Vikingler Bir Yardımcı Antrenörü Daha Kaybetti
Minnesota Vikings, hafta başında Greg Manusky ile yollarını ayırmasının ardından bu sezon kadrosundan beş koçu kaybetmişti. Şimdi, Perşembe sabahı itibariyle, Vikingler Sam Siefkes’te bir yardımcı antrenör daha kaybettiği için sayı altıya kadar çıkabilir.

Vikingler Bir Yardımcı Antrenörü Daha Kaybetti
Yardımcı Linebackers koçu Sam Siefkes. Vikings.com’un izniyle görüntü

NFL Network’ten Tom Pelissero tarafından bildirildiği üzere, Vikings LBs yardımcı koçu, yeni baş antrenör Jonathan Gannon altında Arizona Cardinals’a katılacak.

Arizona’da baş antrenörlük görevini üstlenmeden önce Gannon, Philadelphia Eagles’ın savunma koordinatörüydü ve Philly’nin geçen sezon Super Bowl’a katılmasına yardımcı olan güçlü bir savunmaya liderlik ediyordu. Sonrasında, Arizona’da baş koçluk pozisyonu için baş aday oldu ve işi aldı.

Bundan önce bile, Gannon 2014-17 sezonlarını Minnesota Vikings ile defans koçu yardımcısı olarak geçirmişti. Pelissero’nun tweet’inde bahsettiği “Minnesota bağlantısı” budur.

Vikingler Bir Yardımcı Antrenörü Daha Kaybetti
Arizona Cardinals baş antrenörü Jonathan Gannon, 22 Şubat 2023’te Tempe’deki Cardinals tesisinde basına konuşurken. Nfl Arizona Cardinals Savunma Koordinatörü Nick Rallis Tanıtıldı

Siefkes, 2021 sezonundan önce savunma koçu yardımcısı olarak sözleşme imzaladıktan sonra Vikingler ile iki sezon geçirdi, yani Mike Zimmer ekibinden Kevin O’Connell ekibine geçen birkaç kişiden biriydi. Vikings’e katılmadan önce Siefkes, 2018-2020 yılları arasında Wofford College’da savunma koordinatörü ve iç savunma oyuncusu koçuydu.

Eski Vikings asistanı, kadrosunda birden fazla yetenekli defans oyuncusu bulunan bir Arizona Cardinals takımına katıldı. Zaven Collins ve Isaiah Simmons, NFL’deki en yetenekli ikililerden biri ve kadroda Siefkes ile büyümeye devam etmeleri gerekiyor. Bu arada Vikingler, kendi koçluk kadrosunda onun yerine geçecek başka bir koç aramaya bırakılır.

Dalvin Tomlinson'ın Sözleşme Durumundan Yeni Detaylar Ortaya Çıkıyor

Josh Frey, The College of Idaho’dan Yaratıcı Yazarlık alanında lisans derecesi ile 2020 Sınıfı mezunudur. Ayrıca Tarih, İnsan Biyolojisi ve Gazetecilik alanlarında yan dal kazandı. Josh, NFL hakkında yazmadığı zamanlarda maraton antrenmanlarından, video oyunları oynamaktan veya Milwaukee Brewers and Bucks’ı desteklemekten hoşlanır. Görüşlerinden daha fazlası için Twitter hesabına göz atın: @Freyed_Chicken.
Kaynak : https://purpleptsd.com/2023/vikings/top_news/vikings-assistant-coach/

Yorum yapın

SMM Panel PDF Kitap indir