Vikinglerin Büyük Bir Sorunu VarVikinglerin Büyük Bir Sorunu Var
9 Ekim 2022; Minneapolis, Minnesota, ABD; Chicago Bears, David Montgomery ve Cameron Dantzler’ı geride bırakıyor. Zorunlu Kredi: Brad Rempel-USA TODAY Sports.

Minnesota Vikingleri, NFC North’un tepesinde oturan 4-1 ila beş hafta arasında. Ancak takımın büyük ve tanımlanabilir bir sorunu var.

Lüks 4-1’lik bir rekorla bile, Vikingler 3. Çeyrekte yatacaklar. Neyse ki onların iyiliği için 4. Çeyrek’te intikamla karşılık veriyorlar, ancak 3. Çeyrek belgelenebilir bir ikilem.

Rakipler, maçların 3. Çeyreğinde Vikings 33-6’yı geride bıraktılar ve bu, birdenbire Super Bowl ile rekabet eden bir takıma hiç yakışmayan bir farktı. Bu doğru – rakipler 3. Çeyrek Vikinglere karşı 33 puan topladı, Kevin O’Connell ve çetesi ise tahtaya sadece altı puan attı. Kazanan bir sezon için sürdürülebilir değil ve yakında telafiye neden olacak.

Vikinglerin Büyük Bir Sorunu Var
9 Ekim 2022; Minneapolis, Minnesota, ABD; Minnesota Vikings baş antrenörü Kevin O’Connell. Zorunlu Kredi: Jeffrey Becker-USA TODAY Sports.

Vikingler, 3. Çeyrek mavilerine rağmen Detroit Lions, New Orleans Saints ve Chicago Bears gibi inatçı takımları devirerek şimdilik “bunun yanına kâr kalıyor”. Ancak O’Connell 3. Çeyrek performansını düzenlemedikçe bu refah çizgisi sürmeyecek.

İşte bağlam için bazı rakamlar.

Çeyreklere Göre Vikingler Skoru,
2022’nin 5. Haftasına kadar:
[Vikings Score-Opponents Score]

1. Çeyrek = 21-17
2. Çeyrek = 51-38
3. Çeyrek = 6-33
4. Çeyrek = 37-14

Ve 3. Çeyrek ile 4. Çeyrek NFL sıralaması karşılaştırması:

Vikings Puan Farkı,
Maçların 2. Yarısı,
5. Haftaya kadar:

3. Çeyrek = -27 (NFL’de 3. En Kötü)
4. Çeyrek = +23 (NFL’de 4. En İyi)

Basitçe söylemek gerekirse, Vikingler devre arasının hemen ardından tamamen etkisizdir ve 4. Çeyrek için büyük boy pantolonların geri dönmesine kadar yaklaşık 15 dakika sürer. Her şey düşünüldüğünde, istatistikler takımın final periyodu için geri döndüğünü gösterdiğinden, Vikings hayranları çoğunlukla “bunu alacağız” zihniyetinde. Ancak iyi bir futbol takımı ikisi birden ve anında iyileştirin.

Vikinglerin Büyük Bir Sorunu Var
9 Ekim 2022; Minneapolis, Minnesota, ABD; Minnesota Vikings geniş alıcı Justin Jefferson. Zorunlu Kredi: Jeffrey Becker-USA TODAY Sports.

Vikingler, normatif karar verme sürecinden ayrılarak 5. Haftada oyuna başlamak için topu almayı bile denediler. Bu, Ayıların Pazar günü 2. Yarıya başlamak için topu alacağı anlamına geliyordu, ancak felsefe takası bile 3. Çeyrek sıkıntılarını iyileştirmedi. 3. Çeyreğin başında topu almak veya tekmelemek olsun, 3. Çeyrek ağrısı mevcuttur.

O’Connell, 3. Çeyrek beyhudeliği varsa, 4. Çeyrek kahramanlığını sürdürmeye devam edebilir, ancak Vikingler thaumatoloji öğrencileri değildir. Beş maçtaki tek tasarruf, son iki sezonun, 2020 ve 2021’in neredeyse tersi olmasıdır. Minnesota, 3. Çeyrekte su basacak ve 4. Çeyrekte defansif olarak çökecekti. Bu yüzden her iki sezonda da sezon sonuna ulaşamadılar.

2022 sezonunun sadece %29’u tamamlandı. Onarım için zaman var. Ve 3. Çeyrek performansına dar bir şekilde odaklanmak, hedeflemek için mantıklı bir nokta.


Vikingler-Ayılar Sonrası 12 Ani Tepki

Dustin Fırıncı 2007 yılında Minnesota Üniversitesi’nden mezun olmuş bir siyaset bilimcidir. Günlük YouTube Kanalına abone olun, VikesNow. O bir podcast barındırır ile her Çarşamba yayınlanan Bryant McKinnie ile Raun Testere ve Minneapolis konumundan Sally. Viking fandomunun geçmişi 1996’ya kadar uzanıyor. Suçlu zevkler listeleniyor: Fıstık Ezmesi Dondurma, ‘The Sopranos’ ve The Doors (grup).
Kaynak : https://vikingsterritory.com/2022/top_news/the-vikings-have-one-large-problem

Yorum yapın

SMM Panel PDF Kitap indir