Vikingler 5 Yıl Sonra Kuzeyi Nasıl Kazandı?Vikingler 5 Yıl Sonra Kuzeyi Nasıl Kazandı?
17 Aralık 2022; Minneapolis, Minnesota, ABD; Minnesota Vikings geniş alıcı Justin Jefferson (18), US Bank Stadyumu’ndaki maçın ardından Indianapolis Colts’a karşı galibiyetini kutluyor. Galibiyetle Minnesota Vikings, NFC North’u perçinledi. Zorunlu Kredi: Matt Krohn-USA TODAY Sports

2017 sezonunun 15. Haftasında Minnesota Vikings, Bengals’a karşı 34-7’lik bir galibiyetin ardından Kuzey’i kazandı. 1828 gün sonra Vikingler, Colts’a karşı 39-36 galibiyetle Kuzey’i kazandı. İşin garibi, bu oyunlar arasında tam olarak 5 yıl var (ikisi de 17 Aralık’taydı). Burada amaç, takımın bu yıl – en azından şimdi değil – bölümü nasıl kazandığını analiz etmek değil, Minnesota’daki Kirk Cousins ​​dönemindeki 5 yılda olan her şeyi hatırlamak.

2017

Vikingler 5 Yıl Sonra Kuzeyi Nasıl Kazandı?
Vikings WR Stefon Diggs, geçen sezon Chicago’da oynanan bir maçta top için sahaya çıkıyor. (Fotoğraf: Andy Kenutis)

Bu, gerçekten düşünürseniz, asla yaşanmaması gereken bir sezon. 1. Haftada Sam Bradford dizini incittikten sonra Case Keenum’da yedek bir kalfayla oynamak zorunda kaldı, Dalvin Cook ACL’sini yırttığında iki yedek geri koşu ve Pat Shurmur’da yeni bir hücum koordinatörü.

Ama bir şekilde Shurmur etkili bir hücum tasarladı, Keenum hayatının en iyi sezonunu geçirdi, Diggs ve Thielen ligdeki en iyi geniş alıcı tandemi olduklarını kanıtladılar ve McKinnon ve Murray futbolu yönetirken çok iyi bir iş çıkardılar. NFL tarihindeki en iyi savunmalardan birinin arkasındaki tüm bunlar, takımın 13 galibiyetlik bir sezon geçirmesine yardımcı oldu ve Vikingler, 3 sezonda ikinci kez Kuzey’i kazandı.

2018

Vikingler 5 Yıl Sonra Kuzeyi Nasıl Kazandı?

2018 sezonu, Minnesota’da Cousins ​​döneminin başlangıcıve imzaladığında, herkes onun Vikinglerin ilk Super Bowl’larını kazanmaları için eksik parça olduğunu düşündü. Ancak, bu takımın başına neredeyse her zaman olduğu gibi, Murphy Yasası yürürlüğe girdi. Bilmeyenler için bu yasa, ters gidebilecek her şeyin ters ve olabilecek en kötü şekilde gideceğini belirtir.

Sezon başlamadan önce Vikingler, aniden vefat eden hücum hattı koçu Tony Sparano’yu trajik bir şekilde kaybetti. Kaybı, Sparano’nun önemli bir yardımcısı ve yakın arkadaşı olduğu Zimmer’e ve takıma zarar verdi. Pat Shurmur, New York Giants’ın baş antrenörü olmak için ayrıldı ve John DeFilippo, son şampiyon Eagles’tan OC olarak onun yerine geldi. DeFilippo ve Zimmer’in aynı fikirde olmadıklarını ve çok kötü bir işten sonra eski sezon ortasında kovulduklarını söylemek doğru olur.

Savunma, beklenen bir şekilde geri adım attı ve takımı playofflara taşıyamadı. Cook, sadece 11 maçta oynayarak başka bir sakatlık geçirdi. 2017’de iyi bir yılın ardından, şut atan Kai Forbath, eğitim kampı savaşını, Packers’a karşı 2. Haftada 3 saha golü kaçırdıktan sonra elenen 5. tur çaylak Daniel Carlson’a kaybetti.

Böylece, 2017’de 13-3’e gidip Cousins’e yapbozun son parçası olmasını umarak 84 milyon dolar ödedikten sonra, tüm takım dağıldı ve Vikingler 8-7-1’lik bir rekorla maçı kaçırdı ve play-off’ları kaçırdı. tamamen ve Mitchell Trubisky liderliğindeki Bears’ın bölümü kazanmasını izlemek.

Ama yine de 2018’deki tüm kötü haberler değildi. Hem Thielen hem de Diggs, 2000 yılında Randy Moss ve Cris Carter’dan bu yana bunu yapan ilk Viking ikilisi olarak 1000 yarda karşılama sınırını geçtiler. Ayrıca, John DeFilippo’nun kovulmasıyla Kevin Stefanski geçici OC’ye terfi etti ve de olacaktı. gelecek sezon facto koordinatörü.

2019

Vikingler 5 Yıl Sonra Kuzeyi Nasıl Kazandı?

Vikingler bölümü kazanamasa da 2019’da 2017’ye göre daha dengeli bir takımla play-off’lara geri döndüler. Savunma, 2017’deki baskın birim değildi ama yine de oldukça etkiliydi ve ilk 15’teydi. yarda, paket servislerde 4., çuvallarda 5., kaçırılan müdahalelerde 2. (önde gelen Patriots’un arkasında biri) ve RedZone savunmasında 2.

Daha önce sadece savunmayı tamamlamak için orada olan hücum, Kevin Stefanski altında büyük bir gelişme gösterdi, en iyi 6. hücum atağı, izin verilen çuvallarda 6., 3. aşağı dönüşümlerde 9. ve RedZone hücumunda 10. sırada.

2019 sezonu, organizasyon için açıkça doğru yönde atılmış bir adımdı ve hem Mike Zimmer hem de Rick Spielman sözleşme uzatmaları aldı sezondan sonra. Sorun, yine bir hücum koordinatörünün, Stefanski’nin Cleveland Browns’a gitmesiyle birlikte baş antrenör olmak için takımdan ayrılmasıydı.

2020

Vikingler 5 Yıl Sonra Kuzeyi Nasıl Kazandı?
Fotoğraf vikings.com’un izniyle kullanılmıştır.

2019’da sadece play-off’lara gitmeyi değil, aynı zamanda Azizleri büyük bir şekilde yenmeyi başardıktan sonra umutlar artarken, bazı endişeler de vardı. Daha önce de belirtildiği gibi Stefanski, Cleveland’a gitti ve 2019’da asistan/danışman olan Gary Kubiak’ı, Zimmer’in HC olduğu 7 yılda 7. hücum koordinatörü yaptı.

Sezonun hemen ardından Stefon Diggs’in takas istediği haberi çıktı ve Spielman onu Buffalo’ya gönderdi. Daha sonra, LSU’dan bir ton rekor kıracak “yalnızca yuva” geniş bir alıcı olan Justin Jefferson’da seçimi kullandı.

Korner grubu, Xavier Rhodes ve Trae Waynes’in yerine Jeff Gladney ve Cam Dantzler ile tamamen farklıydı. Harika bir 2019’un ardından büyük bir geri adım atan Anthony Harris ile birlikte iki çaylak köşe bağına sahip olmak savunmaya zarar verdi. Run stoper olarak Linval Joseph’in yerini alması için imzalanan Michael Pierce, COVID nedeniyle oturdu.

Ve muhtemelen 2020’deki en büyük kayıp, bir boyun yaralanmasından sonra tüm sezon boyunca Hunter’ı kaçırmaktı. Yannick Ngakoue, Hunter ile bir ikili oluşturmaya geldi, ancak onsuz pek bir şey yapamadı ve sezon ortasında takas edildi. Yani, Hunter ve Ngakoue olmadığında, geçiş telaşı temelde yoktu, bu da çaylak CB’leri daha da fazla açığa çıkardı.

Arka arkaya 9 mağlubiyetli sezonların ilki olacak olan umut ışığı, Justin Jefferson’ı seçmekti. İlk iki maçta oynamadan çaylak karşılama sahası rekorunu kırdı ve maç başına 100.0 yarda ile lige liderlik etti. Titanlara karşı 7 yakalama, 175 yarda ve 1 tank avcısı oyununu kim unutabilir?

2021

Vikingler 5 Yıl Sonra Kuzeyi Nasıl Kazandı?
14 Kasım 2021; Inglewood, Kaliforniya, ABD; Minnesota Vikings baş antrenörü Mike Zimmer, SoFi Stadyumu’nda Los Angeles Chargers’a karşı oynanan maçtan önce oyuncular ısınırken izliyor. Zorunlu Kredi: Jayne Kamin-Oncea-USA TODAY Sports

Mike Zimmer’ın baş antrenör olduğu geçen sezonda, takım 2020’de yaşadıkları sorunların aynısını ve 4. çeyrekte (merhaba Steelers maçı) öne geçme becerisini gösterdi. Yıl, Gary Kubiak’ın emekli olması ve oğlu Klint Kubiak’ı 8 yılda sezona başlayacak 8. farklı OK yapmasıyla başladı. Bu aynı zamanda, Adam Zimmer ve Klint Kubiak’ın koordinatör (Zimmer’in durumunda, eş koordinatör) olduğu, Zimmer döneminde Minnesota’da hüküm süren adam kayırmacılığı da gösterdi.

Hücum tahmin edilebilirdi ve maçlar sırasında uyum sağlayamadı. Savunma burun kanamasını durduramadı. Alt 5’lik bir savunma ve bazı kategorilerde bir şekilde ilk 15’e giren bir hücumla bile, takım 8 maç kazanmayı başardı. Bir play-off rıhtımını perçinlemek için yeterli değildi, ama bence takımın geçen sezon nasıl oynadığı konusunda çok şey vardı.

Steelers, Cowboys’a karşı oynanan maçlar ve Lions’a karşı mağlubiyet, sezonun nasıl geçtiğinin bir örneğiydi. Zimmer’ın şüpheli kararları, büyük farkları ortadan kaldırması ve oyunları gerektiğinde yapmaması 2021 sezonunun temelini oluşturuyordu. Ancak sezonun en kötü maçı Green Bay’de Packers’a karşı oynanan maçtı.

Sezon temelde sona ermiş ve Kirk Cousins ​​COVID nedeniyle yokken Zimmer, herkesin takımın geleceği olmadığını bildiği Sean Mannion’u veya 3. tur çaylak Kellen Mond’u başlatma seçeneğine sahipti, sadece nasıl olduğunu değerlendirmek için olsa bile yıl boyunca çok büyümüştü. Hatırlamayanlar için, Zimmer oyuna başlamak için Mannion ile gitti ve herhangi bir oyun yapamasa da Mond sadece birkaç sürüşte oynadı. Mond, takımın QB’yi seçtiğinde umduğu çözüm olmadı, ancak çaylak oyuncularla oynama inatçılığı, Zimmer görev süresinin tamamı için bir şeydi.

Sezonun ardından Zimmer ve Spielman kovuldu ve Minnesota’da yeni bir dönem başladı.

2022

Kwesi Adofo-Mensah ve Kevin O'Connell
Kwesi Adofo-Mensah ve Kevin O’Connell

Kwesi Adofo-Mensah’ın genel müdür olarak ve Kevin O’Connell’in baş antrenör olarak işe alınmasıyla sahiplik tamamen farklı bir yöne gitti. Adofo-Mensah, karar verme söz konusu olduğunda Wall Street’teki benzersiz geçmişini kendi avantajına kullanan, sahip olabileceğiniz kadar analitik bir kişidir. Ve HC için, oyuncuların “korkuya dayalı bir kültür” dediği şeyden, oyuncuları güçlendirmenin NFL’de başarıya ulaşmanın en iyi yolu olduğuna inanan birine dönüştüler.

Koçluk kadrosu, Minnesota’da kalan tek teknik direktör WR koçu Keenan McCardell ile yenilendi. Eski Rams OC, OC Wes Phillips ve QB koçu Chris O’Hara da dahil olmak üzere Los Angeles’tan bazı arkadaşlarını onunla çalışması için getirdi. Savunmaya koçluk yapması için uzun süredir Vic Fangio’nun asistanı olan Ed Donatell’i bu planı Minnesota’ya getirmesi için getirdi (savunma hakkında fazla konuşmayacağım yoksa bu daha da uzun bir makale olacak).

Adofo-Mensah’ın ilk taslak sınıfının pek bir etkisi olmadı. Lewis Cine 4. Haftada bacağını kırdı, Andrew Booth bir süre sakatlandı, fırsat varken kötü oynadı ve tekrar sakatlandı, Asamoah iyi bir özel takım oyuncusu ve defansta biraz hırpalanıyor ve Akayleb Evans IR’de çoklu beyin sarsıntısı nedeniyle. Bu, gardiyan Ed Ingram’ı anlamlı şutlara sahip tek çaylak olarak bırakıyor, ancak onun yaptığından çok daha kötü oynayabilir, izin verilen baskılarda çok fazla lige liderlik edebilirsiniz.

Sahada, tek bir skorla gelen 10 galibiyet (yine de bu maçlarda 10-0), Eagles ve Cowboys’a karşı iki patlama ve Lions’a sinir bozucu bir mağlubiyetle her zaman güzel değildi. Ancak O’Connell’e baş antrenör olarak ilk yılında sadece 11 maç kazanmasıyla (ve artmaya devam ediyor) ve bölümün yanı sıra soyunma odasını nasıl tersine çevirdiği konusunda da çok fazla kredi vermeliyiz. Vikings’in YouTube kanalındaki maçlardan sonraki konuşmalara veya hemen hemen her oyuncunun röportajına bakarsanız, O’Connell için oynamayı ne kadar sevdikleri açıkça görülüyor.

Ligin en iyi takımlarından birine karşı deplasmanda 17 sayılık bir farkı silen Bills’e karşı galibiyetlerden ve NFL tarihindeki en büyük geri dönüş olarak da bilinen Kuzey takımına kazandıran maçtan bahsetmeden geçemeyeceğiz. 3. çeyreğin ortasına kadar 33-0 geride kaldıktan sonra 39-36.

Yine hoş değildi ama beş yıl sonra Vikingler bir kez daha Kuzey’i kazandı.

Colts, Vikings Nemesis'i 16. Haftada QB'de Tanıtacak


Kaynak : https://purpleptsd.com/2022/vikings/analysis/vikings-won-the-north-5-years/

Yorum yapın

SMM Panel PDF Kitap indir