Vikingler Chicago’daki Savunmalarından Bir Şey Öğrenebilir mi?Vikingler Chicago'daki Savunmalarından Bir Şey Öğrenebilir mi?
8 Ocak 2023; Şikago, İllinois, ABD; Chicago Bears geri koşuyor Khalil Herbert (24), Soldier Field’da ikinci yarıda Minnesota Vikings’in defans oyuncusu Khyiris Tonga’ya (95) karşı koşuyor. Zorunlu Kredi: Matt Marton-USA TODAY Sports

Minnesota Vikings kendilerini sahada olma arzusu olmayan bir rakibe karşı 18. Hafta maçında buldu. Bu, Chicago Bears için 2022’deki çoğu maçta muhtemelen doğruydu, ancak son maçlarında daha bariz olamazdı. İşi Minnesota yürütürken, yarışmadan çıkarılacak gerçekten bir şey var mı?

Bu sezonun ikinci yarısında beş hafta boyunca Ed Donatell’in savunması, rakip hücumların kolaylıkla 400 yarda yükselmesine izin verdi. Onları NFL savunma sıralamalarının sıkıntılarına soktu ve alay konusu gibi görünen zaten şüpheli bir birime sahipti. Minnesota’nın bu sezon savunmasını bir arama kartı olarak görebileceği bir nokta asla olmadı, ancak umut her zaman daha iyisiydi.

Vikingler Chicago’daki Savunmalarından Bir Şey Öğrenebilir mi?

Minnesota, Green Bay’den 17. Haftada bir sarhoşluk sırasında Lambeau Field’da utandıktan sonra, gemiyi düzeltmek için talihsiz Bears’a saldırdı. Chicago, genel olarak bir numaralı seçim için oyundaydı ve Houston Texans’ın beceriksizliği sayesinde bunu yaptı. Justin Fields merkezde değildi ve Chicago savunması temelde revirden kalan kişiydi.

Vikingler Her Şeyi Öğrenebilir mi?
24 Aralık 2022; Minneapolis, Minnesota, ABD; Minnesota Vikings savunma koordinatörü Ed Donatell. Zorunlu Kredi: Matt Krohn-USA TODAY Sports.

Donatell’in grubu, Nathan Peterman ve Tim Boyle’a karşı yapmaları gerekeni yaptı. Duke Shelley kariyerindeki ilk müdahalesini netleştirirken Patrick Peterson bir kol punt’u seçti. Patrick Jones, günün tek Minnesota çuvalı için eve geldi ve ayrıca bir çift mağlubiyet mücadelesi ekledi. Çok işçi benzeri bir performanstı, ama tam olarak beklenmesi gereken buydu.

Şimdi, üç hafta içinde ikinci kez New York Giants ile karşılaşan Minnesota’nın vites değiştirmesi gerekecek. Brian Daboll’un takımı topla ezici bir güç olmasa da, Daniel Jones ve Saquon Barkley, Brian Daboll’dan biraz daha yetenekli. herhangi bir şey Ayılar Pazar günü gösterdi. Vikingler, iki takım en son karşı karşıya geldiklerinde New York’un arkasında negatife yaklaşık 100 yarda vardı. Bu yarışmada toplam 445 yarda izin verdiler ve 319 havadan geldi.

Vikingler Chicago'daki Savunmalarından Bir Şey Öğrenebilir mi?
1 Ocak 2023; Doğu Rutherford, New Jersey, ABD; New York Giants baş antrenörü Brian Daboll, oyun kurucu Daniel Jones’u selamlıyor. Zorunlu Kredi: Vincent Carchietta-USA TODAY Sports.

Muhtemelen zaten sezon dışı planlarına odaklanmış olan yedeklerle karşı karşıya kalan Minnesota, Bears’a karşı pek bir sınav görmedi. Kevin O’Connell ilk beş oyuncularının birçoğunda oynadı, ancak onlar aynı zamanda US Bank Stadyumu’nda çok daha anlamlı bir maça hazır olma hareketlerini de yaşıyorlardı. Vikinglerin işi halletmesi ve bölünmüş bir yol galibiyeti alması kesinlikle olumlu olsa da, Pazar günü Bears kasetinden çok az şey onlara yardımcı olacaktır.

Bir şey varsa, Donatell ve grubu ivme biçiminde tutarlılığı vaaz ediyor olmalı. Peterson, Pro Bowl oylamasına layık olmasa bile normal sezonunu iyi bir notla bitirdi. Shelley güzel koşusunu bir araya girerek kapattı ve ikinci tur, arka yarısında yıldız güvenliği Harrison Smith olmadan kazanmak için yeterince iyi performans gösterdi.

Chandler'a yaklaşıyor
24 Aralık 2022; Minneapolis, Minnesota, ABD; Minnesota Vikings köşe bağı Patrick Peterson (7) ve New York Giants baş antrenörü Brian Daboll. Zorunlu Kredi: Matt Krohn-USA TODAY Sports.

Belki de devrilmeye hazır bir Bears takımına karşı ilk beşte oynamak için pek bir sebep yoktu. Belki de Vikinglerin şematik bir bakış açısından Devlere karşı eğilimlerine dair tahminde bulunabilecekleri hiçbir şey olmayacak. Kutu skoruna rakamlar koydular.

Bu sezon, Vikingler hücumu nadiren gündeme geldi, ancak yine savunmanın nasıl ayağa kalkacağı önemli olacak.


Az Bilinen CB, Vikingler İçin Serveti Temsil Eder

Ted Schwerzler, Minnesota Twins ve Minnesota Vikings ile ilgili her şeye odaklanan Twin Cities’den bir blog yazarıdır. O aktif twitter ve haftalık olarak yazıyor İkizler Günlük. Eski bir kolej atleti ve hevesli bir spor hayranı olarak, profesyonel takımlarımızı tutkuyla takip etmek her zaman çok doğal bir çıkış yolu gibi göründü.
Kaynak : https://vikingsterritory.com/2023/general-news/can-vikings-learn-anything

Yorum yapın

SMM Panel PDF Kitap indir