Vikingler için 3 Kıdemli Yedek QB Seçeneği
Şu anda, Vikinglerin oyun kurucusunda yalnızca Kirk Cousins ​​var. Cousins’in temelde asla incinmediği göz önüne alındığında, hayranlar kendilerini QB2 noktasının özellikle önemli olmadığına inandırabilirler. Yine de, güçlü bir yedeklemenin hayati önem taşıyabileceğini biliyoruz (2017’de Case Keenum’a bakın). Kıdemli bir yedek QB bir sezonu kurtarabilir.

Taslağa kadar, genç bir oyun kurucu seçmenin esası hakkında epeyce gevezelik oldu. En son Minnesota, ikisi de hala şehirde olmayan Kellen Mond ve Nate Stanley’i seçerek konumunu güçlendirmeye çalıştı.

Serbest oyuncu sularına girerken, QB odasına göz kulak olmalıyız. 35 yaşında (Ağustos’ta), Cousins ​​daha da gençleşmiyor. Hücumda yetkin bir şekilde yönetebilecek birine sahip olmak, sezon dışında Vikingleri geliştirmenin gözden kaçan ama daha az önemli olmayan bir parçasıdır.

Kıdemli Yedekleme QB Seçenekleri

1) Nick Mullens, 27
2022’de 1,252 Milyon Dolarlık Sınır Hiti

Vikingler için 3 Kıdemli Yedek QB Seçeneği
1 Ocak 2023; Green Bay, Wisconsin, ABD; Minnesota Vikings oyun kurucusu Nick Mullens (12), Lambeau Field’da Green Bay Packers’a karşı dördüncü çeyrekte Alexander Mattison’a (2) geri koşarak futbolu devretti. Zorunlu Kredi: Jeff Hanisch-USA TODAY Sports

Kwesi Adofo-Mensah, Mullens’ı 2022 sezonu başlamadan önce Raiders’tan devraldı. O zamanlar, Adofo-Mensah’a yapılan övgüler açık ve belirleyiciydi: Birinci sınıf GM, olumlu bir QB2 getirerek bilgelik gösterdi.

2022 sezonuyla ilgili hiçbir şey bu coşkuyu azaltmamalı. Mullens harika bir QB2, Josh Frey’in Cousins ​​gün batımına yelken açma zamanının geldiğine karar verdiğinde başlangıç ​​rolünü izleyecek biri olarak tanımladığı biri.

Muhtemelen, Mullens önceki sözleşmesinde bir yükseltme arayacak. NFL kariyerinde 4.47 milyon dolar kazandı, bu Minnesota’nın başlangıcına kıyasla çok az. Kariyer kazancını ikiye veya üçe katlayabilen orta ölçekli bir anlaşmayı güvence altına almak, Bay Mullens’in oyunu olabilir.

Geçen sezon 54 snap’te Mullens paslarının %84’ünü 1 TD ve 1 INT atarak tamamladı.

2)Marcus Mariota, 29
2022’de 4,25 Milyon Dolarlık Üst Sınır Hiti

Başka Bir QB, Ücretsiz Ajansı Vurdu
4 Aralık 2022; Atlanta, Georgia, ABD; Atlanta Falcons oyun kurucusu Marcus Mariota (1), Mercedes-Benz Stadyumu’nda ilk çeyrekte Pittsburgh Steelers’a karşı atış yapıyor. Zorunlu Kredi: Brett Davis-USA TODAY Sports

Haftanın başlarında Josh Frey, Mariota’nın piyasaya sürülmesini ve Minnesota’daki potansiyel uyumu tartıştı. İtirazı görmek zor değil.

Eski bir 2. genel seçim olan Mariota’nın her zaman bir ton yeteneği olmuştur. Belki de en etkileyici istatistiksel sezonu, paslarının %60’ından fazlasını tamamladığı, 3400 yarddan fazla attığı ve 26/9 TD-INT oranına sahip olduğu 2016’da geri döndü. Ayrıca yere 349 hücum sahası ve bir çift tank avcısı ekledi.

Daha yakın zamanlarda Mariota, Minnesota’dan çok daha az yeteneğe sahip bir takım olan Falcons için mücadele etti. Bununla birlikte, 2022’de onlar için 13 maça çıktı. Harika bir atletizm, tonlarca başlama deneyimi ve biraz gençliğe sahip bir QB2 eklemek çok mantıklı.

En büyük endişe, elbette, fiyattır. Vikinglerin 2023’teki limitlerinin birkaç milyonunu QB2’ye harcayabileceklerini tasavvur etmek zor. Mariota çok pahalı olabilir.

3) Andy Dalton, 35
2022’de 3 Milyon Dolarlık Limit Hiti

Cevaplanan Sorular: Pazar Gününün Dönüm Noktası, Challenge Bayrağı, Sırada Cine Var mı?
2 Ekim 2022; Londra, Birleşik Krallık; Minnesota Vikings oyun kurucusu Kirk Cousins ​​(8), New Orleans Saints oyun kurucusu Andy Dalton ile konuşuyor. Zorunlu Kredi: Kirby Lee-USA TODAY Sports.

Mariota’ya benzer şekilde, Dalton’un da tonlarca başlangıç ​​deneyimi var. Belki daha da etkileyici olan, bazı oldukça güçlü gelişmiş sayılara sahip olmasıdır. 2022’de Dalton, PFF sıralamasında Kirk Cousins’in birkaç sıra önünde 7. en iyi QB olarak geldi. Mariota 28. sırada, Derek Carr ve Russell Wilson arasındaydı.

Dalton’la sözleşme imzalama kararı, Cousins’ten sonraki hayatı planlamak yerine, önümüzdeki bir veya iki sezon boyunca güçlü yedek QB oyunuyla ilgili olacaktır. 35 yaşındaki Dalton, Cousins’ten daha yaşlı, bu nedenle 8 numara bittiğinde hiçbir şekilde takımın uzun vadeli çözümü olmayacak.

Bunun yerine, Dalton, (muhtemelen) marş için iyi bir kaynak olurken, QB odasının zeminini stabilize ederdi. 12 yıllık emektar, Bengals, Bears, Cowboys ve Saints için oynadı. Tüm bu deneyimden yararlanabilmek – kariyerinde 162 start aldı – herhangi bir başlangıç ​​yapan için faydalı olacaktır.

2020-22’den Dalton, 5 milyon doları aşan bir sınıra sahip olmadı.

Editörün Notu: Bilgiler Profesyonel Futbol Referansı, Spotrac, PFFVe Kapak Üzeri bu parça ile yardımcı oldu.

Bugünün Olayları Erken NFL Sezon Dışı Gizemlerinden Birini Çözecek


Kaynak : https://purpleptsd.com/2023/vikings/free-agency/3-veteran-backup-qb/

Yorum yapın

SMM Panel PDF Kitap indir