TTA şehri kırmızıya boyadı, 1. uluslararası TT’ye ev sahipliği yapacak şekilde donatıldı


Itanagar: Yarın burada Dorjee Khandu Kapalı Stadı’nda başlayacak Güney Asya Gençler Masa Tenisi’ne katılmak üzere 19 yaş altı ve 15 yaş altı kategorilerinde güçlü Hintli Erkek ve Kız takımlarının varlığı, ev sahibi için bir madalya taramasının habercisi.

Ancak Hintli kürekçiler, buradaki taramadan daha fazla, 17 ve 22 Temmuz tarihleri ​​arasında Doha’da yapılacak 27. Asya Gençler Masa Tenisi Şampiyonası için kalifikasyon sürecini tamamlamayı ve ITTF Dünyası için yerlerini ayırtmak üzere gerçek Katar etkinliklerine olan güveni taşımayı hedefliyorlardı. Gençler Şampiyonası, bu yıl 26 Kasım – 3 Aralık tarihleri ​​arasında Slovenya, Nova Gorica’da yapılacak.

Neyse ki U-19 Boys, Laos’ta düzenlenen son Asya Gençler Şampiyonası’nı ilk dört takım arasında bitirmek için üzerine düşeni fazlasıyla yaptı ve şimdi Doha etkinliğinden başka bir şey düşünmeyecekler. Ancak kızlar, buradaki şampiyonaları Doha’ya ulaşmaları için fırlatma rampası olarak kullanacaklar.

Hintli çocuklar Laos’ta yerlerini çoktan ayırtmışken, bölgeden iki takım Doha’ya biletlerini kazanacağından, Arunaçal etkinlikleri katılan ülkelerin geri kalanı için bir şans sunacak. Erkekler bölümünde.

Bu nedenle, bölgedeki kürekçiler hünerlerini ve yeteneklerini sergilemek için bireysel ve takım olarak birbirleriyle yarışacaklar. Mücadelede kalan takımlardan U-19 Boys’ta ikinci sıra için mücadele Sri Lanka ve Bangladeş arasında patlak verecek. Bangladeşli çocuklar, geçen yıl şampiyonanın Maldivler baskısında Sri Lanka’yı geride bırakarak altın madalya kazandı. Yerlerini ayırtan Indian Boys, o sırada da sadece bireysel etkinliklere katıldı.

U-19 Kızlar’da, Kızılderililer podyumda birincilik için favori olarak başlar ve Sri Lankalılar 2 numaralı takım olarak başlar. İkincisi, önceki sürümlerde yeteneklerini göstermişti ve bölgedeki diğer takımlara pozisyonlarını devretmek istemiyorlardı. Diğerleri için bu bir mücadele olacak.

15 Yaş Altı Erkek ve Kız müsabakalarında hem takımlar hem de ferdi senaryo değişikliği yapılmayacaktır. İlkinde Kızılderililerin hegemonyası devam edecek, ikincisinde ise teklerde ve çiftlerde altın mücadelesi, ülke başına iki girişle sınırlı girişlerle ev sahibi kürekçiler arasında olacak.

Arunaçal Masa Tenisi (TTA), havaalanından şehre ve sahaya giden yol boyunca festolar ve büyük esnekler ve tabelalar aracılığıyla kasabayı anlaşılır bir şekilde kırmızıya boyadı ve Arunaçal’ın başkentinde hiçbir avantajlı pozisyonu boş bırakmadı. başbakan, eyalet hükümeti ve Spor Müdürlüğü. Kalküta havaalanında ve buradaki şehir otellerinde devletin protokol görevlileri tarafından misafir ekiplere verilen geleneksel karşılama da aynı derecede ilginçti.

Hükümet mekanizması ve organizatörler, üç günlük yerel bandh’ı bir kenara bırakarak, hem mekanda hem de diğer yerlerde her şeyin pırıl pırıl olduğunu görmek için gece yarısı yağını yaktılar. Organizatörler, katılımcıların rahatını göz önünde bulundurarak, stadyum için Guwahati’den derme çatma klimalar ayarladılar. Uluslararası etkinliklerde norm gereği, her takıma etkileşim için kendi dillerini konuşabilen bir irtibat görevlisi ve otelden etkinlik alanına gidip gelmek için özel ulaşım sağlanmıştır.

“Ev sahipliği yaptığımız ilk uluslararası etkinlik. TTA sekreteri ve TTFI başkan yardımcısı Passang Dorjee Megeji, TTFI’nin, hükümetimizin ve NHPC’nin sponsorlarının proaktif desteği olmasaydı, bunu mümkün kılamazdık” dedi. “Itanagar’da uluslararası bir etkinliğe birinci elden tanık olan ve bundan zevk alan tüm ekibime, Müdürlük yetkililerine ve çok sayıda gönüllüye teşekkür etmek istiyorum” diye ekledi.

ATTU’nun Teknik Delegesi N. Ganeshan, şampiyonaların hakeminin Mangesh Mopkar olduğunu, konuk ülkelerden üç uluslararası hakem de dahil olmak üzere 20 teknik görevliden oluşan bir ekibe liderlik edeceğini söyledi.

Organizatörler, dört günlük şampiyonalar için Stag Americas marka masa, top ve yer döşemelerini kullanacak.
Kaynak : http://www.indiansportsnews.com/other-sports/table-tennis-news/48473-tta-paints-town-red-decked-up-to-host-1st-international-tt

Yorum yapın

SMM Panel PDF Kitap indir