Vikingler Kovboyları Nasıl Yenebilir?Vikingler Kovboyları Nasıl Yenebilir?
19 Eylül 2022; Philadelphia, Pensilvanya, ABD; Minnesota Vikings taarruzu Christian Darrisaw ile mücadele ediyor. Zorunlu Kredi: Eric Hartline-USA TODAY Sports.

Minnesota Vikings, 2022 sezonuna 8-1’lik harika bir rekorla başladı. Bu galibiyet toplamı NFL’deki en iyiler için berabere kaldı ve bu şaşırtıcı, özellikle de organizasyon ilk kez baş antrenör Kevin O’Connell ve ilk kez genel menajer Kwesi Adofo-Mensah ile çok fazla kadro devri olmadan çalıştığı için. Geçen sezon.

11. Hafta rakipleri, takımda yalnızca küçük değişiklikler yaptı, çünkü koçluk kadrosu ve kadro, yedek oyun kurucu Cooper Rush ile 2021’de Cadılar Bayramı’nda Vikingleri yenen takımla çoğunlukla aynı. Kovboyların 6-3’lük bir rekoru var ve her takımın .500 veya daha iyi olduğu şaşırtıcı derecede rekabetçi bir bölüm olan NFC Doğu’da üçüncü sıradalar. Minnesota, NFC Kuzey’de zaten büyük bir liderliğe sahip ve hatta galibiyetle liderliği artırabilir. Bu, onları ilk genel seri başı için rekabet etmek için daha da iyi bir konuma getirir.

Dallas, Packers’a karşı Green Bay’den geri dönüş galibiyeti de dahil olmak üzere yürek burkan bir mağlubiyetten geliyor. Bu oyun Kovboyların bazı zayıflıklarını gösterdi ve Packers bundan faydalandı. Vikinglerin yararlanması gereken bazı Kovboy dezavantajları nelerdir?

Kovboylar Hücum Hattı

Vikinglerin gücü, Dallas’ın zayıflığıyla mükemmel bir şekilde örtüşüyor. Yarım düzine yıl önceki baskın hücum hattı günleri çoktan geride kaldı ve birim yavaş yavaş ortalama bir birime geriledi.

Yıldız sol mücadele Tyron Smith sakatlık rezervinde sezonu kaçırıyor, pivot Travis Frederick yıllar önce emekli oldu ve La’el Collins Cincinnati’de Joe Burrow’u koruyor. Ekip ayrıca, serbest oyuncu döneminde gardiyan Connor Williams’ı Dolphins’e kaptırdı. Sağ bekçi Zack Martin, parlak günlerinden geriye kaldı ve beş kez birinci takım All-Pro, hala oyundaki elit yan hakemlerden biri.

Sayılarla Vikingler 2022 Savunması: 9. Haftadan Sonra
6 Kasım 2022; Landover, Maryland, ABD; Minnesota Vikings defans oyuncusu Danielle Hunter (99), Washington Commanders oyun kurucu Taylor Heinicke’yi görevden aldı. Zorunlu Kredi: Brad Mills-USA TODAY Sports.

Sol müdahaleden başlayarak çaylak Tyler Smith olacak. Tusla’dan ilk turda seçildi ve zayıf bir halka oldu. Hiçbir şekilde kötü olmasa da, Smith’in oyun kurucu Prescott’u yıldız savunma oyuncuları Za’Darius Smith ve Danielle Hunter’dan koruyup koruyamayacağı görülmeli. İkili ligin en iyi ikilisi oldu. Sağ tarafta üçüncü sınıf oyuncusu Terence Steele başlayacak.

Gardiyan Conor McGovern ve pivot Tyler Biadasz, Vikingler Smith’i hattın iç zayıflığı üzerinden sıraya dizdiğinde ve bire bir eşleşmeye zorlamaya çalıştığında, Smith’in kötü iç hücumlarının hedefi olabilir. Prescott, baskı altında sağlam bir oyun kurucu, ancak bütün gün cepte oturamadığı zaman verimliliği düşüyor.

Savunma çalışan kovboylar

Vikingler Kovboyları Nasıl Yenebilir?
Dalvin Cook’a koşan Vikingler. © JAMIE GERMANO / USA TODAY AĞI.

Kovboylar pasa karşı harika bir savunma, ancak Aşil topuğu koşuyu savunuyor. Hücum hattı gibi, koşan savunma bir felaket değildir, ancak mükemmel takımlarda feci zayıflıklar bulmak kolay değildir. Savunma cephesi, hızlı ve hızlı oyuncularla inşa edilmiştir ve güçlü koşu dolduruculardan yoksundur. Bu nedenle bazen hücumlar kendi iradelerini dayatabilir ve futbolu yönetebilirler. Packers geçen Pazar 207 yarda koştu.

Vikingler, ligdeki daha iyi koşu engelleme hücum hatlarından birine sahipler ve blokçuların çoğu, koşu oyununda gücünü kullanıyor. Hücum hattı Kovboylarla kabadayı top oynayabilirse, topu hareket ettirmekte zorlanmazlar. Ancak asıl soru, Vikinglerin, tıpkı Christian Darrisaw’ın tüm yıl boyunca yaptığı gibi, rakiplerinin etrafından dolanıp çıkamayacağıdır. Micah Parsons ile yaptığı karşılaşma iki seçkin oyuncudan biri ve izlemesi eğlenceli olacak.

Kovboyların Nerelerde Avantajları Var?

Vikings Son Sakatlık Raporu: 2. Hafta
14 Ağustos 2022; Cennet, Nevada, ABD; Minnesota Vikings köşe bağı Andrew Booth Jr. Zorunlu Kredi: Kirby Lee-USA TODAY Sports.

CeeDee Lamb, Kovboyların en iyi alıcısıdır ve uygun eşleşmeler bulmak için sahanın her yerinde sıraya girebilir. Üçüncü iğne Andrew Booth’a saldırabilir. Çaylak başlayacak çünkü ne Cameron Dantzler ne de Akayleb Evans müsait değil.

Onun için bir başka iyi eşleşme de Chandon Sullivan’a karşı olacak. Vikinglerin savunmasındaki zayıflık, kısa dış pas oyunu ve slotta, ancak derinlerde iyiler. Lamb, geçen yıl Vikingleri 112 karşılama yardası için tam olarak böyle parçaladı. Prescott sayıların arasına atmayı tercih ediyor, bu yüzden Lamb’i içeride sıralamak iyi bir seçenek.

Vikings-Cowboys Seyahat Planlarınızı Sağlam Tutun
31 Ekim 2021; Minneapolis, Minnesota, ABD; Ezekiel Elliott’a (21) geri koşan Dallas Cowboys, Minnesota Vikings’in korner oyuncusu Mackensie Alexander tarafından durduruluyor. Zorunlu Kredi: Matt Blewett-USA TODAY Sports.

Dallas’ın hücum hücumu tarihsel olarak iyi ve 2022 de bir istisna değil. Başına DVOA, Kovboylar ligdeki en iyi ikinci hücuma sahip, sadece Baltimore Ravens’in ardından. Bu arada Vikingler, 2022’de harika bir performans sergileyen Dalvin Tomlinson ile defansif mücadeleye başlayamayacak.

Hem Tony Pollard hem de Ezekiel Elliott mevcut olacak. Pollard bu sezon daha etkili bir oyuncu oldu, ancak bir rotasyon her iki adamı da Vikingler için zinde ve tehlikeli tutabilir. Son haftalarda olduğu gibi koşuyu durdurmak, Vikingler için büyük bir meydan okuma ve oyunu kazanma yolunda büyük bir adım olacak.


Eski Vikings TE Sezonun Geri Kalanında Askıya Alındı

Janik Eckardt, sayıları ve istatistikleri seven bir futbol fanatiğidir. Vikingler, o zamanki oyun kurucuları Christian Ponder’a rağmen favori takımı oldu. Yürüyen bir futbol ansiklopedisi, sitcom izlemeyi seviyor ve tercih ettiği müzik türü Klasik rock. Vikingleri seviyorsanız onu Twitter’da takip edin: @JanikEckardt
Kaynak : https://vikingsterritory.com/2022/top_news/how-can-the-vikings-beat-the-cowboys

Yorum yapın

SMM Panel PDF Kitap indir