdı. Kaçırmayı daha da kötü yapan şey, NFL tarihinde bir sezonda her ekstra sayı ve şut atışını yapan ilk vurucu olduğu için tüm sezon boyunca tek bir vuruşu kaçırmamış olması.

Hücum Hattı Laneti

merkez

İç hücum hattının oyunu yakın tarihte kesinlikle gaddarca olmuştur. Son beş sezonda Elflein iki sezon pivot oynarken, diğer üç sezonda Bradbury pozisyonu yönetti. 2017’deki çaylak sezonunda Elflein sağlam bir futbol oynadı. Sonuçlar, 66.6’lık bir PFF notuydu. Ertesi yıl, 2018, bir uçurumdan düştü. Tamamen sağlıklı değildi ve 41.9 gibi korkunç bir PFF notu almak için geri adım attı.

Vikinglerin Yeni Bir Laneti Var mı?
Minnesota Vikings merkezi Garrett Bradbury. Green Bay, Wis. Wm. Glasheen ABD BUGÜN AĞ-Wisconsin.

Rick Spielman, 2019 NFL Draft’ının ilk turunda Garrett Bradbury’nin yerini aldı. 18. genel seçimden daha yüksekte seçilen son pivot, 1999’da Patriot, Damien Woody’ydi. Önümüzdeki on yıl için tüm iç hakem sorunlarını çözmesi gerekiyordu. Koşu oyununda sağlam, kariyerinde üç yıl olmasına rağmen, pas korumasında bir sorumluluk olmuştur. Pas korumasındaki PFF notları üç yılda da 40 civarındaydı ve ligdeki en kötüler arasındaydı. Takım beşinci yıl opsiyonunu reddetti ve şimdi sözleşmesinin son yılına giriyor.

2017’den bu yana üçüncü ve bir turda bir merkeze yatırım yapmasına rağmen, bu pozisyondan geri dönüş zayıf.

Koruma

Mike Zimmer 2014’te Minnesota Vikings baş antrenörü olarak devraldığından beri, arka arkaya sezonlarda hiçbir oyuncu aynı koruma noktasında oynamadı.

Joe Berger, 2017’de 70 ve üzeri PFF notu alan son guard oldu. O sezondan sonra emekli oldu ve mücadeleler başladı. Berger’in karşısında, yeterli bir pas koruyucusu olan Nick Easton oynadı. Azizler onu serbest oyuncuyla imzaladı.

2018’de Mike Remmers, sağdan sağ savunmaya geçti ve 61 PFF notu aldı. Sol bekte, Vikings’in marşı 62.0 derece ile Tom Compton oldu. Her ikisi de mücadele etti ve eşit derecede olmayan Elflein ile birlikte, iç hücum hattı sadece korkunçtu.

Bradbury’nin merkezden başlamasıyla Elflein, daha iyi göründüğü ancak yine de uzun vadeli bir çözüm gibi görünmediği sol savunmaya geçti. Josh Kline doğru koruma görevlerini üstlendi. İkisi de çok yüksek seviyede oynamadı, ancak ikisi de çoğu rakibe karşı yetkin görünüyordu ve 60’larda dereceler aldı. Vikingler, San Francisco 49ers’ın elit savunma hattı tarafından ezildikleri playoffları yaptı.

Kline takıma geri dönmedi, Elflein ise sezonun başlarında kesildi. Dakota Dozier ve birkaç maçın ardından Ezra Cleveland iki noktadan başladı. Cleveland, 66’lık bir derece ve iyi koşu blokajı ile umut verici görünüyordu, Dozier ise pas atıcıları ve koşan stoperlere karşı bir sorumluluktu. Filmdeki oyunu tam olarak 44.6’lık PFF notuna benziyordu, perişan.

Cleveland 2021’de sol guard’a geçti ve oyununu biraz geliştirdi ve birkaç hafta içinde geleceği parlak bir guard gibi görünüyordu. Oli Udoh başladı ve yedek takımdan korumaya geçti. Hakemler ona ceza vermeseydi, sağlam bir futbol oynardı. Bununla birlikte, cezalar değerlendirmenin bir parçası ve bunlardan 16’sı için çağrıldı – NFL’deki herhangi bir oyuncunun çoğu.

Sorunu Düzeltme

Kötü bir iç hücum hattı, rekabetçi olmak isteyen ve Kirk Cousins ​​gibi cepten pas veren bir oyun kurucu kullanan bir takım için kabul edilemez.

Yeni genel müdür Kwesi Adofo-Mensah, nihayet sorunu çözmek için gerekli adımları attı. Hücum vuruşları Brian O’Neill ve Christian Darrisaw hücum vuruşları olacak. O’Neill ligin en iyilerinden biri ve Darrisaw bir çaylak olarak mükemmellik belirtileri gösterdi.

Ezra Cleveland, sol koruma noktasında ön sıralarda yer alırken, Oli Udoh’un yerini alması muhtemel. Vikingler, sezon dışında çok sayıda hücum oyuncusu imzaladı. Chris Reed Colts’tan, Jesse Davis Dolphins’den ve Austin Schlottmann Broncos’tan geldi. Üç imzaya ek olarak, Adofo-Mensah, draftın ikinci turunda LSU guardı Ed Ingram’ı seçti. 2021 üçüncü tur oyuncusu Wyatt Davis, boş yerler için başka bir aday.

Cleveland gibi, Bradbury de işini sürdürmek için en önde gidiyor. Ancak, onun vasat oyunu, başlangıç ​​şansını tehlikeye atıyor. Eklemelerin hiçbiri özellik olarak bir merkez değil, ancak biri bu konuma geçebilirse, Bradbury’nin 1. haftada başlamaması için gerçek bir olasılık var.

Yeni rejim, karışıma dört oyuncu ekledi ve önceki rejimin oyuncularına koçluk yapabilir. Boş pozisyonlar için çok sayıda aday olmasına rağmen 2022’de iç hücum hattını düzeltemezlerse, bu gerçek bir lanet ve takımın başı belada.


Janik Eckardt, sayılar ve istatistikler için bir masalı olan bir futbol taraftarıdır. O sırada oyun kurucu Christian Ponder olmasına rağmen Vikingleri favori takımı olarak seçti. Yürüyen bir futbol ansiklopedisidir ve Klasik rock, tercih ettiği müzik türüdür. Twitter’da Vikingler hakkında tartışmak en sevdiği şeylerden biri. Vikingleri seviyorsanız onu Twitter’da takip edin: @JanikEckardt

Karanlıkta Geceleri Keşfedilen Vikingler Çaylak
Kaynak : https://vikingsterritory.com/2022/general-news/do-the-vikings-have-a-new-curse

Yorum yapın

SMM Panel PDF Kitap indir