Vikingler Jetleri Yenerken Başka Bir Hafta, Başka Bir Gerilim, 27-22Vikingler Jetleri Yenerken Başka Bir Hafta, Başka Bir Gerilim, 27-22
4 Aralık 2022; Minneapolis, Minnesota, ABD; Minnesota Vikings güvenliği Camryn Bynum (24), dördüncü çeyrekte US Bank Stadyumu’nda New York Jets’e karşı durduktan sonra tepki veriyor. Zorunlu Kredi: Matt Krohn-USA TODAY Sports

New York Jets’e karşı Pazar günkü 13. Hafta maçının ilk yarısı boyunca, Vikingler nihayet Green Bay Packers’a karşı 1. Haftadan bu yana ilk kez bir rakibini erken uzaklaştıracak gibi görünüyordu. Nihayetinde Vikingler, Jetleri yendi, ancak olması gerektiği kadar kolay olmadı.

Bu oyunun ilk yarısında hepsi Vikings’ti. İki hızlı golün gücüyle 20-3 öne geçtiler. Dalvin Cook dört yarda bir skorla güçlenirken, Alexander Mattison efsanevi bir kutlama ile kapatmadan önce 14 yarda bir gol için koştu.

Ancak bu gollerden önce devreye giren savunmaydı. Harrison Smith, New York’un ilk topa sahip olduğu 34. kariyer müdahalesini kaydetti ve ona herhangi bir aktif oyuncu arasında en fazla müdahaleyi sağladı. Aynı zamanda sezonun beşinci INT’siydi ve onu ligde ikinci olarak Tariq Woollen ile berabere bıraktı.

Ek olarak, Greg Joseph’in 1. Haftadan bu yana ilk 50’den fazla yarda saha golü de dahil olmak üzere ilk yarı vuruşlarının dördünü de çivilemesine yardımcı oldu. O zamandan beri, ilk çeyrekte 51 yarda bir oyuncuyu çivilemeden önce 5’e 0’dı. . Greg Zuerlein ilk yarının sonunda 60 yarda şut attıktan sonra, Minnesota soyunma odasına 20-6’lık bir üstünlükle vals yaptı.

Ancak bundan sonra, Minnesota için tipik üçüncü çeyrek sıkıntıları bir kez daha ortaya çıktı. Vikingler üçüncü çeyrekte hücumda sadece 12 oyun oynadı ve toplam 10 yard kazandı. Sürücülerinin üçünde de kumar oynadılar.

Bu arada Jetler, ikinci yarıdaki ilk üç pozisyonlarının her birine saha golleri atarak Minnesota’nın liderliğini yavaşça parçaladı. Dördüncü çeyreğin bitimine 12 buçuk dakika kala, Minnesota’nın üç topa sahip olma farkı 20-15’e indi.

Ardından, Vikingler nihayet dördüncü çeyreğin ilk topa sahip olduklarında uyandılar. Vikingler, Vikingleri kırmızı bölgeye sokmak için Cousins ​​ve Adam Thielen arasındaki 25 yarda bağlantı da dahil olmak üzere, 10+ yarda giden arka arkaya dört oyunla sürüşü açtı. Sürüş, son bölgenin köşesindeki Justin Jefferson’a 10 yardalık bir touchdown ile kapatıldı.

Ancak 27-15’lik bir avantajla bile Vikinglerin bu oyunu mühürlemek için Jetleri durdurması gerekecekti. New York, son bölgeye girmek için yalnızca beş oyuna ihtiyaç duyan kendi başlarına bir touchdown ile hızlı bir şekilde yanıt verdiğinden, bir sonraki sürüşte bunu yapamadılar. Sürüş başlangıcında arka arkaya oyunlarda, Bam Knight 48 yarda koşusunu durdurdu ve ardından Duke Shelley, New York’u Minnesota’nın 3 yarda çizgisinde kurarak 24 yarda DPI cezası için çağrıldı.

Jetler, sonunda Mike White tarafından yapılan dördüncü ve inçlik bir QB gizlice topu uç bölgeye soktu ve New York, yedi dakikanın altında kala birdenbire kendilerini tekrar oyunda buldu. Minnesota’nın bir sonraki sürüşünde Vikingler hücumu, Cousins’ten TJ Hockenson’a 3. ve 13. pasın sadece 7 yarda gitmesinin ardından üç-çıkış yaptı.

Jetler bir kez daha hızla kırmızı bölgeden aşağı indi, ancak günün dördüncü kez, Mike White 4. ve Golün bitiş bölgesinde Braxton Berrios ile bağlantı kuramadığı için gol atmayı başaramadılar.

Vikingler, New York’u molalarını kullanmaya zorlamak için kendi kale çizgilerinde Dalvin Cook’a arka arkaya üç oyun oynadı. Sonunda, Vikingler sadece bir yarda kazandılar ve oyunu kazanma şansı ile saatin 1:19 kala Jets’e son bir kez topu vermek zorunda kaldılar.

Son sürüşün ilk iki oyunu, Beyaz’ın çaylak WR Garret Wilson ile 18 yarda bağlantısı da dahil olmak üzere 24 yarda bir çift pas attığını gördü ve New York’u bir kez daha kırmızı bölgede kurdu. Wilson günü 162 yarda 8 yakalamayla tamamladı.

Yine de kırmızı bölgeye girdikten sonra, Beyaz arka arkaya üç eksiklik attığı için Jetler topu tekrar hareket ettiremedi. Sonra dördüncü devrede, Vikingler savunması günü başladığı gibi bitirdi: güvenliklerinden birinin araya girmesiyle. Bu kez, Vikingleri 10. galibiyetlerine göndermek için INT’yi mühürleyen oyunu bulan Cam Bynum’du.

Genel olarak, bu, Vikingler hücumu için zor bir gündü. Kirk Cousins, sürekli olarak şiddetli bir Jets pas hücumunun baskısı altındaydı ve 173 yarda ve bir touchdown için 35 pasın sadece 21’ini tamamladı. Çoğu zaman çaylak Sauce Gardner tarafından korunan Justin Jefferson, yedi pas yakaladı ancak bunu göstermesi için sadece 45 yarda vardı, ancak dördüncü çeyrek golünü attı.

Yine de Vikinglerin bu maçta tahtaya 27 sayı koymasını alkışlamak gerekiyor. New York Jets, ligdeki en iyi savunmalardan birine sahip ve Cincinnati Bengals’a karşı 3. Haftadan bu yana bu kadar sayıya izin vermedi. Bunun daha temiz bir şekilde bitmesi güzel olurdu, ama yine de bu etkileyici bir zafer.

Bu arada, Jets hücumu ikinci yarıda hızla hayata döndü. Mike White, genç kariyerinin en büyük ikincisi olan 369 pas yarda ile bitirdi ve Jetler bunun üzerine 120 hızlı yarda yığdı. Bununla birlikte, kırmızı bölgedeki verimsizlikleri (altı sürüşten yalnızca birindeki goller) ve oyun kurucuları tarafından yapılan bir çift müdahale, nihayetinde onların ölümüne yol açtı.

Şimdi 10-2’de Vikingler, Lions’ı (5-7) yenmek için Detroit’e gittiklerinde NFC North’u kesin olarak mühürleyebilirler. Jets’e (7-5) gelince, 14. Hafta’da arka arkaya ikinci Perşembe galibiyetini alan Buffalo Bills (8-3) ile bir randevu için yollara geri dönüyorlar.

Kevin O'Connell ve Vikingler Daha Fazlasını Arıyor

Josh Frey, The College of Idaho’dan Yaratıcı Yazarlık alanında lisans derecesi ile 2020 Sınıfı mezunudur. Ayrıca Tarih, İnsan Biyolojisi ve Gazetecilik alanlarında yan dal kazandı. Josh, NFL hakkında yazmadığı zamanlarda maraton antrenmanlarından, video oyunları oynamaktan veya Milwaukee Brewers and Bucks’ı desteklemekten hoşlanır. Görüşlerinden daha fazlası için Twitter hesabına göz atın: @Freyed_Chicken.
Kaynak : https://purpleptsd.com/2022/vikings/top_news/vikings-beat-the-jets/

Yorum yapın

SMM Panel PDF Kitap indir