Ücretsiz acenteler ve ticaret seçenekleri


Sean Marks ve Brooklyn Nets biraz temiz bir sayfa açma şansına sahip olacaklar, bu nedenle Nets’in 2023 sezon dışı planları bu çalkantılı sezonun ardından çok konuşulan bir konu olacak. Çitler için savruldular ve ıskaladılar ama bu hiçbir şekilde dünyanın sonu değil.

Bununla birlikte, franchise’ın geleceği büyük olasılıkla önümüzdeki birkaç ay içinde yapacaklarına bağlı olacaktır. Yeniden yapılanmayı tamamen kucaklayacaklar mı? Yeni edindikleri varlıkların bir kısmını bırakacaklar mı? Yoksa tekrar yıldızlara koşmaya mı çalışacaklar?

Nets sezon dışı planları 2023

Aşağıdaki paragraflarda, mevcut kadrolarına, yaklaşmakta olan Nets serbest temsilcilerine, mali durumlarına ve ileride ele almaları gereken en büyük sorunlardan birine göz atarak bu soruların bazılarını yanıtlamaya çalışacağız.

Nets buradan nereye gidiyor?

Brooklyn Nets, tüm zamanların en büyük NBA hanedanlarından biri olma şansını yakaladı. Bu on yılın büyük bir bölümünde Doğu Konferansı’nı yönetmeleri gerekiyordu, ancak yıldızları başka bir yerde yeni bir başlangıç ​​yapmanın kendileri için en iyisi olduğuna karar verdiler. Nets ekibi onları rehin tutmaya çalıştı, ancak bir noktada gitmeleri gerektiği ortaya çıktı.

Kevin Durant sakatlanarak düşmeden önce 27-13’tüler. Mikal Bridges, Cam Johnson ve hatta Dorian Finney-Smith’te inşa edilecek ilginç bir genç varlık üçlüsünün yanı sıra Durant ve Kyrie Irving’i ele geçirerek ilk tur seçimlerinin çoğunu geri aldılar. Tüm yaşadıklarından sonra, her şey düşünüldüğünde bu çok hoş.

Tabii ki, Sean Marks büyük olasılıkla hoşnutsuz yıldızlarını başka bir çift All-Star ile değiştirmeyi tercih ederdi, ancak bu noktada durum asla böyle olmayacaktı. Mümkün olan en iyi ikinci getiriyi elde ettiler, bu değerli draft seçimleri ve hala oldukça sağlam olabilecek genç oyuncular.

Nets şu anda Houston Rockets’a birkaç korunmasız birinci tur seçim ve birkaç birinci tur seçim takası borçlu. Bu, Rockets’a hemen hemen değerli seçimler vereceklerinden ve şu anda kötü şöhretli James Harden takasının bedelini ödemeye devam edeceklerinden, şu anda tank yapacak durumda olmadıkları anlamına geliyor. Dolayısıyla rekabet etmeleri gerekiyor.

Mikal Bridges, organizasyondaki ilk birkaç ayında muhteşemdi. Daha agresifti, bir golcü olarak daha iddialıydı ve sahanın savunma tarafında ve dayanıklılık açısından masaya neler getirebileceğini zaten biliyoruz.

Nic Claxton, Yılın Savunma Oyuncusu adayı olarak ortaya çıktı ve oldukça takım dostu bir anlaşma yapıyor, bu nedenle Jacque Vaughn’un ileriye dönük projesi için başka bir ideal yapı taşı gibi görünüyor. Başka bir All-Star için takas yapmaya çalışacaklar mı? Yine hepsinden vazgeçecekler mi? Yoksa geçmişteki hatalarından ders mi aldılar?

finans

Tabii ki Nets’in 2023 sezon dışı planları da mali durumlarına bağlı olacak. 2024’te mükerrer vergisini ödemekten kaçınabilirler, ancak gelecek sezon için temiz olduklarının garantisi yok. Bu, vergi altında kalırken bu anlaşmayı yapmayı başarabilmelerine rağmen Cam Johnson’ı geri getirmek istediklerini varsayar.

Mali açıdan bakıldığında, harcamaları kısmaya çalışmak ve en üst seviyede rekabet etmeye gerçekten hazır olduklarında ve All-Star çapında bazı oyuncuları tutmak veya getirmek için ödeme yapmak zorunda olduklarında vergi saatlerini sıfırlamaya çalışmak akıllıca olacaktır. .

Buna rağmen, Joe Tsai ve şirket gerekirse tetiği çekmekten ve büyük paralar harcamaktan asla çekinmediler, bu yüzden bu sezon tekrar yaparlarsa pek sürpriz olmaz. Yeni CBA, sınırı aşan takımlar için bazı ağır cezalar ve vergiler getiriyor, ancak bu, dünyadaki en zengin adamlardan biri için bir sorun olmamalı.

2023’te Nets’ten bağımsız oyuncular

Nets’in 2023’teki serbest oyuncu hedefleri arasında en büyüğü elbette Cam Johnson olmalı. Seth Curry büyük olasılıkla şampiyonaya daha hazır bir takımda yüzüğün peşine düşecek, bu yüzden gemide başka bir üç nokta uzmanı olması için Yuta Watanabe’yi tutmayı düşünebilirler.

Ben Simmons durumu

Son olarak, Nets sezon dışı söylentilerinin çoğu Ben Simmons ve sağlığına da odaklanacak. Bu adamın daimi bir All-Star ve Yılın Savunma Oyuncusu adayı olması gerekiyordu, ancak Nets için zar zor oynadı ve özgüveni çok uzak görünüyor.

Simmons’ın karakteri ve oyun için verdiği his hakkında pek çok şüphe var. Zaten maaşını aldı, bu nedenle, özellikle ekibin onu geri getirmek için acelesi veya baskısı altında değilse, orada olmak ve en iyi gecesini vermek için motive olmayabilir.

Simmons, sezonun büyük bölümünde onu rafta tutan bir sırt yaralanması geçirdi. Nesiller boyunca oyun kurucu ve defans oyuncusu olarak takımın en iyi oyuncusu olma potansiyeline sahip, ancak potansiyelini gerçekleştirmesini engelleyen bazı zihinsel engelleri olduğunu da kabul ediyor.

Nets başarısını onun gibi bir oyuncuya mı bağlamalı? Simmons’ın ticaret değeri şu anda tüm zamanların en düşük seviyesinde olduğundan ve önümüzdeki yıllarda bir sürü para kazanmaya hazır olduğundan, pek bir alternatifleri olmayabilir.


Kaynak : https://franchisesports.co.uk/nets-offseason-preview-free-agents-financial-outlook-ben-simmons/

Yorum yapın

SMM Panel PDF Kitap indir