Vikingler Durum Savunması 13. Haftada MuhteşemdiVikingler Durum Savunması 13. Haftada Muhteşemdi
4 Aralık 2022; Minneapolis, Minnesota, ABD; Minnesota Vikings güvenliği Camryn Bynum (24), US Bank Stadyumu’nda New York Jets’e karşı oynanan maçın ardından tepki gösteriyor. Zorunlu Kredi: Jeffrey Becker-USA TODAY Sports

Minnesota Vikings savunması bir kez daha 360 yarda pas hücumundan vazgeçtikten ve art arda dördüncü hafta 400 yarddan fazla toplam hücuma izin verdikten sonra bu garip bir ceza olabilir, ancak Vikingler Pazar günü savunmaları olmasaydı kazanamazdı.

2022 Minnesota Vikings’in teması gibi görünüyor, kendilerini sürekli olarak zor durumlara soktular, ancak Vikinglerin durumsal savunması New York Jets’e karşı defalarca muhteşemdi.

Kırmızı Bölge Savunması

Greg Zuerlein, Pazar günü Minnesota’ya karşı bu sezon bir Vikings rakibi tarafından yapılan üçüncü 60 yarda da dahil olmak üzere beş şut attı. İlk yarının sonundaki bu 60 yarda dışında, diğer dört girişim, Vikings savunmasının kırmızı bölgede sıkılaşmasının bir sonucu olarak geldi.

Öğleden sonra boyunca, Jetler altı kez Vikinglerin kırmızı bölgesine girdi. Bu altı sürücüde yalnızca 19 puan, sürücü başına ortalama 3,17 puan başardılar. Ayrıca bu altı sürücüde yalnızca bir gol attılar, tank avcısı yüzdesi yalnızca %16,7’ydi. San Francisco 49ers NFL’de 16. sırada kırmızı bölge TD yüzdesi açısından, kırmızı bölge sürüşlerinin %53,66’sında gol atıyor.

Basitçe söylemek gerekirse, Jetler kırmızı bölgeye girdikten sonra Vikinglerin savunması elitti. Aslında, bazen Jetleri daha hızlı durdurmak için olabildiğince çabuk kırmızı bölgeye girmelerine izin veriyorlardı. Bu muhtemelen gerçekte durum böyle değildi, ama yine de komik bir düşünce süreci.

Bu, Vikinglerin aslında bu sezon mücadele ettiği bir alan. Bu sene ligde 20. sıradayız.. Rakibin kırmızı bölge sürücülerinin %56,76’sında tank avcılarına izin veriyorlar. Yine de, bu mücadelelerin çoğu yolda yaşanıyor, çünkü Minnesota tank avcılarına, deplasmanda %71,43’e kıyasla, kendi sahasında rakibin kırmızı bölge sürüşlerinin yalnızca %47,83’üne izin veriyor.

Üçüncü Düşüşler

Aynı şekilde Minnesota, üçüncü düşüş geldiğinde sürekli olarak Jets’in sürüşlerini sonlandırdı. New York Jets, 16 üçüncü düşürme girişiminden sadece 3’ünü dönüştürdü. Ayrıca beş kez dördüncü sırada gittiler ve sadece iki kez dönüştüler. Sonuç olarak, Minnesota’nın savunması Jets hücumunu üçüncü düşüşte durdurduysa, 16 seferin 11’inde sahadan çıktılar.

Öte yandan, Vikingler hücumu, 18 üçüncü düşüşünün 9’unu dönüştürdü ve ayrıca yol boyunca dördüncü bir aşağı dönüşüm yaşadı. Bir takım geç düşüşlerde rakiplerinden iki kat daha sık dönüş yaparsa, o oyunu kaybedecekleri çok az zaman vardır.

Genel olarak, Minnesota’nın savunması, özellikle ikincildeki başlangıç ​​oyuncularını kaçırmaya devam ettikleri için ligdeki en tutarsız gruplardan biri olabilir. Bununla birlikte, Vikings hayranları, bu grubun NFL’deki daha fazla kavrama biriminden biri olmaya devam etmesi gerçeğiyle teselli bulmalıdır. Bu başarının, Vikingler bu sezon playofflara çıktıktan sonra tercüme edilip edilemeyeceğini göreceğiz.

Vikings Hayranlarının 15. Hafta İçin Planlarını Değiştirmeleri Gerekecek

Josh Frey, The College of Idaho’dan Yaratıcı Yazarlık alanında lisans derecesi ile 2020 Sınıfı mezunudur. Ayrıca Tarih, İnsan Biyolojisi ve Gazetecilik alanlarında yan dal kazandı. Josh, NFL hakkında yazmadığı zamanlarda maraton antrenmanlarından, video oyunları oynamaktan veya Milwaukee Brewers and Bucks’ı desteklemekten hoşlanır. Görüşlerinden daha fazlası için Twitter hesabına göz atın: @Freyed_Chicken.
Kaynak : https://purpleptsd.com/2022/vikings/analysis/the-vikings-situational-defense/

Yorum yapın

SMM Panel PDF Kitap indir