Vikingler, 29-22 Ayıları Yendikten Sonra NFC Kuzeyini Tamamen Kontrol EdiyorVikingler, 29-22 Ayıları Yendikten Sonra NFC Kuzeyini Tamamen Kontrol Ediyor
9 Ekim 2022; Minneapolis, Minnesota, ABD; Minnesota Vikings forması giyen Justin Jefferson (18), US Bank Stadyumu’nda Chicago Bears ile oynanan maçın ardından taraftarları selamlıyor. Zorunlu Kredi: Brad Rempel-USA TODAY Sports

Vikingler, Kirk Cousins’in arkasından 21-3’lük bir ilk yarı liderliğine sıçradığında, ardışık geçiş tamamlamaları için bir franchise rekoru kırdığında, Minnesota Chicago Bears’a karşı 5. Hafta zaferine gidecek gibi görünüyordu.

Bunun yerine, Ayılar dördüncü çeyrekte 22-21 öne geçmek için 19 cevapsız sayı attı. Bunun bir kısmı, Justin Fields’ın 208 yard için 15/21 pas ve bir touchdown tamamlamasına izin veren Vikings savunmasının tutarlı arızalarıyla ilgiliydi. Tamamlamalar ve geçen yardalar Fields için sezonun en yüksekleriydi ve ayrıca 47 yarda 8 hücum ekledi.

Ancak, bu oyundaki en büyük hayal kırıklıklarından bazıları, bu noktaya kadar çok tutarlı olan özel ekipler biriminden geldi. Greg Joseph, birinin bloke edilmesi de dahil olmak üzere bir çift 50’den fazla yarda gol kaçırdı. Ek olarak, Ryan Wright’ın günün tek puntu toplam 15 yarda seyahat etti ve Bears’ın kendi 48 yarda çizgisinde mağaza kurmasına izin verdi. Bütün bunlar üç sürücülü bir aralıkta gerçekleşti.

Ayılar bu süre zarfında 22 sayının 16’sını attı ve bu oyuna geri dönmelerine izin verdi. Kirk Cousins ​​de ikinci yarıda bir müdahale yaptı; Vikings QB’den genel olarak müthiş bir oyun olanın tek kusuru.

Geçmiş yıllarda, Cousins’tan gelen bir müdahale onu raydan çıkarmış olabilir. Ancak, streçte müthiş bir şekilde geri döndü. Minnesota’nın oyunun son sürüşünde, Cousins, Vikinglerin beş üçüncü inişi dönüştürdüğü 15 oyunluk bir touchdown sürüşüne öncülük etti. Bu oyuna girerken, Minnesota üçüncü düşüşlerinin sadece %31.3’ünü dönüştürmüştü. Bugün, Minnesota dönüştürülmüş %80.

Kuzenler, skor için bir QB gizlice girerek sürücüyü kapattı ve bunu, iki sayılık bir dönüşüm için Justin Jefferson’a vurarak Minnesota’yı 29-22 öne geçirdi. Jefferson, Pazar günü kariyer rekorunu 12 kez yakaladı.

Bunu takip eden Chicago Bears sürüşünde, eski Vikings alıcısı Ihmir Smith-Marsette, fazladan yarda için savaşmaya çalışırken yakalandı ve Cam Dantzler’in gizlice topu kollarından kurtarmasına izin verdi. Vikings 2021 beşinci tur seçimindeki beceriksizlik, Minnesota’nın zaferini mühürledi.

Bu galibiyetin Vikinglerin ilerlemesi için büyük etkileri var. En önemlisi, bu oyun Vikings’e tüm tümen rakiplerine karşı 3-0 başlayarak diğer tüm NFC Kuzey takımlarına karşı eşitlik bozma hakkı veriyor. Green Bay Packers bu galibiyeti daha da tatlı hale getiriyor Londra’da New York Giants’a düştüve Vikingler, bölünme için rakiplerine karşı iki maçlık bir üstünlük sağlıyor.

Minnesota (4-1), şu anda QB’de hem Tua Tagovailoa hem de Teddy Bridgewater’ın sakatlıkları arasında bir takım sorunlar yaşayan Miami Dolphins (3-2) ile bir maç için bu hafta yola çıkıyor. Bu arada, Ayılar (2-3) eve dönüyor ve Perşembe gecesi Washington Komutanlarını (1-4) oynamak için kısa bir hafta içinde dönüyorlar.


Vikingler, 29-22 Ayıları Yendikten Sonra NFC Kuzeyini Tamamen Kontrol Ediyor

Josh Frey, Yaratıcı Yazarlık alanında lisans derecesine ve Tarih, İnsan Biyolojisi ve Gazetecilik yan dallarında lisans derecesine sahip olan Idaho Koleji’nin 2020 Sınıfı mezunudur. Josh, NFL hakkında yazmadığı zamanlarda maraton antrenmanlarından, video oyunları oynamaktan veya Milwaukee Brewers and Bucks’a kök salmaktan hoşlanır. NFL ve diğer çekimlerinden daha fazlası için Twitter hesabına göz atın: @Freyed_Tavuk
Kaynak : https://purpleptsd.com/2022/top_news/vikings-fully-control-the-nfc-north-after-beating-the-bears-29-22/

Yorum yapın

SMM Panel PDF Kitap indir