Vikingler, Devlere Kaybettiklerinde Daha Fazla NFL Tarihi Yazdı1 Oyun Donatell'in Kaderini Belirlemeli mi?
24 Aralık 2022; Minneapolis, Minnesota, ABD; Minnesota Vikings savunma koordinatörü Ed Donatell. Zorunlu Kredi: Matt Krohn-USA TODAY Sports.

2022 NFL sezonu boyunca Minnesota Vikings bir şeyi açıklığa kavuşturdu: Tarih konusunda bir hünerleri vardı. İster NFL tarihindeki en büyük geri dönüşü yapıyor, ister Justin Jefferson kitaptaki hemen hemen her rekoru kırıyor olsun, 2022 Vikings benzeri görülmemiş birçok kriteri karşıladı. Pazar günü Vikingler, New York Giants’a karşı Wild Card mağlubiyetlerinde daha fazla NFL tarihi yazdı.

Ancak bu sefer yaptıkları tarihin hiçbiri iyi sayılamaz.

Bunun yerine, bu sezon NFL’deki en kötü birimlerden biri olan Vikings savunması. bu hafta sonu hücum için işleri inanılmaz derecede zorlaştırdı. Bu Vikingler, göre istatistiksperform.com, Super Bowl döneminde paslarının en az %80’ini tamamlamasına, sıfır top kaybı yapmasına ve sıfır çuvala izin vermesine rağmen maç kaybeden ilk takım oldu. Bundan önce hem normal sezonda hem de playofflarda takımlar 47-0’dı. Bu takımlar artık 47-1.

“Sıfır çuval” istatistiğinin tüm hikayeyi anlatması gerekmez. Kirk Cousins, Pazar günü geri dönüşlerinin neredeyse yarısında baskı gördü, ancak bazı hızlı kararlar, gün boyunca feci bir çuvaldan kaçınmasına izin verdi. Oyunun son hücum oyununa ilişkin kararı hakkında ne söylerseniz söyleyin, ancak Vikingler bu oyunu yalnızca ve hatta büyük ölçüde bu oyun nedeniyle kaybetmedi.

Vikings 2023 Sezon Dışı Olabilir
15 Ocak 2023; Minneapolis, Minnesota, ABD; Minnesota Vikings oyun kurucusu Kirk Cousins ​​(8), US Bank Stadyumu’nda New York Giants’a karşı bir joker kart oyunundan önce sahaya koşuyor. Zorunlu Kredi: Matt Krohn-USA TODAY Sports.

Bunun yerine Vikingler, gün boyunca Giants hücumunu kontrol altına alamadıkları için kaybetti. Daniel Jones, neredeyse her istediğini, istediği zaman elde etti. Bu, bu oyun sırasında kendi NFL rekorunu kırmasına izin verdi.

Jones, 2019 NFL Taslağının altıncı genel seçimi kariyeri boyunca maç başına ortalama 214,9 pas yardası alan NFL tarihinde, bir playoff maçında 300’den fazla pas yardası, 2’den fazla pas TD’si ve 70’den fazla acele yardası kaydeden ilk QB oldu. Bir savunma böyle sayılardan vazgeçerse, her durumda kazanmak zor olacaktır.

Genel olarak, Vikings sezonunun bu son maçı, Minnesota’nın savunma personelini yenileme ve bu sezon dışında plan yapma ihtiyacını yeniden vurguluyor. Sezon ilerledikçe çok fazla tahmin edilebilir hale geldiler ve bu, takımların sürekli olarak üzerlerine nasıl yarda yığdıklarını gösterdi.

Vikingler, Devlere Kaybettiklerinde Daha Fazla NFL Tarihi Yazdı
8 Ocak 2023; Şikago, İllinois, ABD; Minnesota Vikings köşe bağı Patrick Peterson (7), ikinci çeyrekte Soldier Field’da Chicago Bears’a karşı yaptığı müdahaleyi kutluyor. Zorunlu Kredi: Daniel Bartel-USA TODAY Sports

Minnesota, Pazar günü Giants’a toplam 431 yarda vererek, NFL tarihinde bir maçta en az 10 kez (normal sezon ve playofflar birlikte) 400+ yarda pes eden 11. takım oldu. Stathead.

Ayrıca NFL tarihinde bu tür en az 10 maç oynayan ve bu maçlarda hala en az .500’lük bir rekorla bitiren dördüncü takım. Diğer üçü ise şu şekilde:

  • 2011 Green Bay Packers (10-2, QB’de Aaron Rodgers ile)
  • 2012 New Orleans Saints (6-6, QB’de Drew Brees ile)
  • 2018 Kansas City Chiefs (6-5, QB’de Patrick Mahomes ile)

2012 Saints play-off’ları kazanamadı ve 2011 Packers ve 2018 Chiefs’in her biri, savunmalarının son bir kez 400’den fazla yarda izin verdiği oyunlarda sekti.

Vikingler, Devlere Kaybettiklerinde Daha Fazla NFL Tarihi Yazdı
15 Ocak 2023; Minneapolis, Minnesota, ABD; Minnesota Vikings sıkı sonu TJ Hockenson (87), US Bank Stadyumu’nda New York Giants’a karşı bir joker kart oyununu kaybettikten sonra sahada yürüyor. Zorunlu Kredi: Matt Krohn-USA TODAY Sports

Kısacası, Vikingler topun savunma tarafında kazanan bir formül oynamadı ve yılın büyük bölümünde kendini gösterdi. Bunun yerine, onları oyunlarda tutmak için hücumlarına güvendiler ve çoğunlukla işe yaradı. Yani, kendilerini uzak tutmaya yetecek kadar ayarlamalar yapan bir Wink Martindale savunmasıyla karşı karşıya gelene kadar.

Offseason sırasında savunmanın ne tür değişikliklere uğradığını göreceğiz, ancak Vikingler ne ile rekabetçi kalmak istiyorsa 2023’te acımasız bir programa benziyortopun o tarafında işleri ciddi bir şekilde sallamaları gerekecek.

Vikingler, Devlere Kaybettiklerinde Daha Fazla NFL Tarihi Yazdı” style=”position: absolute;top: 0;left: 0;width: 100%;height: 100%;-o-object-fit: cover;object-fit: cover;”/>

Josh Frey, The College of Idaho’dan Yaratıcı Yazarlık alanında lisans derecesi ile 2020 Sınıfı mezunudur. Ayrıca Tarih, İnsan Biyolojisi ve Gazetecilik alanlarında yan dal kazandı. Josh, NFL hakkında yazmadığı zamanlarda maraton antrenmanlarından, video oyunları oynamaktan veya Milwaukee Brewers and Bucks’ı desteklemekten hoşlanır. Görüşlerinden daha fazlası için Twitter hesabına göz atın: @Freyed_Chicken.
Kaynak : https://vikingsterritory.com/2023/top_news/vikings-more-nfl-history

Yorum yapın

SMM Panel PDF Kitap indir