Vikinglerin Koçluk Ekibi Sağlam Kalabilir Gibi GörünüyorCevaplanan Sorular: Super Bowl Heyecanı, Ev Köpekleri Olarak Vikingler, Andrew Booth
13 Kasım 2022; Orchard Parkı, New York, ABD; Minnesota Vikings başantrenörü Kevin O’Connell. Zorunlu Kredi: Mark Konezny-USA TODAY Sports.

Vikinglerin koçluk kadrosu 2023’te büyük ölçüde değişmemiş olabilir.

Şu anda, NFL’de 5 baş antrenör açıklığı var. Sezon sonrası başladıktan sonra bu sayının artması mümkündür. Açık pozisyonlar için kimin kur yaptığına dair söylentiler dolaşıyor, ancak mor bir yağma hakkında çok az konuşuldu.

Vikinglerin Koçluk Ekibi

İlk bakışta, bu biraz şaşırtıcı. Ne de olsa Vikingler 13-4 ve başka bir genç, yenilikçi hücum zekası tarafından yönetiliyor. Takımlar her zaman bu arka plandan gelen koçları eklemekle ilgilenmez mi? Wade Phillips’in oğlu Wes Phillips’in ekipleri makul bir şekilde entrika çevirebilecek biri olduğu düşünülüyor.

Vikings TE Odası hakkında Panik Yapmayın
8 Eylül 2019; Charlotte, Kuzey Carolina, ABD; Carolina Panthers hücum koordinatörü Norv Turner (solda) Los Angeles Rams teknik direktörü Wes Phillips ile konuşuyor. Zorunlu Kredi: Jeremy Brevard-USA TODAY Sports.

Özel timler ve savunma söz konusu olduğunda, çok fazla ilgi olmaması şaşırtıcı değil. Ne Matt Daniels’ın ne de Ed Donatell’in grupları özellikle etkileyiciydi.

Elbette özel timler savunmadan daha iyiydi. Engellenmiş bahisler, bazılarının kesinlikle kavrayan saha golü vuruşları ve kapsama ekiplerinin bazı mükemmel müdahalelerini gördük. Ne yazık ki, geri getirilen oldukça büyük getiriler, bazı çok tutarsız tekmeler ve bloke edilen bir degaj da gördük.

Yani, Daniels ve özel ekipler için karışık bir çanta. Grubu daha yükseğe taşımak için 2023’te geri dönmesi çok muhtemel.

Savunma çoğunlukla korkunçtu. İzin verilen sayılarda 28. ve izin verilen yardada 31. sıradalar. Her nasılsa, bu aşağılayıcı gerçekler, 2022’de beklentileri çok aşan iki harika pas atışı ve iki köşeye sahip olmanın yanı sıra var. Güvenlik ve defans oyuncularının bazı mütevazı oyunları, Donatell’in kadrosu için sorunlar yarattı.

Dahası, kapsam çoğu zaman arzulanan bir şey bırakmıştır. Çoğu zaman, tamamlamaları fazlasıyla kolaylaştıran pasif bir yaklaşım gördük. 2023’te savunma koordinatörü olduğunda Kevin O’Connell’in ne yapmaya karar vereceğini kimse tahmin edemez. Donatell’i geri getirmek, tartışmalı bir karar olsa da imkansız değil.

Bu arada, Minnesota’nın yaklaşmakta olan play-off rakibi New York Giants, hücum koordinatörleri için başvurular yapıyor. Mike Kafka (büyük bir edebi isim; Franz’la herhangi bir bağlantısı var mı?) Panterlerden biraz ilgi görüyor. Carolina’yı kim suçlayabilir? Kesinlikle Giants’ın bir playoff takımı olmasını beklemiyordum, Daniel Jones’un da bu kadar sağlam bir sezon geçirmesini beklemiyordum. Oh, ve unutmayalım ki Saquon Barkley’den mükemmel bir sezon garanti olmaktan çok uzaktı. OK’den (ve tabii ki baş antrenör Brian Daboll’dan) güzel bir iş çıkardınız.

Vikinglerin Koçluk Ekibi Sağlam Kalabilir Gibi Görünüyor
4 Aralık 2022; Doğu Rutherford, New Jersey, ABD; New York Giants baş antrenörü Brian Daboll, MetLife Stadyumu’nda Washington Commanders’a karşı oynanan maçtan önce. Zorunlu Kredi: Rich Barnes-USA TODAY Sports

Diğer NFC ekipleri 49’lar ve Kartallar teknik direktörlerin ilgi çekmesi nedeniyle dedikodularda yer alıyor. Ekipler sonunda Cowboys’tan Kellen Moore ve/veya Tampa Bay’den Byron Leftwich’e ulaşırsa şaşırmayın. Kısacası NFC, baş antrenör açıklığı olan takımlara hitap etmesi gereken birçok antrenöre sahiptir.

Minnesota sonunda yığına dahil edilecek mi?

Şu anki bakış açımızdan, pek olası görünmüyor. O’Connell, hücumun ana mimarı ve oyunu çağıran kişidir. Sonuç olarak, Phillips’e duyulan coşku azalabilir. Hücumda güçlü oynadığı birkaç sezon daha onu koçluk arayışlarına sokmak için yeterli olabilir, ancak şu an için yakın bir şey görünmüyor.

Minnesota’nın 2023 koçluk kadrosunda yeni yüzler varsa, bunun nedeni muhtemelen O’Connell’in mevcut kadroya eklemeler yapmaya ve/veya kovulan koçları değiştirmeye karar vermiş olmasıdır. Bazıları hala daha yeşil otlaklara gidebilir, bu nedenle, Vikingler ve potansiyel mor yağma için söylentilerin ilk günleri sessiz olduğu için bu olasılığı tamamen göz ardı edemeyiz. Ancak şu anda işler oldukça sessiz.

Açık Vikingler BölgesiDustin Baker buna dikkat çekiyor Mike Zimmer’ın baş antrenör olarak geçirdiği süre, tonlarca koordinatör değişikliği getirdi, bu nedenle süreklilik birçok hayran tarafından memnuniyetle karşılanabilir. Gerçekten de, kadrodan sürekli olarak harika sonuçlar alabilen istikrarlı bir koçluk kadrosunu hepimiz memnuniyetle karşılarız. Anahtar burada yatıyor: her yıl takımdan en kaliteli futbolu alabilen bir teknik direktör kadrosu.

2022 Vikings kusursuz değildi. Aslında, oyunun birkaç yönü vardır; zorunlu geliştirmek. Şu anda söyleyebileceğimiz kadarıyla, Vikinglerin koçluk kadrosu neredeyse tamamen yerinde kalma potansiyeline sahip. Belki birlikte bir yıl daha sahada daha da iyi sonuçlara yol açacaktır.

Editörün Notu: Bilgiler Profesyonel Futbol Referansı bu parça ile yardımcı oldu.

Justin Jefferson'u Genişletme Penceresi Resmen Açılıyor
Kaynak : https://purpleptsd.com/2023/vikings/top_news/vikings-coaching-staff/

Yorum yapın

SMM Panel PDF Kitap indir