Vikingler NFC’deki En İyi Takımlar Arasında mı?Vikinglerin Aslanları Yenmesi Neden Bu Kadar Önemliydi?
25 Eylül 2022; Minneapolis, Minnesota, ABD; Minnesota Vikings, Alexander Mattison’ı geride bırakıyor. Zorunlu Kredi: Jeffrey Becker-USA TODAY Sports.

Geçenlerde Josh Frey ve K. Joudry arasında bir tartışmayı bir araya getirmeye karar verdik. Amaç düşmanca, sert bir tartışma yapmak değildi. Bunun yerine, umut, Vikingler ile ilgili bir konuyu ele almak ve ardından birkaç rakip bakış açısını keşfetmekti. İlk yineleme için soru: Vikingler NFC’deki en iyi takımlar arasında mı?

Mor köşede, Minnesota’nın konferansın en iyi takımları arasında görülmesi gerektiğini savunan Bay Frey var. Bu çok önemli kelimeyi aklınızda bulundurun: arasında. İkimiz de Philly’nin en üst sırayı hak ettiği konusunda hemfikiriz ve oradan sonrası biraz daha belirsiz. Yani yanlış anlamayın. Josh, Minnesota’nın konferanstaki en iyi takım olduğu konusunda ısrar etmiyor.

Altın köşede, daha alaycı bir bakış açısına sahip olan Bay Joudry var. Vikingler en iyi takımlar arasında mı? “Hayır” seçeneğinin peşinde. Okuyucular, hangi bakış açısının daha inandırıcı olduğuna kendileri karar verebilirler.

Vikingler En İyi NFC Takımı mı?

KJ: Pekala, Josh, ben buna daha alaycı yaklaşıyorum.

Şu anda, Vikingler kendilerini NFC’de sağlıklı bir 3-1 rekoru ile ikinci sırada buluyorlar. İşler hepimizin beklediği gibi giderse, bu rekor 5. Hafta maçından sonra 4-1’e sıçrayacak. Yine de, bu tartışmada “hayır”a doğru eğiliyorum. Bana göre, diğer birkaç takımın konferansı kazanma şansı daha yüksek.

Bu konuda yanlış mıyım? Öyleyse neden?

JF: Özellikle Vikinglerin oynadığı bazı tuhaf oyunlar göz önüne alındığında, sezonun bu başlarında şüphe duymak için kesinlikle sebep var. Bununla birlikte, Vikingler bu yıl zorlu rakiplere karşı güçlü bir futbol oynadı. Şu anda NFC’de 2 numaralı tohumla oturuyorlar ve bu, konferansın şu ana kadar nasıl göründüğü konusunda doğru geliyor.

İleriye dönük olarak, Vikingler programı Şükran Günü’ne kadar kolaylaşmaya devam etmelidir. Daha düşük takımlara karşı maç kazanırlarsa, kendileriyle sınırda kalan playoff yarışmacıları arasında bir boşluk yaratmak için büyük bir şansları var.

Sanırım şu anki en büyük sorum şu olurdu, Philadelphia dışında, sıralamada Minnesota’yı geçmek konusunda endişeleriniz var mı?

KJ: Pekala, işte olay şu: Vikingler önümüzdeki haftalarda daha fazla galibiyet elde edebilirler – kesinlikle böyle olacağını umuyorum – ama bu onların en iyi takımlar arasında oldukları anlamına gelmez konferansta.

Savunmaları şu anda maç başına 394,5 yarda izin veriyor ve NFL’de 27. sırada. Zaman zaman, savunma yavan görünüyordu; Kesinlikle en iyi iki keskin nişancıdan daha fazla üretim bekliyordum. Bu arada hücumda güzel anlar yaşandı ama Kirk Cousins ​​maç başına ortalama 1.5 tank avcısı ve 1 INT alıyor. Bu gerçek beni korkutuyor, özellikle de Dalvin Cook zaten bir sakatlıkla uğraşıyor.

Philadelphia konferansta en üst sırayı hak ediyor. Bundan çok az şüphe olabilir. Hem Rams hem de Bucs için işlerin biraz kötü göründüğünü biliyorum, ancak son sezonlarda Vikingleri onların önüne koymakta hala zorlanıyorum. Üstelik Packers da gözden kaçırılmamalıdır. NFC’yi talep etmek için gerekenlere sahip olduklarına inanmıyorum ama Aaron Rodgers sansasyonel bir oyuncu. Oh, ve 49ers’ı da unutmayalım. Savunmaları onları taşıyabilir.

Belki Vikinglerin konferansta daha fazlası için potansiyeli olan ilk 5 takım olduğunu söyleyebiliriz. Bu tartışmalı ama. İlk 3’e girmelerini yeterince gördük mü?

JF: Tıpkı diğer takımların gelişmenin yollarını bulması gibi, Vikingler de göz ardı edilemez. Elbette savunma, rakip hücumlar için bol miktarda yarda bıraktı, ancak izin verilen puanlarda ilk 12 arasında yer alıyorlar. Vikinglerin bu kategoride 2020’de 29’uncu ve 2021’de 24’üncü bitirdiği düşünülürse bu küçük bir başarı değil.

Pas atıcılara gelince, bir bütün olarak, Eagles ve Lions’ın tartışmasız tüm NFL’deki en iyi iki hücum hattına sahip olduğunu unutamayız. Azizler de siperlerde pek perişan değiller.

Son olarak, Vikings hücumunun dört oyun boyunca aksadığını kabul eden ilk kişi olacağım. Kirk Cousins ​​and Co., özellikle kırmızı bölgede, karakteristik olmayan bir şekilde verimsiz oldu.

Rakiplerine bir kez daha bakın. New Orleans Saints, en az dokuzuncu pasaja izin verdi. Kartallar yedinci. Packers üçüncü sırada geliyor. Yine de, Vikingler bu takımlara karşı 2-1.

Eagles maçı kesinlikle takımdaki herkes için bir yumruk oldu, ancak o zamandan beri hücum tepki verdi. Ayılar ve Yunuslara karşı oynanan oyunlar, gerçek bir ritme girmek için harika fırsatlar sunuyor ve bunu yapabileceklerine tamamen inanıyorum.

Diğer yarışmacılara gelince, Bucs ve Rams için sıkıntıların kaynağı hücum hatlarından geliyor. LA, Andrew Whitworth’u emekliliğe kaybetti ve onun yerini alamadı. Stafford şimdiden 16 kez görevden alındı ​​ve yerde olmadığında herkes topu Cooper Kupp’a attığını biliyor. Rams hücumu Sean McVay koçluk döneminde ilk kez yumuşak.

Bu arada, Bucs, yıldız pivot Ryan Jensen dahil olmak üzere birden fazla iç saha oyuncusunu kaybettikten sonra ligdeki en kötü hücum hücumlarından biri. Geçen yıl neredeyse tüm hücum prodüksiyonları için Tom Brady’ye güvendiler ve sonunda onları yakaladılar. 2022’de işlerin farklı gittiğini görmüyorum.

Bununla birlikte, Philadelphia dışında en gergin olduğum takım San Francisco olurdu çünkü playoff futbolu için oluşturulmuş bir kadroları vardı, İsviçre çakısı Deebo Samuel de dahil.

KJ: Tamam, yeterince adil. Yani burada bazı şeyleri bitireceğim.

Benim umudum Vikingler için kesinlikle önümüzdeki haftalarda konferansın en iyi takımları arasında olduklarını kanıtlamak. Bunu, Bears’ı kararlı bir şekilde yenerek ve ardından Miami’ye karşı (deplasmanda) bir galibiyet alarak yapabilirler. Bu noktada, NFC Kuzey’de 3-0 gittiklerini, en az birkaç kez geri döndüklerini (3. ve 4. Haftalarda Mr. yol.

Eğer bu şeyler veda ederken gerçekleşirse, kendime biraz mor umut vermek için çok daha istekli olacağım. Bu, Bucs ve Rams gibi bahsi geçen takımlar biraz tökezlemeye devam ederse özellikle doğru olacak bir duygu.

Baya doğru ilerlerken ne görmek istiyorsunuz?

JF: Özellikle bu hafta aradığım en büyük şey hücumda verimlilik. Üçüncü vuruşları dönüştürmek, kırmızı bölgede gol atmak vb. İstatistiksel olarak, Chicago’nun savunması ligdeki en iyilerden biri, ancak Minnesota’nın ateş gücüne sahip bir takıma karşı çıkamadılar.

Savunmanın da bu hafta Justin Fields üzerinde baskı kurmanın bir yolunu bulması gerekiyor. Fields, düşüşlerinin %19.3’ü kadar saçma bir şekilde kovuldu (yıl başına Pro-Futbol-Referans), bunu Vikings yıldız geçiş koşucularının sezonun geri kalanına başlaması için mükemmel bir fırsat haline getiriyor.

Yunuslara karşı, Tua Tagovailoa’yı çevreleyen durumla ilgili şu an itibariyle belirli bir belirsizlik var. Sağlıklıysa ve başlarsa, bu maçın Miami’nin lehine bir patlama olacağını tahmin etmiştim. Hücumları, onun merkezde olmasıyla farklı bir canavar, ancak Teddy Bridgewater marş olursa Minnesota kazanabilir. Savunma, Miami’nin koşuyu kurmasına izin veremez.

Esasen, Vikingler Chicago’ya karşı her açıdan daha yumuşak bir takım gibi görünüyorsa ve ardından Miami’ye karşı rekabetçi bir futbol oynamanın bir yolunu bulursa, büyük ölçüde vasatın altında bir hücumu durdurarak, ben çok mutlu olacağım. Hoşçakal.

4-2 tüm sezon beklentimdi ama 5-1 beni çok mutlu ederdi. Günün sonunda bu konuda hemfikir olabileceğimizi düşünüyorum.


Vikingler NFC'deki En İyi Takımlar Arasında mı?


Kaynak : https://purpleptsd.com/2022/minnesota_vikings/analysis/the-skol-debate-are-the-vikings-among-the-top-teams-in-the-nfc/

Yorum yapın

SMM Panel PDF Kitap indir