ve Diego giderek efsanevi hale geliyor – World in Sport


21 Kasım 2022 tarihinde yayınlandı 06:48 (İngiltere Saati)

Ardından gelen gol futbol tarihine geçti ve dolayısıyla o golü mümkün kılan top da tarihe geçti. Ve şimdi inanılmaz paralara satıldı. Arjantin’i bunu kazanmak için favori takımlar arasında gören Katar 2022 arifesinde Dünya Kupasıtarafından atılan belki de en ünlü gol için top Diego Armando Maradona ile Albiceleste gömlek satıldı Graham Budd için Londra’daki müzayede evi 2 milyon pound.

Getty Images’den gömün

Arjantin-İngiltere 2-1

Golün üzerinden 36 yıl geçti Arjantin karşı İngiltere içinde 1986 Dünya Kupası içinde Meksikave son olarak efsane maçtan hakem tarafından saklanan top Ali Bin Nasır, resmen teslim edildi. Gerçekten de sportmenlik dışı davranışın sonucu olan bir jest, ancak Diego’nun büyüsü ve tartışmasız yeteneğinin ardından neredeyse ikinci sırayı aldı ve her şeyi bağışladı. Yine de, Maradona’nın Tanrı’nın eli ile yapılmış olarak tanımladığı o gol, birçokları için futbol tarihinin en güzel golleri arasındaydı ve şaşırtıcı olmayacaktı. Çeyrek finalde oynanan maç, Meksika 1986sonucu ile sona erdi Arjantin için 2-1tarafından çalıştırılan takıma izin vererek Carlos Salvador Bilardo o Meksika Dünya Kupası’nda zafere giden yolu sürdüren yarı finallere erişmek için.

Getty Images’den gömün

O maçın hakemi, Ali Bin Nasır, Arjantinli şampiyonun elinin belirleyici dokunuşu neden fark etmediği konusunda o maçla ilgili defalarca röportaj yapıldı. Hatanın suçu yan hakeme yüklendi. Muhtemelen başka bir dönem ve başka bir futbol. VAR, sürekli ofsayt kontrolleri ve gol çizgisi teknolojisinden oluşan modern bağlamla karşılaştırıldığında, bu tamamen bilim kurgu olurdu. Sadece ikna eden milimetrelik ofsaytı bir düşünün davide orsato, Katar-Ekvador hakem, izin vermemek enner valenciaüç dakikalık oyundan sonra golü.

topu Adidas Aztek model 36 yıl boyunca maçın hakeminin elinde kaldı ve sonunda insanlarla iletişim halinde kalabilmek için halka açık bir şekilde sergileneceğini umarak hatıraları dünyayla paylaşmaya karar verdi.

Maradona’nın ölümünden 2 yıl sonra efsanesi

Getty Images’den gömün

Satış, tarafından giyilen gömleğin satışından birkaç ay sonra gerçekleşti. maradona aynı oyunda ve Mayıs 2022’de açık artırmada 7 milyon liraya satıldı. Bunun için karmaşık bir müzakere Maradona’Ailesi, meşruiyet şüphesini bile artırdı. Diego’nun ölümünden neredeyse iki yıl sonra efsanesi hala mevcut. Napoli onu birçok yönden kutluyor ve stadyumunu (eskiden San Paulo) onu arayarak Diego Armando Maradona Stadyumu. En yüksek anlarından birinin ardından 36 yıl maradona‘in futbol hayatından sonra, başka bir efsane mesleğinin kritik anıyla karşı karşıya: Lionel Messi. Arjantin forması ile son Dünya Kupası karşılaşmasına hazır, La Pulga belirleyici bir kart oynuyor. Bir yandan, kendisinden önce gelen efsaneye giderek daha da yaklaşıyor olabilirdi; diğer yandan, şanlı kariyerinin sonuna doğru yavaş yavaş ilerliyor olabilir.


Kaynak : https://worldinsport.com/maradonas-mano-de-dios-ball-is-sold-and-diego-is-increasingly-legendary/

Yorum yapın

SMM Panel PDF Kitap indir