Vikingler, Yıllardır Kargaşa Olmadan İlk Sezon Sonunu Yaşıyor OlabilirVikingler, Yıllardır Kargaşa Olmadan İlk Sezon Sonunu Yaşıyor Olabilir
8 Ocak 2023; Şikago, İllinois, ABD; Minnesota Vikings başantrenörü Kevin O’Connell. Zorunlu Kredi: Matt Marton-USA TODAY Sports.

Minnesota Vikings, Pazar günü sezon sonrası Wildcard Round’da gösteriye hoş geldiniz New York Giants’ı konuk ediyor. Devler, 2016’dan beri play-off’lara ulaşamadı ve Vikingler kuraklığı 2019’a kadar uzanıyor.

Minnesota’nın baş antrenör Kevin O’Connell ile yaptığı deney kesinlikle işe yaradı ve açılış salvosunda 13-4’lük bir rekor kırdı, geçen yılı 8-9’luk skorla bitiren bir takım için inanılmaz bir başarı. Aslında, O’Connell’in ilk yılı, 1992’yi 11-5 bitiren Dennis Green’i geride bırakarak, bir Vikingler koçu tarafından takım tarihindeki en iyi yılıdır.

Vikingler İlk Olabilir
24 Kasım 2022; Minneapolis, Minnesota, ABD; Minnesota Vikings başantrenörü Kevin O’Connell. Zorunlu Kredi: Matt Krohn-USA TODAY Sports.

Ve O’Connell Dönemi bir patlama ile başladığından, Minnesota yıllarca koçluk karışıklığı olmadan bir sezon dışı yaşayabilir. Tabii ki, Mike Zimmer 2014’ten 2021’e kadar işletmenin başındaydı ve ekipten asla sapmadı.

Ama koordinatörler kesinlikle yaptı.

Diğer takımlara terfi, emeklilik veya “devam etme” yoluyla Vikings saldırı ve savunma koordinatörleri, yaklaşık yedi yıldır her zaman hareket halinde olmuştur. Bu, O’Connell’in ekibinden memnuniyetine bağlı olarak 2022’de sona erebilir.

Vikingler, Yıllardır Kargaşa Olmadan İlk Sezon Sonunu Yaşıyor Olabilir

Hücumda kararları O’Connell veriyor, bu yüzden hücum koordinatörü Wes Phillips veya oyun kurucu koçu Chris O’Hara kaçsa bile bu gerçekten önemli olmayacak. Vikingler, hücuma öncelik veren bir düşünür olan O’Connell’i, sürekli OC atlıkarıncasını engellemek için işe aldı. Şimdilik, Kirk Cousins’in yeni bir saldırı koordinatörü aldığı günler geride kaldı her yıl. O’Connell, en üstün OK’dir ve Cousins, 2023’te bir kez sürekliliğe sahip olacak.

Vikingler, Yıllardır Kargaşa Olmadan İlk Sezon Sonunu Yaşıyor Olabilir
24 Aralık 2022; Minneapolis, Minnesota, ABD; Minnesota Vikings savunma koordinatörü Ed Donatell. Zorunlu Kredi: Matt Krohn-USA TODAY Sports.

Savunma tarafında ise işler biraz daha zorlaşıyor. Ed Donatell’in savunması herkesi etkilemedi ve maalesef hacim istatistikleriyle namlunun dibini kazıdı. Vikingler, 2022’de izin verilen sayılarda 28. ve izin verilen yardalarda 31. sırada yer aldı; bu, O’Connell tarafından kesinlikle tamamen benimsenemeyecek tatsız rakamlar. Donatell’in savunması 4. Çeyrek’te sertleşti, ama neden bu felsefeyi uygulamıyorsunuz, bilirsiniz, önceki o?

O’Connell’in sezon sonunda Donatell’i görevden alıp almayacağı belli değil. Çalışan Donatell yanlısı teori şu şekildedir – 13 galibiyetlik bir sezonun ardından neden insanları kovuyoruz?

Fire-Donatell kalabalığının, yeni planın 2022’de gelişmediğini göstermek için – verimlilik veya hacim – sadece rakamlar için kaldırımı yumruklaması gerekiyor. Eğil ama kırılma ama- aslında-sadece-kırmak. Takımlar sezon dışı dönemde gelişmelidir ve Donatell’i korumak, çıkarma yoluyla eklenebilir.

Garip Odyssey
Kevin O’Connell

Yine de, planın 4-3’ten 3-4’e kayması birkaç aydan fazla sürebilir. Bu doğrultuda O’Connell, zorunlu iyileştirme için 2023’e odaklanan Donatell’e izin verebilir.

Ve eğer O’Connell, Donatell’i feshedemezse, 2016’dan bu yana bir koordinatörün kökünü kazıdığı ilk Vikingler sezon dışı olacak. 2023’ten önce Kubiaks, Pat Shurmur, Kevin Stefanski, John DeFilippo, Norv Turner ve Zimmer kişisel olarak yıllık round-robin’e katıldı.

Donatell baltadan sağ kurtulursa, Minnesota sürekliliğe sahip olacak – bu da hayranlar için gerçekten çok tuhaf ve belki de canlandırıcı hissedecek.


Vikings Hayranları Cumartesi Günü Yüksek Sesle SEA Taraftarı Olacak

Dustin Baker 2007 yılında Minnesota Üniversitesi’nden mezun olan bir siyaset bilimcidir. Günlük YouTube Kanalına abone olun, VikesNow. O bir podcast’e ev sahipliği yapıyor ile her Çarşamba yayınlanan Bryant McKinnie ile Raun Sawh ve sal baharat. Viking fandomu 1996 yılına kadar uzanıyor. Listelenen suçlu zevkler: Fıstık Ezmeli Dondurma, ‘The Sopranos’ ve The Doors (grup).
Kaynak : https://vikingsterritory.com/2023/general-news/vikings-may-have-first

Yorum yapın

SMM Panel PDF Kitap indir