Vikingler Neden Erken Geniş Alıcıyı Hedeflemedi?Vikingler Neden Erken Geniş Alıcıyı Hedeflemedi?

31 Ekim 2021; Minneapolis, Minnesota, ABD; Minnesota Vikings geniş alıcı Adam Thielen (19), geniş alıcı KJ Osborn ile tepki veriyor. Zorunlu Kredi: Jeffrey Becker-USA TODAY Sports.

Drafttan önce Vikinglerin ne yapacağına dair epey bir tartışma vardı. Alım satım yapacaklar mıydı? Jordan Davis veya Kyle Hamilton’a ne dersin? Belki Jameson Williams gibi geniş bir alıcıyla gitmeye karar verirler? Her şey söylenip yapıldıktan sonra Kwesi takas etti.

Bu mutlaka bir sürpriz olmamalıdır. Ticaret aşağı doğru hareketti. Muhtemelen daha fazlasını elde etmeleri gereken ticaret değeri konusunda aynı fikirde olmayabilirsiniz.

Bununla birlikte, birçok insan Vikinglerin Jameson Williams’ı almadığı için oldukça üzgündü ve hala da üzgün. Facebook’ta Vikinglerin 3 ve 4 geniş alıcı seti çalıştırıp çalıştırmayacağını neden yapmadıklarını soran etkileşimlere bile tanık oldum. Bu adil bir soru ve araştırmaya değer bir soru.

Öncelikle, neden daha önce geniş bir alıcıyı hedeflemediklerini tartışmalıyız. Bu, son iki sezonu izleyen herhangi bir Vikings hayranına söylemeden geçmeli. Savunma acımasız. Derinlikleri yoktu ve yaralanmalar meydana geldiğinde, yerel 7/11’de buldukları adamları dışarı çıkarıyorduk.

Şaka bir yana, 2020’deki Saints maçındaki 5 oyuncu bugün artık antrenman kadrosunda değil. İşler gerçekten o kadar kötüydü. 2021, Danielle Hunter düşene kadar biraz daha iyiydi. Sezon boyunca daha fazla sakatlık birikmişti ve derinlik eksikliği çirkin yüzünü göstermeye başladı.

Bütün bunlar demek ki – Vikinglerin savunma oyuncularına ihtiyacı vardı. İşte bu yüzden ilk altı seçimden beşi savunma oyuncularıydı.

Şimdi dört geniş alıcı personel gruplaması görüşmesini tekrar gözden geçirebiliriz.

Geniş Alıcı Personel Gruplamaları

Vikingler Neden Erken Geniş Alıcıyı Hedeflemedi?
21 Kasım 2021; Minneapolis, Minnesota, ABD; Minnesota Vikings geniş alıcı Justin Jefferson (18), geniş alıcı Adam Thielen ile golünü kutluyor. Zorunlu Kredi: Brace Hemmelgarn-USA TODAY Sports.

İnsanlar genellikle belirli personel grupları üzerinde yorulurlar. Çoğu zaman, Vikinglerin sahaya beş geniş alıcı koyup topu fırlatmasını isterler. Bu, pas oyununun aşırı basitleştirilmesidir.

Elbette, tüm veriler açıkça gösteriyor ki pas geçmenin koşmaya göre oyun başına sürekli olarak daha yüksek bir EPA’sı var. Bu yadsınamaz bir gerçektir. Ancak sahaya dört veya beş geniş alıcı koyarsanız, elinizi uzatırsınız. Savunma, pas verdiğinizi biliyor.

Öte yandan, iki geniş alıcınız, iki sıkı ucunuz ve bir geri dönüşünüz varsa, savunmanın bir koşuya tepki vermesi gerekir. Bu, oyun eylemi yoluyla sahada büyük şutlar açabilir. Ayrıca kendinize şu soruyu sormalısınız:

Daha da önemlisi sahada 3-5 geniş alıcıya sahip olmak mı yoksa sahada en iyi beş oyuncunuza sahip olmak mı?

İkincisi için şiddetle tartışırım. Nedeni belli. Onlar sizin en iyi oyuncularınız ve sahadaki en iyi oyuncularınızı istiyorsunuz.

Vikinglerin En İyi Yetenekli Oyuncuları Kimlerdir?

  • Adam Thielen
  • Justin Jefferson
  • KJ Osborn
  • Irv Smith Jr.
  • Dalvin Aşçı

Bu, yetenekli oyunculardan oluşan sağlam bir gruptur. Farklı söyleyen herkes bir argüman arıyor veya Packers hayranı. Bu grup sadece iyi değil. Uyumsuzluk yaratmak için fırsatlar sağlarlar.

Oyunlar, bir linebacker’da Justin Jefferson 1v1 veya Irv Smith Jr’ı veya açık alanda Dalvin Cook’u alacak şekilde tasarlanabilir. Bu, sahada dört geniş alıcıya sahip olmaktan daha iyi bir durum.

Vikings HC İşi Açılırsa, Oradaki En Çekici Konser
Dalvin Cook ve Justin Jefferson

Vikinglerin Adam Thielen’in yerini alacak kişiyi bulması gerektiğini iddia edebilirsiniz. Seninle aynı fikirde olurdum. Ancak, bu en acil ihtiyaç değildi. Gelecek yıl daha geniş alıcılar olacak.

Şimdilik, savunmayı hedeflemek mantıklıydı. Ayrıca, beceri konumu grubumuz bu Vikings hücumunu ilk 10 hücum arasına sokmak için hala harika bir yerde. Hücum hattımızın buna hazır olup olmadığı henüz belli değil.


Mitch Massman, ömür boyu süren bir Vikings hayranıdır. İlk kalp kırıklığı 1998 NFC şampiyonluk maçıydı. Tam zamanlı işi, kırsal Minnesota’da bir ekonomik kalkınma uzmanıdır. Vikinglerin bir gün Super Bowl kazanmasını hayal ediyor ama o zamana kadar Vikingler hakkında yazacak. Onu Twitter’da takip edin @skol_vikings3

Akıncılar Tarafından Vikinglerden Çalınan Adam
Kaynak : https://vikingsterritory.com/2022/general-news/why-vikings-didnt-target-wide-receiver-early

Yorum yapın

SMM Panel PDF Kitap indir