Vegas Flat-Out, Aslanların Vikinglerden Daha İyi Olduğuna İnanıyorVegas Flat-Out, Aslanların Vikinglerden Daha İyi Olduğuna İnanıyor
13 Kasım 2022; Şikago, İllinois, ABD; Detroit Lions oyun kurucusu Jared Goff. Zorunlu Kredi: Daniel Bartel-USA TODAY Sports.

NFL’de “bu günlerde”, puan farkı avantajı için ev sahibi takıma genellikle bir ila iki puan atanabilir.

Ve çünkü Detroit Lions artık 2.514. Haftada Ford Field’da Vikingler karşısında -puan favorisi olan Vegas bahisçileri, Lions’ın şu anda Vikinglerden kesinlikle daha iyi bir takım olduğuna inanıyor.

Bağlam için, Aslanlar 5-7, Vikingler ise 10-2.

PurplePTSD: O'Connell İntikam Turu, 15. Hafta Planlarınızı Değiştirin, Garoppolo
4 Aralık 2022; Minneapolis, Minnesota, ABD; Minnesota Vikings başantrenörü Kevin O’Connell. Zorunlu Kredi: Jeffrey Becker-USA TODAY Sports.

Vikingler, NFC North’u 2017’den beri Detroit’te ilk kez perçinleyebilir, ancak bir boşlukta, bu spor kitapları için önemli değil. 2,5 puanlık bir dağılım, Lions’ın – bir şekilde – Minnesota’dan daha güçlü bir takım olarak algılandığını gösteriyor. Geçen hafta Lions, inişli çıkışlı Jacksonville Jaguars’ı 40-14’lük bir skorla geride bıraktı, bu yüzden belki de bir miktar ivme düşünülüyor.

Yine de bunlar, son 10 toplantıda Lions’ı dokuz kez mağlup eden aynı Vikingler ve geleneksel mantık, 10-2 takımının playofflardan neredeyse elenen 5-7 takımına biraz saygı göstereceğini gösteriyor.

Ama hayır.

Aslanlar Vikinglere Bir Oyun Planı Verdi mi?
Detroit Lions koçu Dan Campbell. © Kirthmon F. Dozier / USA TODAY AĞI.

Başına Futbol YabancılarıDVOA metriği, Detroit, 13 hafta boyunca NFL’deki en iyi 13. takım. Minnesota 20. sırada. Aslında, DVOA istatistikleri Atlanta Falcons, Pittsburgh Steelers, Green Bay Packers, Cleveland Browns gibi takımların Vikinglerden daha iyi takımlar olduğunu iddia ediyor. “Saygı yok” Rodney Dangerfield GIF’ini cep telefonunuza kaydetmenin zamanı gelmiş olabilir.

Dahası, Vikingler birkaç ay önce Detroit’i çoktan yenmiş olsa da Lions-mutlu puan dağılımı var. 3. Haftada US Bank Stadyumu’nda, Aslanlar 4. Maçta çılgınlar gibi gittiler, Vikingler çoğunlukla bu risk almayı bastırdı ve Minnesota 28-24 galip geldi.

Açıklama: State of the Vikings aracılığıyla 5 Oyun
9 Ekim 2022; Minneapolis, Minnesota, ABD; Minnesota Vikings oyun kurucusu Kirk Cousins. Zorunlu Kredi: Jeffrey Becker-USA TODAY Sports.

İşte bir DVOA merceğinden Aslanlar ve Vikinglerin daha ayrıntılı bir görünümü:

Aslanlar DVOA,
13. Haftaya Kadar:

Hücum = 9.
Savunma = 19.
Özel Timler = 9.

Vikingler DVOA,
13. Haftaya Kadar:

Hücum = 18.
Savunma = 18.
Özel Timler = 20.

Yani, Vikingler için ima edilen saygısızlığı yenmek için yapılacak tek şey oyunu kazanmak. Vikingler, 1. Haftadan bu yana bir takımı sekiz sayıdan fazla devirmedi ve üç yılda 17’den fazla sayı farkla maç kazanmadı.

Minnesota, 2021’de Ford Field’da Detroit’e yenildi ve 2013 ve 2014’ten bu yana Detroit’te arka arkaya maç kaybetmedi.


Vikingler 15. Hafta İçin Acı Tatlı Zaman Dilimi Çekiyor

Dustin Baker 2007 yılında Minnesota Üniversitesi’nden mezun olan bir siyaset bilimcidir. Günlük YouTube Kanalına abone olun, VikesNow. O bir podcast’e ev sahipliği yapıyor ile her Çarşamba yayınlanan Bryant McKinnie ile Raun Sawh ve sal baharat. Viking fandomu 1996 yılına kadar uzanıyor. Listelenen suçlu zevkler: Fıstık Ezmeli Dondurma, ‘The Sopranos’ ve The Doors (grup).
Kaynak : https://vikingsterritory.com/2022/top_news/vegas-flat-out-believes-lions-are-better-than-vikings

Yorum yapın

SMM Panel PDF Kitap indir