Vikingler 2 Korkunç Devle KarşılaşacakVikingler 2 Korkunç Devle Karşılaşacak
11 Aralık 2022; Doğu Rutherford, New Jersey, ABD; New York Giants, Saquon Barkley’e koşuyor. Zorunlu Kredi: Vincent Carchietta-USA TODAY Sports.

Vikingler Cumartesi günü Giants ile karşılaşacak. Her iki takımın da takımla ilk yılında Yılın Koçu adayı olması gibi bazı benzerlikleri var. İki franchise ayrıca çok sayıda üst düzey oyuncu istihdam ediyor ve yedi Pro Bowlers için birleşiyor. Vikinglerde beş tane var.

Kirk Cousins ​​ve Jefferson seçmelere girdiğinden beri ligin en iyi pas veren ve yakalayan ikilisi olan Justin Jefferson ikilisi, Vikingler Arizona’daki Super Bowl’a giden yolu bulamazsa Las Vegas’taki etkinlikte yer alacak. Long snap oyuncusu Andrew Depaola, uzun kariyerinin ilk Pro Bowl davetini aldı ve ona Kwesi Adofo-Mensah’ın genel müdür olarak ilk yılında organizasyona getirdiği iki oyuncu TJ Hockenson ve Za’Darius Smith katılacak.

Vikingler 2 Korkunç Devle Karşılaşacak

Giants’ın iki Pro Bowlers’ı olacak, her ikisi de konumlarının en iyi oyuncuları arasında yer alacak ve oyuncular Vikingler için zorlu bir eşleşme olacak.

Saquon Barkley

Geri koşmalar, günümüzde taslaklarda ilk turun ilk yarısında, özellikle de en iyi seçimlerde nadiren seçiliyor. Saquon Barkley, son beş draftta istisnaydı. Koşucu, Penn State kolejinde bir süperstardı ve Giants, seçmelerde ikinci seçime sahipti. Sıradaki Vikings rakibi, pozisyonu ne olursa olsun nesilden nesile aktaramadı.

Vikingler Karşılaşacak 2
2 Ekim 2022; Doğu Rutherford, New Jersey, ABD; New York Giants oyun kurucusu Daniel Jones (8), Chicago Bears’a yaptığı golü Saquon Barkley’e koşarak kutluyor. Zorunlu Kredi: Brad Penner-USA TODAY Sports.

Çaylak yılında bile Barkley, hücumdan 2.000 yarddan fazla mesafe kat ettiğinde ve 15 kombine hücum ve karşılama golü attığında elektrikli bir koşucuydu. Barkley, üç maç kaçırmasına rağmen bunu 1.441 yarda ile takip etti. Ne yazık ki geri koşma, 2020 sezonunun ikinci maçında ACL’sini yırttı. 2018’deki Dalvin Cook gibi, eski formuna dönmek için bir sezona ihtiyacı vardı ve 2021’de hayal kırıklığına uğradı. Adrian Peterson’ın ACL’den dönüşü hala aykırı.

Ancak 2022’de Barkley, şimdiden 1.464 hücum yardası ve dokuz sayı kaydettiği için harika oldu. Hücum onun etrafında şekillendi ve oyundaki en iyi oyunculardan birinin tam güce geri dönmesi lig için iyi. Savunmayı yürüten Vikingler, onu durdurmak için zor bir görevle karşı karşıya kalacak.

Vikingler 2 Korkunç Devle Karşılaşacak
2 Ekim 2022; Londra, Birleşik Krallık; Minnesota Vikings defans Dalvin Tomlinson ile mücadele ediyor. Zorunlu Kredi: Peter van den Berg-USA TODAY Sports

Harrison Phillips ve defans ikilisi Davlin Tomlinson, Tomlinson’ın baldırından sakatlanarak birkaç maçı kaçırmasının ardından yeniden bir araya geldi. Geçen hafta Vikingler, Jonathan Taylor ile karşılaştı, ancak o yarışmadan erken ayrıldı. Minnesota’nın koşu savunması, DVOA’da 15. ve EPA/Play’de 6. sırada yer alıyor. En az 83 yarda koştuğunda takımı 6-0 olduğu için, geri koşma iyi bir gün geçiriyorsa, Giants’a karşı bir galibiyet elde etmek zordur.

Dexter Lawrence

Savunma mücadelesi, 2019’da Clemson’dan yapılan ilk tur draft seçimiydi. Tigers ve birinci sınıf oyun kurucu Trevor Lawrence ile ulusal bir şampiyonadan yeni çıktı. Ancak, yasaklı bir madde için pozitif test ettikten sonra o sezon CFB playofflarında oynamadı. Ayrıca 2017 şampiyona takımının bir parçasıydı.

Vikingler 2 Korkunç Devle Karşılaşacak
13 Kasım 2022; Doğu Rutherford, NJ, ABD; Dameon Pierce’a (31) geri koşan Houston Texans, New York Giants’ın savunma mücadelesi Dexter Lawrence tarafından hatta durduruldu. Zorunlu Kredi: Robert Deutsch-USA TODAY Sports

İlginç bir şekilde Lawrence, Giants’ın Odell Beckham Jr.’ı Cleveland Browns’a takas ederek elde ettiği bir seçimle seçildi. Çaylak kampanyasında, 17. genel seçim, Kirk Cousins’e karşı bir striptiz çuvalı yaşadı. Lawrence, 2022’de performanslarında büyük bir sıçrama yaşadıktan sonra NFL’deki en yıkıcı savunma yan hakemlerinden biri. 6,5 çuval ve 57 top çalma kaydetti. Her iki sayı da şimdiden kariyer rekorları kırdı.

24 oyun kurucu vuruşu, son iki yılın toplamından daha fazla. Vikings, arka arkaya üçüncü maçında Garrett Bradbury’den yoksun kalacak. Muhtemelen Lawrence’a karşı mücadele ederdi ve şimdi Vikingler kadroda Austin Schlottmann’ı düşürmüş olacak. Kirk Cousins’i dik tutmak için Lawrence’ı ikiye katlamak gerekiyor. Lawrence, 91.7’lik PFF derecesi ile tüm savunma mücadelelerine liderlik ediyor, hatta Chris Jones ve Aaron Donald’dan bile daha iyi.


One Vikings Acquisition, Sezon Dışı En İyi 5 Hareketin Listesini Yaptı

Janik Eckardt, sayıları ve istatistikleri seven bir futbol fanatiğidir. Vikingler, o zamanki oyun kurucuları Christian Ponder’a rağmen favori takımı oldu. Yürüyen bir futbol ansiklopedisi, sitcom izlemeyi seviyor ve tercih ettiği müzik türü Klasik rock. Vikingleri seviyorsanız onu Twitter’da takip edin: @JanikEckardt
Kaynak : https://vikingsterritory.com/2022/general-news/vikings-will-face-2

Yorum yapın

SMM Panel PDF Kitap indir