Tüm Zamanların En İyi New York NFL Takımı Hangisi?



21 Aralık 2022 12:51 pm (İngiltere Saati) tarihinde yayınlandı

ABD’de izlenme açısından en popüler Amerikan sporu olan NFL, dünyanın her yerinden insanların da sporu takip etmesiyle hayranlık uyandıran etkileyici boyutlara ulaştı. Yıllar içinde bazı harika takımlar ortaya çıktı, peki en iyi Amerikan futbolu takımları hangileri? En ünlü takımlardan bazıları New York’tan geliyor ve üç New York NFL takımı şehirden geliyor. New York Giants, New York Jets ve Buffalo Bills arasında hararetli bir rekabet yaşandı. Hangisinin tüm zamanların en iyi New York NFL takımı olduğunu öğrenmek için okumaya devam edin.

New York Devleri

NFL doğu bölümü üyesi lige 1925’te katıldı ve Kuzeydoğu ABD’deki en köklü takım olmaları bakımından benzersiz. Ligde ortaya çıktıklarından bu yana, şampiyonada 1927, 1934, 1938, 1956, 1986, 1990, 2007 ve 2011’de etkileyici sekiz şampiyonluk kazandılar. Ayrıca 19 maçla diğer tüm takımlardan daha fazla şampiyonluk maçına çıktılar. .

Bireylere gelince, New York Giants 29 kişiye ev sahipliği yaptı. Onur listesi NFL En Değerli Oyuncu (MVP) ödüllü Mel Hein, Frank Gifford, YA Tittle ve Lawrence Taylor da dahil olmak üzere oyuncular. Takım, 1935’te kariyeri sona erdiğinde, profesyonel futbolda numarası emekli olan ilk oyuncu olan Ray Flaherty de dahil olmak üzere bazı dikkate değer sporcuları forma giydirdi. olağanüstü yedi yıllık kariyerine saygı duruşunda bulundu.

Bufalo Faturaları

1970’te NFL’ye katıldığından beri Buffalo Bills bazı zorluklarla karşılaştı. En etkileyici anlarından biri, 1990 ile 1993 yılları arasında art arda Super Bowl maçlarıydı. Ancak, arka arkaya bu dört yıllık rekabet hiçbir galibiyete yol açmadı ve NFL rakipleri arasında galibiyet almadan en çok Super Bowl maçına çıkan takım olmaya devam ediyorlar. 2000’lerden başlayarak, Bills, 17 yıl ile dört büyük Kuzey Amerika profesyonel sporunda en uzun kuraklıkla karşı karşıya kaldı.

Bills, kendi sahasındaki maçlarını memleketleri Western New York’ta, Orchard Park’taki Highmark Stadyumu’nda oynayan tek takım olması bakımından benzersizdir. En dikkate değer oyuncularından bazıları, hepsi formalarını emekliye ayırmış ve takımdaki performansları nedeniyle Ring of Honor’a dahil edilmiş olan Joe Namath, Curtis Martin ve Joe Klecko’dur.

New York Jetleri

1959’da kurulan ve başlangıçta Titans of New York adı altında oynayan Jets, yeni adını ancak dört yıl sonra aldı. 1968’de ilk kez playofflara yükseldikten sonra, 1969 Super Bowl III’ü kazandılar. Bu, Baltimore Colts’a karşı elde edildi ve ilk kez bir AFL takımı, AFL – NFL Dünya Şampiyonasında bir NFL takımını yendi.

Jetler bir daha Super Bowl’da oynamadı, bu da onları rekabet edip tek bir maç kazanan iki takımdan biri yapıyor. Bu, on üç kez playofflara katılmasına rağmen. Ne yazık ki, Jetler, sezon sonrası son görünümleri 2010 AFC şampiyonasında olmak üzere, herhangi bir takım arasında en uzun kuraklıkla karşı karşıya kaldı. Bunun dışında normal sezonlarda 408 galibiyet, 500 mağlubiyet ve 8 beraberlik rekorları var. Tarihlerinde sadece bir Super Bowl şampiyonluğu varken, söz konusu olduğunda diğer takımlar için daha iyi oranlar olabilir. NFL bahisleri. Bununla birlikte, takım playoff kuraklığını nihayet sona erdirmek için doğru yöne giderken şaşırtıcı bir dönüş de olabilir.

Hangi NFL takımını desteklemeliyim?

Pek çok spor dalında, hangi takımın size en yakın olduğu, arkadaşlarınızın hangi takımları desteklediği veya en sevdiğiniz oyunculardan bazılarının hangi takımlarda yer aldığı gibi çeşitli faktörlere dayalı olarak tuttuğunuz takımı seçebilirsiniz. New York’ta üç takım varken, hangi New York takımını takip etmek istediğinize karar vermek biraz daha zor olabilir.

Yeni bir NFL hayranıysanız, son başarılara dayalı olarak desteklemek için bir takım bile seçebilirsiniz; bu durumda New York Giants, New York takımları arasında en son galibiyetlerle iyi bir seçimdir. hatta var çevrimiçi sınavlar kişiliğinize uyan takımı belirlemek için. Takım sadakati ligin büyük bir parçası olduğundan, seçiminizi akıllıca yapın, bu yüzden takımınızı seçin ve onlara bağlı kalmaya hazır olun!


Kaynak : https://worldinsport.com/which-is-the-best-new-york-nfl-team-of-all-time/

Yorum yapın

SMM Panel PDF Kitap indir