Vikingler, 4 Yıldızlı Acemi Çifti İmzaladıVikingler, 4 Yıldızlı Acemi Çifti İmzaladı

27 Kasım 2021; Chestnut Hill, Massachusetts, ABD; Wake Forest Demon Deacons defans oyuncusu Luiji Vilain. Zorunlu Kredi: Bob DeChiara-USA TODAY Sports.

Sal hazırlıksız serbest oyuncu piyasası, çok fazla sermaye harcamadan kadroyu geliştirmek için iyi bir yoldur. Hazırlanmamış çaylaklar, draft seçimlerine mal olmaz, maaş sınırına göre çok pahalıya mal olmaz ve herhangi bir risk söz konusu değildir. Ya takımı kurarlar ve büyük bir bonus olurlar ya da kesilirler.

Tarihsel olarak, Minnesota Vikingleri, draft edilmemiş serbest oyuncular için iyi bir yerdi. Bazıları NFL’de süper yıldız olmaya devam etti.

John Randle

En iyisi şüphesiz John Randle’dı. Cılız savunma takımı birden fazla takım için denendi ve Vikingler onu imzaladı. John Randle, listeyi oluşturmak için bir numara kullandı. Vikingler ona en az 250 pound ağırlığında olması gerektiğini söylediler. 244 pound ağırlığında olduğu için sorunu kolayca açıklanabilir.

Tartı günü geldiğinde daha ağır olması için terinin altına demir bir zincir sakladı. İşe yaradı. Vikingler ile bir sözleşme imzaladı ve ligin en korkulan oyuncularından biri haline geldi.

Altı kez ilk kez oynayan All-Pro, 2010 yılında Onur Listesi’ne alındı. Randle, 1993’ten 2000’e kadar sekiz ardışık sezon da dahil olmak üzere dokuz kez Vikingleri çuvallarda yönetti ve hala tüm zamanların çuval listesinde 10. sırada.

Adam Thielen

Hikayesi iyi bilinir. Thielen, Minnesota, Detroit Lakes’de doğdu ve bir Vikings hayranı olarak büyüdü. Randy Moss en sevdiği oyuncuydu. Detroit Lakes Lisesi’ne gitti ve daha sonra Minnesota Eyaletinde kolej futbolu oynadı. Bölüm II okulunda futbol oynamak için 500 Dolarlık bir burs aldı. Ancak, dört yıllık kariyeri boyunca okula 2.800’den fazla yarda ve 20 touchdown ile geri ödedi.

NFL biçerdöverinde test yapmadı, ancak kafaları çevirdiği bölgesel bir birleştirmeye katıldı. Thielen, Vikingler ile bir deneme daveti aldı ve bir sözleşme imzalayacak kadar başarılı oldu. Draft edilmeyen serbest oyuncu sakatlandı ve daha sonra antrenman kadrosuna alındı.

Dokuz yıl hızlı ileri, geniş alıcı, draft edilmemiş oyuncular arasında şimdiye kadarki en iyi kariyerlerden birine sahipti ve çocukluk hayalini gerçekleştirdi ve bir Minnesota Viking oldu. 900 alıcı yarda gölgede kaldığı ve iki kez çift haneli gol sayıları elde ettiği dört sezon geçirdi. İki kez Pro Bowler oldu ve sezonu sekiz sayıyla açan en çok ardışık 100 yarda oyunu için NFL rekorunu elinde tutuyor.

Vikingler bir sonraki Adam Thielen ve John Randle’ı bulmaya çalışırlar. Her yıl onlara bir şans vermek için yetenekli oyuncular bulmaya çalışıyorlar.

Zach McCloud

Vikingler, 4 Yıldızlı Acemi Çifti İmzaladı
20 Kasım 2021; Miami Bahçeleri, Florida, ABD; Miami Hurricanes savunma oyuncusu Zach McCloud. Zorunlu Kredi: Jasen Vinlove-USA TODAY Sports.

Miami Hurricane’in birden fazla takipçisi vardı ama sonunda Vikingler ile anlaştı. 250.000$’ı, draft edilmemiş bir çaylak için şimdiye kadarki en yüksek garantilerden biri.

McCloud, nadir bulunan altı yaşında bir kıdemlidir. Liseden mezun olan dört yıldızlı bir acemiydi, ülke sıralamasında 172. ve dış kaleciler arasında 11. sırada yer aldı. ESPN.

Florida yerlisi, Miami’nin teklifini, Alabama, Georgia ve Florida da dahil olmak üzere, gerçek bir birinci sınıf öğrencisi olarak 11 maça başladığı diğer birçokları yerine kabul etmeyi seçti. McCloud, 2021 sezonuna kadar Edge rusher’a geçene kadar topsuz defans oyuncusu oynadı ve işi beş buçuk çuvalla bitirdi. Genel olarak, McCloud üniversite kariyerinde 59 maçta yer aldı, bu inanılmaz derecede yüksek bir sayı.

En büyük gücü yüksek motorudur. Her zaman sert oynuyor ve asla oyundan çıkmıyor. Buna ek olarak, kaput atletizmi var. Uzun kollarla birleştirilmiş 4,68 40 yardlık bir çizgi, onu ilgi çekici bir olasılık haline getiriyor. Topsuz bir defans oyuncusu olarak deneyimi, bölge kapsama alanına girmesine izin veriyor. Bu nedenle, yeni 3-4 defansına mükemmel bir şekilde uyuyor.

Tüm bunlar, hazırlıksız bir serbest oyuncu gibi gelmiyor ama onun bazı zayıf yönleri var. Teşhis etme ve oyunları okuma konusunda pek iyi değil, bu da hatalara yol açıyor. Çoğu zaman oyun oynamak için doğru yerde değildir. Bir kenar aceleci olarak, bir yıl önce kenar aceleciye geçtiği için hala ham. Zihinsel kısım ve teknik kısım, 22 yaşındaki çaylaklar için kabul edilebilir ancak drafttan önce 24 yaşına girmiş biri için kabul edilemez olan iki şeydir. Buna ek olarak, cüsseli, bu da zorbalığa uğradığı bazı oyunlara yol açıyor.

Yetenek orada ve bir şeyler öğrenebilirse rotasyon oyuncusu olabilir. Vikingler onun potansiyelini gördüler ve bu nedenle ona garantili parayı verdiler. Ancak, yaşı nedeniyle değerini kanıtlamak için birden fazla yılı yok.

Luiji Kötü Adam

Vikingler, 4 Yıldızlı Acemi Çifti İmzaladı
9 Ekim 2021; Siraküza, New York, ABD; Syracuse Orange oyun kurucu Garrett Shrader ve Luiji Vilain. Zorunlu Kredi: Rich Barnes-USA TODAY Sports.

Tıpkı McCloud gibi, Vilain de dört yıldızlı bir acemiydi. ESPN’e göre, ülkedeki en iyi 69. oyuncu ve en iyi altıncı defans oyuncusuydu. En iyi okulların çoğundan teklifler aldı ve Michigan ile anlaştı. Minnesota Golden Gophers ona da bir teklifte bulundu.

Kanadalı, birinci sınıf sezonunu kırmızı gömleğiyle giydi ve kampüsteki ikinci yılında sezon sonu dizinden sakatlandı. Sakatlığı onu sadece 2018’de değil 2019’da da sınırladı. 2020’de hala sahayı görmekte zorlandı ve sezondan sonra Wake Forest’a transfer oldu ve sonunda yeteneğini sergilemeyi başardı. 12 oyun oynadı ve dokuz mağlubiyet ve sekiz çuval için mücadele kaydetti.

Bir oyuncu sahaya çıkamadığı için transfer yapmak asla iyiye işaret değildir. Ancak Jameson Williams bile bunu yaptı ve 12. genel seçim oldu. Vilain hala kullanılmamış bir potansiyele sahip. Hatta bir başlangıç ​​olarak tek sezonunda kendini geliştirdi. Göreceli atletik puanı 8.83 olduğu için test sonuçları oldukça iyiydi.

Gözcülük raporları genellikle ‘parlıyor’ ifadesini içeriyor. Bu ham ama yetenekli bir oyuncunun evrensel işaretidir. Aktif kadroya girmek için her alanda gelişmek zorunda ama bazı fiziksel araçlara sahip.

Her iki oyuncu da kadroya girmek için zorlu bir mücadele veriyor, ancak dört yıldızlı geçmişleri potansiyellerini gösteriyor. Hızlı öğrenebiliyorlarsa, Willekes, Jones ve Robinson’ı kadro yerleri için zorlayabilirler.


Janik Eckardt, sayılar ve istatistikler için bir masalı olan bir futbol taraftarıdır. O sırada oyun kurucu Christian Ponder olmasına rağmen Vikingleri favori takımı olarak seçti. Yürüyen bir futbol ansiklopedisidir ve Klasik rock, tercih ettiği müzik türüdür. Twitter’da Vikingler hakkında tartışmak en sevdiği şeylerden biri. Vikingleri seviyorsanız onu Twitter’da takip edin: @JanikEckardt

Akıncılar Tarafından Vikinglerden Çalınan Adam
Kaynak : https://vikingsterritory.com/2022/general-news/vikings-sign-pair-of-4-star-recruits

Yorum yapın

SMM Panel PDF Kitap indir