Vikinglerin Devasa Geri Dönüşünün Arkasındaki İvmeNFL Analisti Kirk Cousins'i Eleştiriyor
17 Aralık 2022; Minneapolis, Minnesota, ABD; Minnesota Vikings oyun kurucu Kirk Cousins ​​(8) ve geniş alıcı KJ Osborn. Zorunlu Kredi: Matt Krohn-USA TODAY Sports.

Vikingler “dolandırıcılık,” “şimdiye kadarki en kötü (mevcut rekoru buraya ekleyin) takım” ve “TALEP EDENLER” Cumartesi öğleden sonra US Bank Stadyumu’nda, tüm bu anlatılar taşa kazınmanın eşiğindeydi. KJ Osborn olana kadar.

Minnesota 3. çeyreğin ortasında 33-0 gerideyken, Osborn, takımını o öğleden sonra ilk kez kırmızı bölgede kurmak için 63 yarda yakala-kaç serisiyle anemik bir hücuma bir doz can suyu enjekte etti. Sonunda 5 yarda çizgisi içinde yere kadar güreştikten sonra, Osborn ayağa fırladı ve dalgalanan vücudunu bitiş bölgesindeki kalabalığa doğru esnetti. Jest o sırada aptalca görünüyordu. Ekibi ne kadar patlayıcı oyun oynarsa oynasın, oyunu kazanmak şöyle dursun, oyunu uzaktan bile ilginç kılmak, abartılı görünüyordu.

KJ bizim bilmediğimiz bir şey biliyor gibiydi.

Üç maç sonra Osborn, Minnesota’nın günün ilk skoru için Stephon Gilmore’u pilona kadar yendi. Eski 5. tur draft seçimi, topu oyun alanına geri fırlattı ve kollarını yeniden esnetti ve başka türlü cansız bir gruba biraz umut aşılamak için göğsünü kalabalığa doğru vurdu. Açık hala 26 idi. Sanki umurundaymış gibi.

“KJ bütün gün sadece elektrikti. Etrafta hiç enerjimiz yokken, KJ Osborn o adamdı… kavgayı içimizde canlı tutuyordu.” söz konusu All-Pro defans oyuncusu Eric Kendricks.

Şimdiye kadar, bu filmin nasıl bittiğini biliyorsunuz: Minnesota, Indianapolis’e karşı NFC-North-Clinch zaferinde oyunun son 32 sayısını atarak NFL tarihindeki en büyük açığı aştı.

Aşağı Ama Asla Dışarı

Allah korusun.  Bu Takım Nedir?
17 Aralık 2022; Minneapolis, Minnesota, ABD; Minnesota Vikings geniş alıcı KJ Osborn. Zorunlu Kredi: Matt Krohn-USA TODAY Sports.

Kevin O’Connell’in Vikingleri bir şeyse, Cumartesi günü yaptıkları 180 derecelik tam manevranın kanıtladığı gibi dirençliler. Minnesota’nın en azından kısmen kendileri için yarattıkları büyük bir açığın üstesinden gelmesi gerekmedi, aynı zamanda çok sayıda şüpheli yönetim kararı da aldı.

İki farklı durumda, Vikings köşe bağı Chandon Sullivan, erken bir düdük nedeniyle savunma gollerini geri çağırdı. Her seferinde -ilk yarıda bir kez 23-0 geride, diğer yarıda 3:27 kala 36-28 geride- Vikingleri sonunda yere seren darbe olabilirdi.

Osborn’a sinir bozucu ıslıklar soruldu. Onun sözler ekibin nasıl tepki verdiğini somutlaştırdı. “Ne olmuş? Şimdi ne olacak? Devam edin, oraya gidin ve infaz edin.”

Futbol bir takım oyunudur. Ancak bazen, bir ekibin tehlikeden bir kişi tarafından kurtarılması gerekir. Cumartesi günü Osborn’un enerjisi, öfkesi ve etkililiği olmadan tarih yazılamazdı.

Yüzyıl işaretini tek bir oyunda asla gölgede bırakmamış bir oyuncu için Osborn, bir takım yüksekliği olan 157 yarda 10 yakalama ile bir profesyonel olarak en iyi oyununu ortaya koydu. 16 kez hedef alındı, takımın çoğu için Justin Jefferson ile berabere kaldı ve Kirk Cousins’in ona duyduğu zor kazanılmış güveni sergiledi.

“KJ, tüm sezon boyunca ona daha fazla hedef ve fırsat bulmamız gerektiğini hissettiğim bir adam. Bu ligde elit, elit bir alıcı olacağı konusunda ona tamamen güveniyorum, ”Cousins söz konusu Vikings temalı yüksek sesli bir blazer giyerken galibiyetin ardından.

“Odun Kes, Su Taşı”

NFL Tarihinin En Büyük Geri Dönüşü Nasıl Düştü?
17 Aralık 2022; Minneapolis, Minnesota, ABD; Minnesota Vikings sıkı sonu TJ Hockenson. Zorunlu Kredi: Matt Krohn-USA TODAY Sports.

Osborn’un kazandığı güvenin büyük bir kısmı, sessiz, alçakgönüllü, kurban doğası. En sevdiği mantrası, “odun kesmek, su taşımak”, aynı adlı bir kitaptan geliyor ve sonuçlara bakılmaksızın başını eğme ve gelişmek için çalışma felsefesini çağrıştırıyor.

Top kendisine gelmeyince somurtmuyor. Oyun planının bir parçası olmadığını hissettiği oyunlar var. Osborn, bu sezon dört kez 10 yarddan az atış yaptı. Hayranlar, Jalen Reagor lehine enstantanelerinin azaltılması çağrısında bulundu. Bunların hiçbiri önemli değil o.

“Sadece fırsatımı bekliyordum. Bu hafta geri dönüp ayrıntılarıma odaklanmaya çalıştım… ve fişlerin olabilecekleri yere düşmesine izin verdim ve fırsatlardan yararlanmaya çalıştım. Ve bugün geldiler. Sadece kutsanmış durumdayım.”

Mübarek. En sevdiği kelimelerden biri daha.

Sağlam, hantal bir yapıyla kutsanmış genç bir adam olan Osborn, Cumartesi günü takımının isteğini yerine getirmek için gücünün her zerresini kullandı ve çoğu temastan sonra gelen yakalamadan sonra 97 yarda yukarı sahada ilerledi. KJ, uzatmada oyun kazandıran sürüşte iki müdahaleyi kırdığı 15 yarda kazanç da dahil olmak üzere, 10 yakalamasının 8’inde zincirleri hareket ettirdi.

Birden Fazla Viking Manşeti Final Pro Bowl Oylaması
17 Aralık 2022; Minneapolis, Minnesota, ABD; Minnesota Vikings geniş alıcı Justin Jefferson. Zorunlu Kredi: Matt Krohn-USA TODAY Sports.

KJ Osborn gibi oyuncular, Justin Jefferson’a sahip bir takımda sonradan akla gelebilir. Sonradan düşünülmüş olsun ya da olmasın, Michigan yerlisi malları ekibine bir bölüm şampiyonluğu için teslim etti.

Cumartesi, KJ Osborn’un kim olduğunu ve KJ Osborn, 2022 Minnesota Vikings’in kim olduğunu temsil etti. Cesaret, irade ve şükran, NFL tarihindeki belki de en garip 11-3 takımını mükemmel bir şekilde temsil ediyor.

“NFL’de 30 geride, yani, hadi şimdi. Hiç şüphe yoktu. Odun kesmeye, odun kesmeye devam ettik.”

Not: istatistikler ve oyun bilgileri şu adresten alınmıştır: Profesyonel Futbol Referansı.


Christian Darrisaw'ın Dönüşü Düşündüğünüzden Daha Büyük Bir Anlaşma

Will bir koca, iki çocuk babası ve Ekonomi alanında lisans derecesi aldı (tıpkı Kwesi Adofo-Mensah gibi). Will’in en sevdiği eğlenceler su kayağı, Minnesota sporları ve Cinnamon Toast Crunch’tır. O, programın ortak sunucusudur. Kutu Vikinglerini Yükle Jordan Hawthorn ile podcast yayını. Onu Twitter’da takip et (@willbadlose) ve diğer spor içeriğini şu adreste bulabilirsiniz: İkizler Günlük ve kendisinin Kötü Kaybeden Blog.
Kaynak : https://vikingsterritory.com/2022/general-news/vikings-colossal-comeback

Yorum yapın

SMM Panel PDF Kitap indir