Vikingler 15. Hafta İçin Acı Tatlı Zaman Dilimi ÇekiyorVikingler 15. Hafta İçin Acı Tatlı Zaman Dilimi Çekiyor
20 Eylül 2020; Indianapolis, Indiana, ABD; Dalvin Cook’a koşan Minnesota Vikings. Zorunlu Kredi: Trevor Ruszkowski-USA TODAY Sports.

NFL, Minnesota Vikings’i ve diğer birkaç takımı 15. Hafta programıyla ilgili olarak aylarca belirsizlik içinde tuttu, ancak Pazartesi günü bir karar verdi.

Vikingler, 19 Mayıs’ta US Bank Stadyumu’nda Indianapolis Colts ile oynayacak. Cumartesi öğlen (17 Aralık). Duyurudan önce Minnesota, Cumartesi veya Pazar günü Colts’a ev sahipliği yapabilirdi.

Ama Cumartesi, bu – acı tatlı bir gelişme. Primetime oyunları çoğu taraftar tarafından atmosfer için tercih edilir, ancak Vikingler çoğundan belirgin şekilde daha iyi bir “öğlen takımı”dır.

Vikingler 15. Hafta İçin Acı Tatlı Zaman Dilimi Çekiyor
4 Aralık 2022; Minneapolis, Minnesota, ABD; Minnesota Vikings oyun kurucusu Kirk Cousins ​​(8), US Bank Stadyumu’nda New York Jets’e karşı oynanan maçın ardından tepki gösteriyor. Zorunlu Kredi: Jeffrey Becker-USA TODAY Sports

13 hafta boyunca Colts, Ağustos ayında AFC South’u kazanmak için modaya uygun bir geri dönüş olan bir takım için ciddi şekilde hayal kırıklığı yaratan bir sezon olan 4-8-1’lik bir rekora sahip. Matt Ryan liderliğindeki Colts’un en az 9 veya 10 oyun kazanmak için ihtiyaç duydukları her şeye sahip olduğuna inanılıyordu ama puro yok. Yani, NFL Indianapolis’i Cumartesi aralığına düşürdüğü için, ezici rekor, doktorun primetime’dan sipariş ettiği gibi değildi.

Son beş sezonda Vikingler, öğleden sonra erken saatlerde ligin en iyi altıncı takımı. Minnesota, oyun kurucu Kirk Cousins’in takıma katıldığı 2018’den bu yana tüm “öğlen maçlarının” %67’sini kazandı. Indianapolis’in kötü bir sicili olmasaydı Vikings-Colts için zamanlama olacak olan ilk zamanlarda, Minnesota 2018’den bu yana %41 oranında galip geldi ve NFL’de 22. sırada yer aldı.

Vikingler 15. Hafta İçin Acı Tatlı Zaman Dilimi Çekiyor
2 Ekim 2022; Londra, Birleşik Krallık; Minnesota Vikings geniş alıcı Justin Jefferson (18) ve korner Kris Boyd. Zorunlu Kredi: Kirby Lee-USA TODAY Sports.

Colts, sezona yaramaz bir şekilde başlamasının ardından birkaç hafta önce baş antrenör Frank Reich’i kovdu. Kanıtlanmamış baş antrenör Jeff Saturday görevi devraldı, Colts Cumartesi ile ilk maçını eyerde kazandı ve sonra tekrar boşa çıktı. Dallas Cowboys, Colts’u sildi Pazar Gecesi Futbolu 13. Haftada 54-19’luk bir skorla, 2022’nin bugüne kadarki en orantısız iç saha galibiyeti.

Vikingler, Super Bowl döneminde Cumartesi futbol maçlarında 24-19 (.558), 1966’dan beri lig genelinde en iyi 10. galibiyet yüzdesi.

17 Aralık Cumartesi gününün tam listesi şöyle:

  • öğle CST = Taylar ve Vikingler
  • 15:30 CST = Browns’taki kuzgunlar
  • 19:15 CST = Faturalardaki Yunuslar

Minnesota, 1997’den beri Indianapolis’i yenemedi ve AFC düşmanına arka arkaya altı kez yenildi.


Jets CB, Justin Jefferson'u Palyaço Yapmaya Çalışıyor.  Çalışmadı

Dustin Baker 2007 yılında Minnesota Üniversitesi’nden mezun olan bir siyaset bilimcidir. Günlük YouTube Kanalına abone olun, VikesNow. O bir podcast’e ev sahipliği yapıyor ile her Çarşamba yayınlanan Bryant McKinnie ile Raun Sawh ve sal baharat. Viking fandomu 1996 yılına kadar uzanıyor. Listelenen suçlu zevkler: Fıstık Ezmeli Dondurma, ‘The Sopranos’ ve The Doors (grup).
Kaynak : https://vikingsterritory.com/2022/top_news/vikings-draw-bittersweet-timeslot-for-week-15

Yorum yapın

SMM Panel PDF Kitap indir