Vikinglerin Bilinmeyen Yönü Colts’u YenerBilinmeyen Yönü
4 Aralık 2022; Minneapolis, Minnesota, ABD; Minnesota Vikings defans oyuncusu Brian Asamoah II (33), güvenlik Camryn Bynum tarafından durdurulduktan sonra dördüncü çeyreğin sonlarında kutlama yığınının üzerinden atlar. Zorunlu Kredi: Jeffrey Becker-USA TODAY Sports.

Cumartesi günü Vikinglerin savunmasının Colts’a hakim olması saçma görünüyor. Ancak yaptılar ve bunu uzaktan bile düşünmezsiniz. Bu, özellikle Colts’un 36 sayı attığını gördüğünüzde doğrudur. Savunma, maç boyunca, özellikle de ikinci yarıda, unutulmaz müsabakanın duyulmamış bir yönü olarak, baskı yaptı.

Hala kendi kendinize düşünüyorsanız, bunun doğru olmasına imkan yok, hadi daha derine inelim.

İlk olarak, Vikinglerin savunması bu yıl şu ana kadar nasıl performans gösterdi? Çok kötü oldu.

 • İzin verilen toplam yardada 32. (maç başına 399,2)
 • 31. pas yardasına izin verilir (maç başına 278,8)
 • Koşu sahalarında 18.liğe izin verilir (maç başına 120,4)
 • İzin verilen maç başına sayılarda 28. (maç başına 24,9)
 • Oyun başına yardada 30. (oyun başına 5,9)

Bu açıkça yeterince iyi değil ve bunu herkes biliyor. Vikinglerin bu yıl galibiyetlerinin bir kısmını alabilmesinin tek nedeni, savunmanın kilit durumlarda öne çıkması ve top kaybı yaratması. Aslında, ciro yaratmak tek parlak nokta.

Bilinmeyen Yönü
28 Temmuz 2022; Minneapolis, MN, ABD; Minnesota Vikings’in korner oyuncusu Chandon Sullivan. Zorunlu Kredi: Matt Krohn-USA TODAY Sports.

Vikinglerin savunması şu anda NFL’de paket servislerde 12 müdahale ve 9 başarısız kurtarma dahil olmak üzere toplam 21 ile 8. sırada yer alıyor. Bu, NFL’de 7. sırada yer alan +4 ciro farkı için yeterince iyi.

Ancak, Colts maçı sırasında bir anahtar ters döndü ya da belki Colts gerçekten kötü ya da her ikisi birden. Yine de Vikingler, ikinci yarıda tüm sezondan daha fazla adamla oynayarak savunmada işleri değiştirdi. Ek olarak, Colts’un kısa bir alanı olduğu birçok durumda yerlerini korudular.

Vikinglerin Bilinmeyen Yönü Colts’u Yener

Vikinglerin Savunması Colts’a Karşı Çentik Yükseltiyor

Cumartesi günü Vikinglerin savunmasıyla ilgili en etkileyici şey, Colts’u saha golleriyle sınırlama yetenekleriydi. Ancak, sadece bu değildi. Savunma, tüm oyun boyunca yalnızca iki sürekli sürüşe izin verdi. İşte Colts’un her bir mülküne bir bakış:

Za'Darius Smith Kehaneti Gerçekleştirdi
Minnesota Vikings defans oyuncusu Za’Darius Smith (55), defans oyuncusu Danielle Hunter ile kutlama yapıyor. © Dan Powers/USA BUGÜN AĞ-Wisconsin / ABD BUGÜN AĞ.
 1. Büyük açılış başlama vuruşu ve 48’lerinde topu aldı. 44 yarda kazan ve şut at
 2. Bir kargaşadan sonra topu 34’lerinde alın. 66 yard kazan ve bir tank avcısı yap. (hücum tarafından sadece TD)
 3. MN 31’de topu alın, 21 yarda kazanın ve şut atın
 4. MN 31’de topu alın, 0 yard kazanın ve şut atın
 5. 8 yarda kazan, punt
 6. 65 yard kazan ve şut at. (iki sürekli sürüşten ikincisi)
 7. 14 yarda kazan, punt
 8. Kısa alan, 26 yarda kazan ve şut at (en son gol attıkları zaman)
 9. Son 8 sürüşleri, toplam 88 yarda, bir top kaybı ve düşüşlerde bir ciro ile sonuçlanacaktı.

Geriye dönüp tüm bu pozisyonlara bakıldığında, savunmanın tam da ihtiyaç duydukları anda harekete geçtiği açıktır. Colts, çok iyi saha konumundan 12 sayı ile sonuçlanan dört puanlama sürüşüne sahipti.

Vikinglerin Bilinmeyen Yönü Colts'u Yener
17 Aralık 2022; Minneapolis, Minnesota, ABD; Indianapolis Colts oyun kurucusu Matt Ryan. Zorunlu Kredi: Jeffrey Becker-USA TODAY Sports.

Özellikle ikinci yarı savunması şaşırtıcı derecede iyiydi. Bunun nedeni muhtemelen erkek erkeğe kapsama alanı ve beceriksiz bir Colts suçudur. Ancak Vikingler sezonun son üç maçında daha fazla erkek erkeğe oynamayı seçerse ve sonuç bu olursa, sezon sonrasına giden çok farklı bir takımla karşı karşıya kalabiliriz.

Şimdi, bu Vikinglerin savunmasından büyük bir istek ama bu imkansız olduğu anlamına gelmez. Bu savunma şemasını canlı aksiyonda tatbik etmek için büyük ölçüde anlamsız üç oyunları var. Bakalım neleri serbest bırakabilecekler.


ESPN, Kirk Cousins ​​vs. Colts'tan Hiç Etkilenmedi

Mitch Massman ömür boyu bir Vikings hayranıdır. İlk kalp kırıklığı 1998 NFC şampiyonluk maçıydı. Tam zamanlı işi, Minnesota kırsalında bir ekonomik kalkınma uzmanı olarak. Vikinglerin bir gün Super Bowl kazanmasını hayal ediyor ama o zamana kadar Vikingler hakkında yazacak. Onu Twitter’da takip et @skol_vikings3
Kaynak : https://vikingsterritory.com/2022/general-news/unsung-aspect-of

Yorum yapın

SMM Panel PDF Kitap indir