Vikingler, Matt Ryan’ın Mirasını Yeniden Yazmış OlabilirVikingler, Matt Ryan'ın Mirasını Yeniden Yazmış Olabilir
4 Aralık 2022; Arlington, Teksas, ABD; Indianapolis Colts oyun kurucusu Matt Ryan (2), AT&T Stadyumu’ndaki ikinci çeyrekte Dallas Cowboys’a karşı bir oyun çağrısı yapıyor. Zorunlu Kredi: Tim Heitman-USA TODAY Sports

Cumartesi öğleden sonra NFL tarihinin en büyük geri dönüşünü tamamladıktan sonra, Minnesota Vikings’in yüksekten uçtuğu inkar edilemez. 2017’den beri ilk kez NFC Kuzey bölümü unvanını alan baş antrenör Kevin O’Connell, dikkate almamış olabileceği başka bir şeyi de izliyordu. Matt Ryan’ın mirası, O’Connell’s Vikings tarafından yeniden yazılmış olabilir.

Peyton Manning olmadan önce Jim Harbaugh vardı. Michigan Wolverines’in baş antrenörü, Minnesota Indianapolis Colts’u en son yendiğinde pivotun altındaydı. 1997’de Randall Cunningham, 3-13 rakibine karşı 39-28 galibiyetle dört gol attı. Randy Moss henüz NFL’de değildi ve Robert Smith, Profesyonel Atıcı olmak üzereydi. Uzun zaman önceydi.

Hızlıca Cumartesi gününe geldik ve bir takımın Carson Wentz’in yerine Matt Ryan’ı devralmasını seçen bir takım gördük. Andrew Luck’ın sürpriz bir şekilde emekli olmasının ardından başka bir oyun kurucu için sayfayı çeviren eski MVP’nin Jonathan Taylor ile aynı hizaya gelmesi ve bu takımı zor durumda bırakması gerekiyordu.

Colts, bu sezon şimdiye kadar baş antrenörleri Frank Reich’ten ayrıldı ve eski koçuna döndü. ESPN analist Jeff Cumartesi. Bu, Reich’in ezici bir Ryan’ı geç tur seçimi Sam Ehlinger lehine yedekledikten sonra geldi. Yan çizgiye katılmadan önce konuşacak hiçbir deneyimi olmayan Cumartesi, tecrübeli sinyal arayana geri döndü. Cumartesi günü, Vikingler şeker gibi fırsatlar dağıtırken bile Ryan’ın yüzü soldu.

Ortalık yatıştığında, Ryan 33 denemede 182 yarda attı. Geçiş başına ortalama sadece 5,5 yardaydı ve tek golü, Deon Jackson’ı geri koşmak için bir yarda çöplükte geldi. Ryan bu sefer seçilmedi, ancak en uzun pas, Jelani Woods’un 1. çeyrekte oyunu uzattığını gören on yardalık bir geçiş rotasında geldi. Ryan’ın vasat olduğunu söylemek onu hafife almak olurdu.

Adil olmak gerekirse, Ryan’da 37 yaşında bir gaziden bahsediyoruz. Kariyeri neredeyse tek maçlık bir örneklem büyüklüğü değil, ancak sadece iki kişi tarafından tanımlanıp tanımlanamayacağını merak etmek de doğru.

Bireysel olarak Ryan, 15 NFL sezonu boyunca başarılı oldu. 2008’de Yılın Hücum Çaylağı seçildi ve 2016’da MVP ödülünü kazandı. Yine de bir grubun lideri olarak, profesyonel bir futbol sahasında yaptığı her şeyi sonsuza kadar gölgede bırakabilecek iki oyun var.

2016 Super Bowl’da New England Patriots karşısında 28-3 önde olan Ryan, efsane Tom Brady’nin asla mümkün olduğunu düşünmediği bir geri dönüş düzenlemesini izledi. O maç, Super Bowl tarihindeki en büyük geri dönüş olarak tarihe geçti ve ardından US Bank Stadyumu’ndaki kabus geri geldi. İlk yarıda Colts’u 33-0 önde olan Ryan, Indianapolis’i yolun geri kalanında sadece üç sayı için konumlandırdı. Minnesota, NFL tarihindeki en büyük geri dönüşü başardı ve yine işlerin kaybeden tarafında Ryan oldu.

Geçmişe bakıldığında, herhangi bir sezonda bireysel ödülleri kimin kazandığını hatırlamak zor. Yıllar bir araya geldikçe, takım ödülleri veya şampiyonlar belirsizleşir. Super Bowl çöküşünün 7. yılına yaklaşıyoruz ve 28-3 hala popüler kültürde kullanılıyor.

İyi olmayan bir Colts takımı için ve 15. Hafta normal sezon yarışması olduğundan, Vikingler zaferi aynı sonuçlara sahip değil. Yine de, 33-donut liderliğindeki bir oyunu kaybeden Ryan olacak ve bu sadece playoff yenilgisinin getirdiği konuşmayı uzatıyor.

Belki Ryan gelecek sezon dışında yeni bir takım ararken bulur ve kariyerine birkaç yıl daha devam etmek ister. Yine de prodüksiyon kesinlikle yavaşladı ve başka biri onu çalıştırmak istese de istemese de, onu hemen kapatamayan bir adamın düşüncesine hemen davet etmeyen bir mercekle düşünmek zor olabilir. devasa düzeyde.

Lions-Vikings 3. Bölüm Yakında Gerçek Olabilir

Ted Schwerzler, Minnesota Twins ve Minnesota Vikings ile ilgili her şeye odaklanan Twin Cities’den bir blog yazarıdır. O aktif twitter ve haftalık olarak yazıyor İkizler Günlük. Eski bir kolej atleti ve hevesli bir spor hayranı olarak, profesyonel takımlarımızı tutkuyla takip etmek her zaman çok doğal bir çıkış yolu gibi göründü.
Kaynak : https://purpleptsd.com/2022/vikings/opinion/the-vikings-matt-ryans-legacy/

Yorum yapın

SMM Panel PDF Kitap indir