Vikinglerin Bu Offseason’da Houston Texans’a Göz Atması GerekiyorVikingler, Houston Texans'ı Gözetlemeli
11 Eylül 2022; Houston, Teksas, ABD; Houston Texans hücum mücadelesi Laremy Tunsil (78), NRG Stadyumu’nda Indianapolis Colts’a karşı oynamadan önce tanıtıldı. Zorunlu Kredi: Thomas Shea-USA TODAY Sports

Minnesota Vikings, sezon dışı sezonuna henüz başlamamış 14 şanslı takımdan biri ama diğer 18 NFL takımı için sezon dışı tüm hızıyla devam ediyor. Özellikle, Houston Texans şimdiden birkaç nedenden dolayı manşetlere girmiş bir takım ve Vikinglerin kış ve bahar boyunca onlara göz kulak olmaları gerekiyor. İşte bunun birkaç nedeni.

Laremy Tunsil Sözleşmesi

Vikinglerin Bu Offseason'da Houston Texans'a Göz Atması Gerekiyor
20 Kasım 2022; Houston, Teksas, ABD; Houston Texans, NRG Stadyumu’nda Washington Commanders’a karşı oynanan maçtan önce Laremy Tunsil’i (78) sahada mücadele ediyor. Zorunlu Kredi: Troy Taormina-USA TODAY Sports

Houston Texans genel olarak şu anda çok güçlü bir takım değil, ancak NFL’deki en iyi sol müdahalelerden birine sahipler. Laremy Tunsil, sakatlığı nedeniyle 2021 sezonunun çoğunu kaçırdı, ancak 2022’de 17 maçın hepsini oynayarak geri döndü. 1061 snap oynadı ve kazandı PFF notu 80.0

Güçlü oyunu nedeniyle, Tunsil’in bu sezon dışında Houston’dan büyük bir uzatma talep edebileceğine dair söylentiler var. Texans sezon finalinin hemen öncesinde, yıldız hücum yan hakemi bu raporları doğruladı.

Bu, Vikingleri etkiliyor çünkü bundan böyle bir sezon dışında, ikinci NFL sezonunda ligde üst düzey bir yan hakem olarak ortaya çıkan Christian Darrisaw’ı uzatma konumunda olacaklar. Haklı çıkarabileceği para miktarı, Tunsil’in NFL’de “en yüksek maaşlı mücadele” olma yolunda ne kadar para kazandığına çok iyi bağlı olabilir.

Şu anda, Tunus 35 milyon doların üzerinde bir üst sınır isabeti taşıyor 2022 sezonundan önce yeniden yapılanma nedeniyle 2023’e. Ancak Trent Williams, Mart 2021’de 6 yıllık/138,06 milyon dolarlık bir sözleşme imzaladıktan sonra ligdeki en kazançlı sözleşmeye sahip.

Tunsil bundan daha fazla para değerinde bir sözleşme kazanırsa, özellikle NFL’deki tartışmasız en iyi sol mücadele olma yolunda ilerlemeye devam ederse, Vikingler üzerinde Darrisaw’a eşit derecede kazançlı bir anlaşma yapması için baskı uygular.

Brandin Aşçılar Ticaret Talep Ediyor

Vikinglerin Bu Offseason'da Houston Texans'a Göz Atması Gerekiyor
2 Ocak 2022; Santa Clara, Kaliforniya, ABD; Houston Texans geniş alıcı Brandin Cooks (13), Levi’s Stadium’da San Francisco 49ers’a karşı maç başlamadan önce topla koşuyor. Zorunlu Kredi: Cary Edmondson-USA TODAY Sports.

Minnesota Vikings, NFL takas son tarihinde Brandin Cooks’a bağlandı, ancak nihayetinde, ihtiyaçlarını sıkı bir şekilde karşılamak için TJ Hockenson’ın peşine düşmeyi seçtiler. Adam Thielen yaşlanırken ve KJ Osborn, Vikingler için her zaman tutarlı bir WR2 olmazken, Minnesota emektar için çekilişlere geri dönebilir mi?

Vikinglerin, özellikle playofflarda işlerin nasıl gittiğine bağlı olarak, geniş alıcı ihtiyaçlarını seçmelerde doldurmaya çalışması daha olası olabilir. Bununla birlikte, Kwesi Adofo-Mensah, Thielen’in bu takım için eskiden oynadığı rolü doldurması için bir emektar istiyorsa, belki de Cooks hala masadadır.

DC olarak Lovie Smith?

Vikinglerin Bu Offseason'da Houston Texans'a Göz Atması Gerekiyor
1 Ocak 2023; Houston, Teksas, ABD; Houston Texans baş antrenörü Lovie Smith, NRG Stadyumu’nda Jacksonville Jaguars’a karşı oynanan maçtan önce bakıyor. Zorunlu Kredi: Troy Taormina-USA TODAY Sports

18. Haftada Indianapolis Colts’a karşı kazandıkları zaferin ardından, Houston Texans sadece bir sezonun ardından baş antrenörü Lovie Smith’i derhal kovdu. Houston, Smith altında 3-13-1 kazandı, ancak bunun büyük ölçüde koçun kendisinden çok kadrodaki yetenekle ilgisi vardı.

Bu playoff koşusunun nasıl sona ereceğine bağlı olarak, izin verilen yardada 31. ve izin verilen sayılarda T-28. sırada yer alan Vikinglerin bu sezon dışında bir savunma koordinatörü için yarışacak olması için makul bir şans var. Smith, bu sezon baş antrenörlük işini almadan önce, 2021’de Houston’da savunma koordinatörüydü ve NFL koçluk kariyerine Rams’ta savunma koordinatörü olarak başladı. Vikinglerin DC noktasında doldurması gereken bir boşluk varsa, Smith çok uygun olabilir.

Vikingler Taslak Termometre: WR Quentin Johnston

Josh Frey, The College of Idaho’dan Yaratıcı Yazarlık alanında lisans derecesi ile 2020 Sınıfı mezunudur. Ayrıca Tarih, İnsan Biyolojisi ve Gazetecilik alanlarında yan dal kazandı. Josh, NFL hakkında yazmadığı zamanlarda maraton antrenmanlarından, video oyunları oynamaktan veya Milwaukee Brewers and Bucks’ı desteklemekten hoşlanır. Görüşlerinden daha fazlası için Twitter hesabına göz atın: @Freyed_Chicken.
Kaynak : https://purpleptsd.com/2023/vikings/opinion/vikings-need-to-keep-an-eye-hou/

Yorum yapın

SMM Panel PDF Kitap indir