Vikinglerin 2024’te Yeni Bir Başlangıç ​​QB’si Olacak mı?Vikinglerin Taslağın Başlarında Bir QB'yi Hedef Almayacağına Dair En Açık İşaret
Matt Krohn-USA TODAY Sports

Kirk Cousins’in 2018’de Vikinglere katılmasından bu yana ilk kez Minnesota, geleceğin QB’sinin kim olabileceği konusunda belirsizliğe sahip. Cousins ​​bu sezon dışında yeni bir sözleşme uzatması almadı ve bunun yerine Vikingler, 2023’teki en büyük isabetinin çoğunu gelecekteki boş yıllara kaydırdı.

Konumdaki bu belirsizlikle, Vikinglerin 2024’te yeni bir QB’ye başlamasına bakıyor olabilir miyiz? Bildiklerimizi inceleyelim ve bir cevaba varıp varamayacağımıza bakalım.

Kuzenler için Sözleşme Yılı, Arzu İadesi

NFL: New Orleans Saints, Minnesota Vikings'te
28 Ekim 2018; Minneapolis, MN, ABD; Minnesota Vikings oyun kurucusu Kirk Cousins ​​(8), US Bank Stadyumu’nda ilk çeyrekte New Orleans Saints’e pas attı. Zorunlu Kredi: Brace Hemmelgarn-USA TODAY Sports

Daha önce de belirtildiği gibi, Cousins ​​bir sözleşme yılına giriyor. Bu noktaya gelmemizin tek nedeni budur. Bununla birlikte, bu yılki Vikings bahar antrenmanlarını medyaya ilk kez yansıttığında, başlangıç ​​oyuncusu, bu sezondan sonra da Minnesota’da kalmak istediğini açıkça belirtti.

Offseason boyunca, oyun kuruculara bir kez daha çok büyük sözleşmelerin dağıtıldığını gördük. Vikinglerin gelecek sezon için daha fazla maaş sınırı alanı var, bu yüzden varsayımsal olarak önümüzdeki sezon Cousins ​​ile yeni bir anlaşma imzalayabilirler. Belki Cousins, kalmak istediği için bir sonraki kontratında Vikinglere biraz ‘memleket indirimi’ bile verirdi. Ancak Vikingler böyle bir hareketle ilgilenir miydi? Bu görülecektir.

Jaren Hall’u draft etti, Nick Mullens’ı geri getirdi

Vikinglerin 2024'te Yeni Bir Başlangıç ​​QB'si Olacak mı?
26 Kasım 2022; Stanford, Kaliforniya, ABD; Brigham Young Cougars oyun kurucusu Jaren Hall (3), Stanford Stadyumu’nda Stanford Cardinal’e karşı oynanan bir maçtan önceki ısınmalar sırasında atış yapıyor. Zorunlu Kredi: John Hefti-USA TODAY Sports

2023 NFL Taslağı’nın sona ermesinin ardından, Vikinglerin kadrolarında artık üç oyun kurucu var: Cousins, Nick Mullens ve Jaren Hall. Mullens, serbest oyuncu olarak yeniden imzalandı ve 2024’e kadar Minnesota’da kalmak için iki yıllık bir anlaşma yaptı. Bu arada, taslağın beşinci turunda Hall seçildi.

Hall bir sözleşme üzerinde anlaşmaya vardığından, Vikinglerin en az 2024’ün sonuna kadar iki oyun kurucuya sahip olacak. Hiçbirinin adı Kirk Cousins ​​değil. Bu bir tesadüf mü? Belki, ama görünüşe göre Vikingler dizginleri daha genç bir oyuncuya devretmeden önce potansiyel bir ‘köprü yılı’ için hazırlanıyor olabilir.

Bryce Young’a ilgi

QB'yi başlatma
31 Aralık 2022; New Orleans, LA, ABD; Alabama oyun kurucu Bryce Young (9), Caesars Superdome’daki 2022 Sugar Bowl’da beş gol attıktan sonra MVP ödülünü taşıyor. Alabama, Kansas Eyaletini 45-20 mağlup etti. Zorunlu Kredi: Gary Cosby Jr.-USA TODAY Sports

Bu hafta, Tom Pelissero devam etti Pat McAfee Gösterisi ve 27 Nisan’dan önce dönen bazı taslak söylentileri tartıştı. Pelissero, Vikinglerin Will Levis, CJ Stroud veya Anthony Richardson gibi oyun kurucularla takasını içerenler de dahil olmak üzere birçoğunu “tamamen yanlış” olduğunu söyleyerek büyük ölçüde reddetti.

Ancak görünüşe göre Vikingler bu taslaktaki ilk dört QB’den biri ile ilgileniyor: Bryce Young. Panthers genel klasmanda 1 numaraya yükseldikten sonra baharın büyük bölümünde, fikir birliği Stroud’u alacakları yönündeydi. Bir Frank Reich QB’nin prototipine uyuyor ve NFC Güney tamamen açık olduğundan, Panthers’ın sınıftaki en yüksek zemine sahip oyun kurucunun peşinden gitmesi mantıklıydı.

Young, Carolina’yı ziyaret ettikten sonra, genel olarak 1 numaraya giden favori haline geldi. Bu, Minnesota’nın onu kapmak için değiş tokuş yapma şansını ortadan kaldırdı, ama ya Panterler onu geçseydi? Eğer durum buysa, Kuzenler hakkında çok daha farklı, daha kesin bir konuşma yapma şansımız var.

Potansiyel Olarak Yüklenen 2024 Taslak Sınıfı

NCAA Futbolu: Güney Kaliforniya Bahar Oyunu
15 Nisan 2023; Los Angeles, CA, ABD; USC Trojans oyun kurucusu Caleb Williams (13), Los Angeles Memorial Coliseum’daki Bahar Maçı sırasında bir pas attı. Zorunlu Kredi: Kiyoshi Mio-USA TODAY Sports

Yani, Vikinglerin bu baharda Young ile ilgilendiğini biliyoruz ve 2024’te potansiyel bir köprü kuruyor gibi görünüyorlar. Her ikisi de böyleyse, gelecek baharın draft sınıfında bir oyun kurucuya bakıyor olabilirler mi? Ani eğilimler evet yönünde olacaktır, çünkü Minnesota Young ile ilgileniyorsa, neden 2024 sınıfındaki daha kesin olasılıklardan biriyle ilgilenmiyorlar?

Şu an itibariyle, 2024 NFL Taslağı, üst düzey oyun kurucu yetenekleriyle dolu olabilir gibi görünüyor. Benim çok erken sahte taslağımda, ilk beşe seçilen dört QB de dahil olmak üzere altı oyun kurucu ilk turda gitti.

Vikingler, Young ile aynı özelliklerin çoğuna sahip olan bir olasılık olan bu sahte taslakta Dillon Gabriel’i yakaladı. En büyük fark, onun bir solak olması, bu da işleri biraz korkak hale getirebilir, ancak yeterli kol gücüne, harika hareket kabiliyetine ve ipeksi pürüzsüzlükte fırlatma hareketine sahip daha küçük bir QB.

Sonuç olarak, Vikinglerin bundan bir yıldan biraz daha kısa bir süre sonra nerede olacağını tahmin etmek çok zor. Hâlâ bitirmemiz gereken koca bir sezon var ve ardından drafttan önce serbest oyuncu devreye girecek. Bununla birlikte, Vikingler genç bir QB’de her şeyi dahil etmek istiyorsa, 2024 bunun için bir yıl olacak gibi görünüyor.

Kevin O'Connell, Justin Jefferson Uzatmasının Yapılacağından Emin Kalıyor

Josh Frey, The College of Idaho’dan 2020 Sınıfı mezunu ve PurplePTSD.com’un yönetici editörüdür.. Josh, NFL hakkında yazmadığı zamanlarda koşmaktan, oyun oynamaktan veya Milwaukee Brewers and Bucks için destek vermekten hoşlanır. Twitter hesabına göz atın: @Freyed_Chicken.
Kaynak : https://purpleptsd.com/2023/vikings/opinion/vikings-starting-qb/

Yorum yapın

SMM Panel PDF Kitap indir